Sněhová bouře ochromila o Vánocích sever USA, stovky letů byly zrušeny

Sněhová bouře, která ve středu začala na severu Spojených států, se posouvá na východ a komplikuje dopravu. Letiště v Minneapolisu bylo nuceno zrušit na 300 letů a se zpožděním odbavilo čtyři desítky dalších, což ztěžuje přesun mnoha lidem v době svátků.

Ilustrační foto
doporučujeme

Ve středu ráno začala bouře na východě Jižní i Severní Dakoty a na západě státu Minnesota a postupně se posouvá na východ. Doprovází ji vítr o rychlosti více než 96 kilometrů za hodinu a v jeho nárazech teplota může podle národní meteorologické služby spadnout až 37 stupňů pod bod mrazu. Motoristům se doporučuje nevyjíždět, některé dálnice byly uzavřeny.

zdroj: YouTube

Fronta se přesouvá do států Wisconsin a na sever Michiganu. V oblasti Minneapolisu se předpokládá, že napadne 20 centimetrů sněhu. Kvůli hromadné srážce byla na tři hodiny uzavřená silnice západně od města. V části byl provoz omezen na jeden pruh a řidiči měli dávat pozor na auta, která skončila v příkopech.

Kromě komplikací na minneapoliském letišti zrušili většinu letů kvůli silnému větru ve Fargu v Severní Dakotě. Na místě uvázlo mnoho cestujících, vítr ve Fargu dosahoval rychlosti 100 kilometrů v hodině.

Představu o podmínkách dává video, které na twitter umístil meteorolog Matthew Dux z jízdy v Jižní Dakotě. Je na něm patrné, že silniční světla, značky a světla ostatních aut se objevují v zorném poli řidiče až na poslední chvíli.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama