Ničivý tajfun Hagibis: Počet obětí roste, po nezvěstných pátrá armáda

Počet obětí ničivého tajfunu Hagibis, který o víkendu zasáhl Japonsko, vzrostl na nejméně 73 mrtvých, dalších 14 lidí je pohřešováno. O nové bilanci informovala japonská tisková agentura Kjódó. Bez elektřiny je stále na 17.000 domácností. Bez dodávek vody se musí obejít 128.000 domácností. Řada oblastí je ochromená povodněmi.

Přidejte svůj názor

Zaplavená auta
doporučujeme

V zasažených oblastech pokračuje pátrání po nezvěstných, do kterého jsou zapojeny tisíce policistů, hasičů i vojáků. Stále ještě přitom není známý úplný rozsah škod, protože do mnoha oblastí není možné se dostat kvůli vysoké hladině vody. Ministerstvo infrastruktury potvrdilo, že na 73 místech se podél 52 řek propadly břehy či pobřežní hráze.

Nejsilnější tajfun, jaký Japonsko zasáhl za poslední desetiletí, také způsobil 170 sesuvů půdy v 19 ze 47 japonských prefektur. Mezi nejhůře postižená místa patří japonské Nagano, kde se vylila z břehů řeka Čikuma a odřízla stovky lidí od spojení se světem.

zdroj: YouTube

Japonský premiér Šinzó Abe varoval, že ekonomické následky tajfunu mohou být dlouhodobé. Zároveň ale přislíbil, že vláda učiní vše, aby se lidé v postižených regionech mohli co nejdříve vrátit k běžným životům.

Ministerstvo financí uvedlo, že v rezervě pro obnovu následků živlu je 500 miliard jenů (108 miliard korun) a že uvolněny v případě potřeby mohou být další finance.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na Bangladéš se řítí mohutný cyklón Bulbul, 1,5 milionu lidí evakuováno

09.11.2019 22:05 Aktualizováno Indii a jih Bangladéše dnes zasáhl cyklón Bulbul. Z Indie jsou hlášeni první dva mrtví, evakuovány…

Na Egypt a Izrael se řítí neobvyklý hurikán

25.10.2019 23:06 Meteorologové sledují shluk bouří nad Středozemním mořem, který by se mohl proměnit v neobvyklý …

Japonsko zasáhla další přírodní katastrofa, po nezvěstných pátrá armáda

25.10.2019 17:25 Jedna žena zemřela a dva další lidé jsou pohřešováni po sesuvech půdy způsobených silnými dešti,…

Expert na počasí vyráží dech. Zemi jsme zničili? Tohle přijde v příštích…

23.10.2019 22:09 Aktualizováno Navzdory všem snahám o stabilizaci klimatických změn je nedokážeme zcela zastavit. To potrvá…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama