Obří sněhová bouře se valí přes USA, kalamita hrozí i jižním státům

Nebývale silná sněhová bouře, která zasáhla Spojené státy, se dnes přesunula na severovýchod země, kde by podle meteorologů mohlo do úterý napadnout až půl metru sněhu. V oblasti mezi státy Pensylvánie a Maine je narušena doprava, lety mají zpoždění nebo jsou zrušeny a školy většinou zůstaly zavřené.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Na severovýchodě USA fouká silný vítr a déšť pomalu přechází ve sněžení. Guvernér státu New York Andrew Cuomo nařídil státním úředníkům, aby během kalamity zůstali doma, pokud jejich přítomnost v práci není nezbytně nutná. Sněhová kalamita hrozí i jižnějším oblastem až po státy Tennessee a Severní Karolína.

Mezi New Yorkem a Bostonem vázne letecká doprava, postiženo je i letiště Newark v New Jersey, které slouží newyorské aglomeraci. Dnes už bylo na východě USA zrušeno 150 letů, víc než 270 dalších nabralo velké zpoždění.

zdroj: YouTube

Městu New York se zřejmě kalamita vyhne, sníh tu má napadnout do výše asi sedmi centimetrů, hlásí předpovědi. Horší bude situace v Bostonu nebo Filadelfii, v Albany se čeká sněhová pokrývka silná až 35 centimetrů.

O víkendu musely být kvůli silné sněhové bouři uzavřeny silnice a zrušeno téměř 900 letů. Neděle byla přitom jedním z nejvytíženějších dnů na dálnicích i letištích, protože se lidé vraceli domů z oslav Dne díkuvzdání, poznamenala agentura Reuters. Celkem bylo zrušeno téměř 900 letů a dalších přes 7000 jich bylo opožděno.

"Jde o skutečně velmi silnou bouři, která v uplynulých pěti až šesti dnech ovlivnila životy celého národa," uvedl Patrick Burke z Národní meteorologické služby (NWS).

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Madagaskar zasáhl cyklon Belna, vichr a záplavy smetly část přístavu

11.12.2019 17:08 Nejméně dvě osoby zemřely a další tři se pohřešují na severozápadě Madagaskaru, který dnes zasáhl…

Tajfun Kammuri zanechal zkázu, počet mrtvých na Filipínách roste

04.12.2019 08:54 Bilance mrtvých po ničivém tajfunu, který v pondělí zasáhl provincie ležící jižně od filipínské…

Tajfun zpustošil Filipíny, strhával střechy a působil záplavy

03.12.2019 09:38 Filipíny se dál potýkají s příchodem silného tajfunu Kammuri, který na pevninu dorazil v pondělí…

Tajfun Kammuri se žene na Filipíny, hrozí obří vlny. Desítky tisíc lidí…

02.12.2019 17:04 Aktualizováno Desítky tisíc lidí byly na Filipínách evakuovány z oblastí, které ohrožuje blížící se tajfun…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama