Ničivý tajfun Hagibis: Počet obětí roste, po nezvěstných pátrá armáda

Počet obětí ničivého tajfunu Hagibis, který o víkendu zasáhl Japonsko, vzrostl na nejméně 73 mrtvých, dalších 14 lidí je pohřešováno. O nové bilanci informovala japonská tisková agentura Kjódó. Bez elektřiny je stále na 17.000 domácností. Bez dodávek vody se musí obejít 128.000 domácností. Řada oblastí je ochromená povodněmi.

Přidejte svůj názor

Zaplavená auta
doporučujeme

V zasažených oblastech pokračuje pátrání po nezvěstných, do kterého jsou zapojeny tisíce policistů, hasičů i vojáků. Stále ještě přitom není známý úplný rozsah škod, protože do mnoha oblastí není možné se dostat kvůli vysoké hladině vody. Ministerstvo infrastruktury potvrdilo, že na 73 místech se podél 52 řek propadly břehy či pobřežní hráze.

Nejsilnější tajfun, jaký Japonsko zasáhl za poslední desetiletí, také způsobil 170 sesuvů půdy v 19 ze 47 japonských prefektur. Mezi nejhůře postižená místa patří japonské Nagano, kde se vylila z břehů řeka Čikuma a odřízla stovky lidí od spojení se světem.

zdroj: YouTube

Japonský premiér Šinzó Abe varoval, že ekonomické následky tajfunu mohou být dlouhodobé. Zároveň ale přislíbil, že vláda učiní vše, aby se lidé v postižených regionech mohli co nejdříve vrátit k běžným životům.

Ministerstvo financí uvedlo, že v rezervě pro obnovu následků živlu je 500 miliard jenů (108 miliard korun) a že uvolněny v případě potřeby mohou být další finance.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Západ Austrálie postihla nejsilnější bouře za deset let

24.05.2020 16:20 Asi 50.000 domácností a podniků na západě Austrálie se dnes ocitlo bez proudu v důsledku silné…

Meteorologové letos v Atlantiku čekají až šest velkých hurikánů

21.05.2020 18:45 Americký Národní úřad pro oceány a ovzduší (NOAA) pro letošní hurikánovou sezonu v Atlantickém…

Supercyklon Amphan má v Indii a Bangladéši už 84 obětí, Kalkata je…

21.05.2020 13:50 Aktualizováno Již nejméně 84 obětí si vyžádal cyklon Amphan, který se přehnal přes východní Indii a Bangladéš. S…

Supercyklon Amphan: Indie a Bangladéš čekají katastrofu, pokračuje obří…

19.05.2020 15:28 Miliony obyvatel východní části Indie a Bangladéše se připravují na příchod mohutného cyklonu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy