policie | Aktuální informace a zprávy | EuroZprávy.cz

Související články:

Policie asi dostane lhůtu pro převoz podezřelého z ciziny

Policie asi dostane lhůtu pro převoz podezřelého z ciziny

Převoz člověka podezřelého ze spáchání trestného činu ze zahraničí do České republiky bude muset policie zajistit zřejmě do 48 hodin od chvíle, kdy ho od justičních orgánů cizího státu převezme. Lhůtu, jež by měla zabránit neodůvodněným průtahům při transportu, zakotví vládní novela o mezinárodní justiční spolupráci v trestních věcech, kterou v dnešním úvodním kole podpořila Sněmovna.
Zdeněk Drexler

Policii kauza plukovníka Husáka dobré jméno neudělá, lidé nás budou provokovat, říká Drexler

Obává se, že kauza odvolaného krajského ředitele policie v Libereckém kraji Vladislava Husáka, který účastí na utajené oslavě v teplickém hotelu Prince de Ligne porušil vládní nařízení, poškodí jméno Policie České republiky. Předseda Unie bezpečnostních složek Zdeněk Drexler predikuje, že kolegové v terénu nyní mohou mít složitější službu. „Například hostinští, kteří teď nedovoleně otevřou interiér své restaurace, mohou upozorňovat, že když restrikce porušuje tak vysoce postavený policista, proč by oni nemohli. Budou provokovat. Případ pana plukovníka Husáka dobré jméno policistům nyní neudělá,“ říká pro EuroZprávy.cz Zdeněk Drexler.
Marek Výborný

Agresivní policista selhal a musí dostat trest. Služba u sboru je ale nyní extrémně náročná, říká pro EZ Výborný

Jeho počínání odsuzuje, ale zároveň by celou kauzu nedramatizoval. Lidovecký poslanec Marek Výborný se snaží incident, při němž policista bez roušky nafackoval na autobusové zastávce silně opilému muži, protože si odmítal nasadit ústenku, posuzovat bez emocí. „Policistovo chování je neomluvitelné. Na druhou stranu je třeba si uvědomit, že aktuální služba u sboru, je extrémně náročná. Řada policistů je koronavirem nakažena či musela do karantény, což způsobuje podstav. Tím ale nikoho neomlouvám,“ říká pro EuroZprávy.cz Marek Výborný.
Ilustrační fotografie

Musíte při zákazu nočního vycházení ven? Noste dokument, který váš pobyt vysvětlí, říká mluvčí strážníků

Vybíjejí si na nich vztek. Strážníci v metropoli se po vyhlášení dalších vládních restrikcí souvisejícími s koronavirovou pandemií stávají terčem slovních, ale i fyzických útoků ze strany lidí. Mluvčí Městské policie hlavního města Prahy Irena Seifertová tvrdí, že občanům se nelíbí zákaz nočního vycházení či nošení roušek na zastávkách. „Strážníci jsou teď hromosvodem pro ty, kterým se opatření nelíbí. Výjimkou nejsou ani fyzické ataky. Nezodpovědné chování vrcholných představitelů státu zmíněné situaci pak opravdu nepomůže,“ říká pro EuroZprávy.cz Seifertová.
Eduard Šuster

Chaos šlo akceptovat na jaře, teď už ne. Považuji za zázrak, že lidé restrikce dodržují, říká pro EZ šéf strážníků

ROZHOVOR - Jeho rétorika je nezvykle ostrá a upřímná. Ředitel Městské policie hlavního města Prahy Eduard Šuster podrobil kritice představitele státu i některé odborné lékařské kapacity za chaos i překotnost při zavádění mimořádných opatření a nařízení v souvislosti s koronavirovou pandemií. „Považuji za malý zázrak, že většina společnosti restrikce respektuje a dodržuje. Problémy, které byly akceptovatelné a pochopitelné v rámci počátku pandemie, jsou nyní zjevně neodůvodnitelné, i když se o to někteří velmi snaží. Česká republika bohužel zcela a trestuhodně prohospodařila čas, který si, díky zastavení chodu celé země v jarních měsících, velmi draze zaplatili a bohužel ještě zaplatí všichni obyvatelé země,“ říká v rozhovoru pro EuroZprávy.cz šéf pražských strážníků.
Jan Hamáček

Šlachtova kniha je mi ukradená, reaguje Hamáček na slova policisty

Dohady mezi bývalým ředitelem Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Robertem Šlachtou a ministrem vnitra Janem Hamáčkem (ČSSD) dál nabírají na síle. Někdejší elitní policista šéfa resortu vnitra a vicepremiéra například kritizoval za to, že během interpelací prozradil vyšetřování jeho knihy z důvodu možného úniku informací. To si ale Hamáček nenechal líbit.
Robert Šlachta.

Šlachta se diví okolnostem policejního vyšetřování. Opřel se do Hamáčka

Bývalý šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Robert Šlachta se svými slovy teprve až díky médiím dozvěděl, že je prověřován policií. Šéf resortu vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček, který o tom informoval, se to přitom podle něj ani neměl dozvědět. Na samotný proces vyšetřování se ale policista těší a považuje je za zpolitizované.
Česká pirátská strana, ilustrační foto

Pirátům radí bývalý detektiv. Policie ho propustila kvůli spolupráci s nimi

Někdejší detektiv Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jan Šmíd, jehož propustili kvůli jeho angažmá v politice, jelikož tím přestal být nezávislý, je opět u poradního stolu pirátské expertní skupiny pro vnitro a bezpečnost jako konzultant volebního programu. Momentálně je pověřen poskytnutím připomínek týkajících se návrhu s názvem povinné nahrávání zákroků.
Policie a zdravotnická služba

Policie pátrá po osmnáctileté ženě z Prahy a jejím dítěti

Policie pátrá po osmnáctileté Janě Lenkovičové a jejím osmiměsíčním synovi. Žena byla naposledy viděna v úterý v Praze 9, kde bydlí. Poté komunikovala se svou matkou přes sociální sítě, ale domů se vrátit nechtěla. Její matka se bojí o vnuka. Policie žádá o pomoc při pátrání veřejnost. ČTK o tom dnes informoval její mluvčí Jan Rybanský.
Policie ČR, ilustrační foto

Policie vyšetřuje explozi na Opavsku, nikdo nebyl zraněn

Několik domů poškodil dnes brzy ráno výbuch v obci na Opavsku. Exploze nastala mezi rodinnými domy, uvedla dnes mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská. Nikdo nebyl zraněn. Kriminalisté případ vyšetřují pro podezření z trestného činu obecného ohrožení.

1 2

Další články

Ze společnosti

Počasí dnes: Ženou se bouřky! Hrozí i povodně!

Počasí dnes: Ženou se bouřky! Hrozí i povodně!

Na severu a severovýchodě Česka hrozí ve středu odpoledne místy silné bouřky, ojediněle s krupobitím. V kombinaci s tajícím sněhem může déšť výrazně zvednout hladiny menších řek. Vydatný déšť a vzestup hladin hrozí ve středu také v jižních Čechách.
Otevření kultury? Chinaski slavili koncertem pro tisíce lidí!

Otevření kultury? Chinaski slavili koncertem pro tisíce lidí!

Skupina Chinaski, houslový virtuos Pavel Šporcl a divadelní hosté dnes vystoupili na pilotním koncertu s názvem Šance pro kulturu na Křižíkově fontáně na Výstavišti v Praze. Za přísně dodržovaných protiepidemických opatření mohlo až 2500 diváků být v sektorech na sezení i na stání.

Reklama

Reklama

Aktuálně se děje

před 8 hodinami

před 8 hodinami

Antigenní testování na koronavirus, ilustrační foto

Kraje obdrží do 19. května testy, mají školám vystačit do půlky června

Nejpozději do středy 19. května obdrží kraje dodávku antigenních testů pro školy, které by měly školám vystačit do 13. června. Distribuční seznamy pro dodávku budou stanoveny na základě údajů o počtu pracovníků a žáků, které školy vykázaly v dotaznících. Do 21. května má ministerstvo školství v rezervách 600.000 antigenních testů na covid-19. Ministerstvo to školám napsalo v dopise, který má ČTK k dispozici.

před 9 hodinami

Rotterdam je s 610 000 obyvateli druhé největší nizozemské město. Jedná se také o největší evropský přístav, město moderní architektury a zároveň město velkého historického významu.

Nizozemsko a Belgie oznámily zmírnění protiepidemických opatření

Nizozemský premiér Mark Rutte dnes oznámil plán na další zmírnění protiepidemických opatření v zemi s platností od 19. května. Podmínkou je pokles počtu hospitalizovaných na jednotkách intenzivní péče o 20 procent do pondělí, kdy vláda definitivně rozhodne. Belgie plánuje zrušit téměř všechna stávající omezení od 9. června, podmínkou je nanejvýš 500 pacientů na JIP a naočkovaných 80 procent dospělých z více ohrožených skupin, píší belgická média.

před 9 hodinami

Požáry lesu v ČR (léto 2015)

Hasiči dnes zasahovali po celém Česku, likvidovali požáry lesa

Hasiči dnes na několika místech v Česku likvidovali lesní požáry. Zásahy jim komplikoval především silný vítr. U požáru lesa poblíž Černovic na Blanensku vyhlásili třetí ze čtyř stupňů požárního poplachu. Na Brněnsku, Vsetínsku a Olomoucku vyhlásili druhé stupně. Požáry v přírodě jsou častější, když delší dobu neprší a je sucho. Ve středu by mělo začít vydatně pršet.

před 9 hodinami

Miloš Zeman odvolil ve volbách

Členové prezidentovy ochranky dostali kvůli oslavě pokutu

Šéf policejního Útvaru pro ochranu prezidenta ČR Martin Baláž a jeho náměstek Radim Kincl dostali kvůli oslavě na střeše pražského arcibiskupství pokutu. Uvedl to dnes server iROZHLAS.cz. Podle policejního prezidia spáchali přestupek, když na sobě neměli navzdory platným předpisům respirátory. 

před 10 hodinami

před 10 hodinami

Petr Arenberger

Arenberger přiznává vedlejší příjem zhruba 30 milionů korun

Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) oznámil mnohonásobně větší majetek a vyšší příjmy, než udával v předchozích letech. Vyplývá to z jeho majetkového oznámení, které odevzdal po vstupu do vlády a zveřejnil o víkendu. Nepřiznané milionové příjmy ministr ještě v minulém týdnu odmítal.

před 11 hodinami

NEC SX-9

Německo přispěje na vývoj svého prvního kvantového počítače dvě miliardy eur

Německo v následujících čtyřech letech podpoří vývoj svého prvního kvantového počítače a souvisejících technologií necelými dvěma miliardami eur (51,1 miliardy Kč). Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na ministerstvo hospodářství a resort vzdělání a výzkumu. Podporu německého státu musí schválit Evropská komise.

před 11 hodinami

Prezident Miloš Zeman

Zeman se dnes setkal s ministryní spravedlnosti Benešovou

Prezident Miloš Zeman dnes na Pražském hradě přijal ministryni spravedlnosti Marii Benešovou (za ANO). Na twitteru to bez dalších podrobností uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Podle něj o schůzku požádala ministryně. Benešová Zemanovi dlouhodobě radí v otázkách justice.

před 11 hodinami

před 12 hodinami

před 12 hodinami

Léto

Česko opět zažilo tropické počasí. Bylo přes 30 stupňů

V Česku dnes meteorologové opět zaznamenali tropické třicítky. Nejtepleji bylo v Plzni, kde naměřili 30,2 stupně Celsia. Teplotní rekordy ale padly jen na 11 ze zhruba 150 meteorologických stanic, které měří teplotu 30 a více let. ČTK to dnes řekli pracovníci Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

před 13 hodinami

Uprchlíci, ilustrační foto

Vláda USA zadržuje desítky tisíc dětí migrantů, tvrdí agentura

Administrativa amerického prezidenta Joea Bidena zadržuje kolem 21.000 dětí čekajících na výsledek azylového řízení v neprůhledné síti asi 200 vládních zařízení rozprostřených ve více než 20 amerických státech. V pěti z nich přitom pobývá více než 1000 dětí naráz.

před 13 hodinami

před 13 hodinami

Hotel, ilustrační foto

Opatření by třetina hotelů uvolnila, až bude možný provoz bez omezení

Stávající protiepidemická opatření by podle průzkumu vyhledávače ubytování a zážitků Explorio.cz 34 procent hotelů a penzionů odložilo na dobu, kdy bude možný jejich provoz bez omezení kapacity. Naopak co nejrychlejší rozvolnění podporuje 38 procent provozovatelů ubytovacích zařízení, podmínky ale podle nich nesmějí být tak drastické jako návrh moci obsadit nejvýše čtvrtinu kapacity.

Zprávy odjinud

Více zpráv odjinud

Reklama