Tajfun zpustošil Filipíny, strhával střechy a působil záplavy

Filipíny se dál potýkají s příchodem silného tajfunu Kammuri, který na pevninu dorazil v pondělí večer SEČ. Bouře strhávala střechy, ničila elektrické vedení a způsobila záplavy v nízko ležících vesnicích. Informovala o tom agentura AP, podle které zatím nejsou zprávy o případných mrtvých nebo zraněných. Úřady již předtím evakuovaly desítky tisíc lidí. Živel si vyžádal dočasné uzavření letiště v Manile.

Přidejte svůj názor

Hurikán
doporučujeme

Tajfun doprovází vydané lijáky a vítr o rychlosti 155 kilometrů v hodině, který místy dosahuje až 235 kilometrů v hodině. Živel v pondělí udeřil na východním pobřeží Filipín a dnes postupoval na západ k ostrovním provinciím a pobřežním regionům jižně od Manily. Později během dne by se měl podle meteorologů vydat nad moře.

Bouře poškodila letiště ve městě Legazpi, metropoli provincie Albay. Část města je zaplavená. Kvůli tajfunu dnes na 12 hodin přerušilo provoz mezinárodní letiště v Manile. V zasažených oblastech je rovněž zakázána plavba. Do svých destinací se tak nedostalo na 6000 lidí, vyplout nesmí ani nákladní lodě.

Filipíny každoročně zasáhne asi 20 tajfunů či bouří, které připraví o život stovky lidí. Nejničivější byl tajfun Haiyan, který si v listopadu 2013 vyžádal více než 7350 mrtvých či pohřešovaných.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Madagaskar zasáhl cyklon Belna, vichr a záplavy smetly část přístavu

11.12.2019 17:08 Nejméně dvě osoby zemřely a další tři se pohřešují na severozápadě Madagaskaru, který dnes zasáhl…

Tajfun Kammuri zanechal zkázu, počet mrtvých na Filipínách roste

04.12.2019 08:54 Bilance mrtvých po ničivém tajfunu, který v pondělí zasáhl provincie ležící jižně od filipínské…

Tajfun Kammuri se žene na Filipíny, hrozí obří vlny. Desítky tisíc lidí…

02.12.2019 17:04 Aktualizováno Desítky tisíc lidí byly na Filipínách evakuovány z oblastí, které ohrožuje blížící se tajfun…

Obří sněhová bouře se valí přes USA, kalamita hrozí i jižním státům

02.12.2019 14:05 Aktualizováno Nebývale silná sněhová bouře, která zasáhla Spojené státy, se dnes přesunula na severovýchod země,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama