Do Česka přišlo léto, koupání v přírodě je zatím jen pro otužilé

Praha - Česko si užívá letního počasí, které je neodmyslitelně spjato s vodními radovánkami. Kdo se chce osvěžit v přírodě, nejteplejší vodu mají v současné době přehrady Orlík, Slapy, Hracholusky a Nechranice s 19 stupni Celsia.

Ilustrační foto
doporučujeme

18 stupňů hlásí Lipno, Jesenice u Chebu a Rozkoš u České Skalice.  Nejchladnější jsou přehrady na horách a na vltavské kaskádě. Jen otužilci vyrazí do Štěchovic, v níž se voda zatím ohřála na pouhých 12 stupňů Celsia. Na přehradě Bedřichov v Jizerských horách naměřili 15 stupňů a na Kamýku 14.

Podle informací ČHMÚ teplota vody v řekách dosahovala dnes ráno většinou kolem 15 až 19 stupňů. Kdo má radši teplejší vodu, zamíří spíš k bazénům a koupalištím.

Meteorologové upozorňují, že v tomto týdnu dosáhnou hodnoty UV záření letních teplot - hlavně lidé se světlejší pletí by neměli chodit na přímé slunce mezi 11:00 a 15:00, měli by používat krémy s ochranným faktorem alespoň 30 a oči chránit slunečními brýlemi s UV-filtrem.

Předpověd na pátek a víkend

Pátek:
Většinou jasno. Nejnižší noční teploty 12 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 24 až 28 °C. Mírný východní až severovýchodní vítr 2 až 6 m/s.

Sobota:
Jasno nebo skoro jasno, k večeru na západě až oblačno a ojediněle bouřky. Nejnižší noční teploty 14 až 10 °C. Nejvyšší denní teploty 27 až 31 °C. Mírný jihovýchodní až jižní vítr 2 až 6 m/s, v západní polovině Čech slabý proměnlivý do 4 m/s.

Neděle:
Jasno až polojasno, v Čechách od západu přibývání oblačnosti a místy přeháňky nebo bouřky, zejména na severozápadě. Na Moravě a ve Slezsku při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle bouřky. Bouřky mohou být ojediněle intenzivní s kroupami a přívalovými srážkami kolem 40 mm. Nejnižší noční teploty 17 až 13 °C. Nejvyšší denní teploty 27 až 31 °C, na západě kolem 25 °C. Mírný jihovýchodní až jižní vítr 2 až 6 m/s se bude v Čechách od západu měnit na severní a v bouřkách přechodně zesílí.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama