Na hurikánem zdevastované Bahamy se řítí tropická bouře

Tlaková níže poblíž Baham dnes zesílila na tropickou bouři a dostala označení Humberto. Na severozápadní část karibského souostroví, která byla před pouhými dvěma týdny zpustošena hurikánem Dorian, přinesla větry o síle až 64 kilometrů za hodinu i množství srážek. Dnes o tom informovala agentura AP, podle níž bouře zřejmě zamíří nad oceán a vyhne se pobřeží Spojených států.

Přidejte svůj názor

Hurikán
doporučujeme

Americké Národní středisko pro hurikány (NHC) v pátek v noci uvedlo, že bouře se nachází více než 200 kilometrů východně od ostrova Abaco a že se posouvá se směrem na severozápad. Postupně by se měla stočit na severovýchod a vyhnout se tak pobřeží Spojených států. Úřady na Floridě v reakci na aktualizovanou prognózu trasy odvolaly výstrahu před tropickou bouří.

Očekává se, že bouře v nadcházejících dnech může dosáhnout síly hurikánu.

Bouře komplikuje záchranné a rekonstrukční práce po hurikánu Dorian, dosud nejsilnějším, který kdy Bahamy zasáhl. Podle úřadů si Dorian vyžádal 50 mrtvých a na 1300 lidí se stále pohřešuje. V pátek přiletěl na návštěvu ostrovů generální tajemník OSN António Guterres, který nabídl podporu místním obyvatelům při obnově zničené infrastruktury. Varoval také před nebezpečím klimatických změn, které podle něj zesilují intenzitu hurikánů a bouří.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Silný tajfun ohrožuje Japonsko: Vlnobití, sesuvy půdy, udeřilo i tornádo

22.09.2019 14:48 Na největší japonský ostrov Honšú, kde se nachází i metropole Tokio, míří silný tajfun Tapah.…

Bouře Imelda zasáhla Houston. Město je pod vodou, vyhlášen stav ohrožení

20.09.2019 08:58 Aktualizováno Američtí záchranáři ve čtvrtek a v noci na dnešek zachraňovali stovky lidí z rezidenčních čtvrtí…

Bermudy se ponořily do tmy. Hurikán Humberto strhal elektrické vedení,…

19.09.2019 20:00 Aktualizováno Bermudy zasáhl hurikán Humberto. Na ostrovech poničil elektrické vedení, takže desítky tisíc lidí…

Na Bermudy se řítí hurikán Humberto, udeří brzy ráno

18.09.2019 22:57 Obyvatelé Bermud se připravují na příchod hurikánu Humberto, který by souostroví vzdálené asi tisíc…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama