Tropická bouře Nana zesílila na hurikán, blíží se k Belize

Tropická bouře Nana, která se blíží nad Střední Ameriku, zesílila na hurikán. S odvoláním na americké Národní středisko pro hurikány (NHC) o tom dnes informovala agentura Reuters. Nad pevninu by se měl hurikán dostat v oblasti Belize.

Hurikán
doporučujeme

Kromě Belize hurikán podle meteorologů postihne také Guatemalu, jihovýchodní Mexiko a některé honduraské ostrovy. V 5:00 SELČ se Nana nacházela asi 95 kilometrů jihovýchodně od Belize City.

Vítr, který hurikán doprovází, dosahuje rychlosti 120 kilometrů za hodinu. K Belize se živel sune rychlostí 26 kilometrů za hodinu.

V Belize se v reakci na varování před hurikánem podle agentury Reuters lidé zásobili jídlem, pitnou vodou a zabezpečili svá obydlí. Místní úřady varování vydaly především pro pobřežní oblasti, které by mohla zaplavit vzedmutá voda z moře.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Meteorologům došla jména pro cyklóny. Začínají znovu

18.09.2020 20:14 Teprve podruhé od poloviny 50. let došla meteorologům předem připravená jména pro cyklóny nad…

Bouře Sally zesílila na hurikán druhé kategorie, už bičuje jih USA

16.09.2020 14:08 Aktualizováno Oblasti na jihu Spojených států už začaly pociťovat dopady bouře Sally, která se na americké…

K Bermudám se blíží hurikán Paulette

13.09.2020 16:54 Aktualizováno Tropická bouře Paulette nad Atlantikem zesílila na hurikán a pohybuje se směrem k souostroví…

U pobřeží Floridy se vytvořila tropická bouře, hrozí vznik hurikánu

12.09.2020 21:33 U jižního pobřeží Floridy se vytvořila tropická bouře Sally, která podle předpovědi v příštích…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama