Vietnam odklízí spoušť po tajfunu Molave, už se blíží další silná bouře

K Vietnamu, kde od středy zahynulo téměř 40 lidí v důsledku tajfunu Molave, se blíží další bouře. Do střední části země pravděpodobně dorazí příští týden. Záchranáři mezitím pokračují v pátrání po lidech, které v posledních dnech zavalily ničivé sesuvy půdy.

Vietnam odklízí spoušť
doporučujeme

Tajfun, který udeřil na Vietnam ve středu, způsobil záplavy, sesuvy bahna, potopil množství rybářských člunů a přerušil dodávky elektřiny pro 1,7 milionu lidí.

Týmy záchranářů a vojáků s pátracími psy a s vrtulníky se snaží nalézt desítky pohřešovaných osob v pěti lokalitách, kde došlo k mohutným sesuvům půdy. Ve čtvrtek se jim podařilo vytáhnout 33 přeživších z bahna, jež pohřbilo malou vesnici v centrální části země. Na moři byli nalezeni také tři pohřešovaní rybáři, desítka dalších zůstává ale stále nezvěstná.

V oblasti již mezitím nabírá na síle bouře jménem Goni, kterou provází vichr o rychlosti 165 kilometrů za hodinu. V neděli ráno je bouře očekávaná na Filipínách, kde už bude její vítr podle meteorologů dosahovat 185 kilometrů v hodině. Na Filipínách přitom tajfun Molave jen před pár dny usmrtil 22 lidí.

Příští týden se bouře Goni podle předpovědí přesune do centrálního Vietnamu. "Můj dům je zavalen bahnem a sutinami, ale nemám v plánu začít teď s úklidem, protože jsem slyšela, že se blíží další bouře," řekla agentuře Reuters telefonicky Nguyen Thi Sinh, která žije v provincii Quang Tri. "Takové strašné záplavy nikdo nečekal, vzaly nám celou úrodu i dobytek. Alespoň jsme ale zůstali naživu," dodala.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Teploty na východě Austrálie přesahují 40 stupňů, opět hrozí ničivé požáry

29.11.2020 10:04 Teploty na východě Austrálie rostou, v přístavním Sydney v sobotu překročily 40 stupňů a…

Ledová bouře zasáhla ruský Přímořský kraj, tisíce lidí jsou bez proudu

28.11.2020 11:56 Tisíce obyvatel části ruského Dálného východu jsou už přes týden bez elektřiny a mnohde i bez…

Cyklon Nivar zasáhl východ Indie, desítky tisíc lidí byly evakuovány

26.11.2020 07:40 Na východoindické pobřeží dnes časně ráno místního času za doprovodu prudkého deště a vichru udeřil…

Hurikán Jóta si vyžádal nejméně 30 obětí, napáchal enormní škody

19.11.2020 08:51 Více než tři desítky mrtvých si vyžádal ve Střední Americe hurikán Jóta, který postupně slábl, až…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama