KOMENTÁŘ: Komunisté zase velí zemi. I když se neoslovujeme soudruhu a major Zeman nezáří z obrazovky

KOMENTÁŘ – Po zemi se opět rozlila rudá barva, která diktuje, jak národ bude žít. Komunisté bohužel opět převzali moc nad republikou, i když se tváříme, že nám nevládnou. Z kabinetu Andreje Babiše si KSČM udělala své rukojmí, které plní, co jim nadiktují. Jinak by sestava ze Strakovy akademie nic neprosadila. Stala se pouhými loutkami v rukou bolševiků, kteří zvláště v koronavirové pandemii rozhodují o dění ve státě, jemuž velí. A tak rozkazují, kdy žáci půjdou do školy, anebo že ožebračí armádu o deset miliard. Nikdy se nevyplatí je podceňovat, stále jsou nebezpeční. Už jen tím, že stále existují a nejsou postaveni mimo zákon.

Reklama

Plíživě se vracíme před rok 1989. Sice se neoslovujeme titulem soudruhu či soudružko a zatím stále můžeme veřejně prezentovat své názory, ale o klíčových věcech v zemi rozhodují komunisté, kteří de facto všemu velí. Jednatřicet let po sametové revoluci proletariát diktuje, jak budeme žít, a to nejen během koronavirové pandemie. Menšinová vláda složená z hnutí ANO a ČSSD se musí o bolševickou podporu opírat. Pokud by s nimi nehandlovala, všechny její návrhy by skončily v troskách.

I pan premiér chce mít hezké pololetní vysvědčení

A tak než něco kabinet vyřkne, musí se provést ústupky straně, která popravila 248 lidí, včetně Milady Horákové. Přidáním jednoho písmena do svého názvu se zodpovědnosti za nelidské činy KSČM nezbavila. Zvláště když ve svém středu mají mlátičku z Pohotovostního pluku Veřejné bezpečnosti Zdeňka Ondráčka či stalinistku Martu Semelovou.

Komunisté svoji sílu předvedli zejména při prosincovém schvalování rozpočtu, který představuje dokonalý thriller. Podpořili jej pouze za cenu, že vláda ožebračí armádu o deset miliard korun. Bolševici tak jasně dali najevo, jak je neustále sžírá, že jsme členy severoatlantické aliance NATO, a proto dělají maximum pro to, aby vojsko oslabilo. Rusko jim ještě teď musí tleskat.  Armáda prý o peníze přijde jen dočasně, ale dočasně jsme tady měli okupační vojska v čele s Rudou armádou a jejich pobyt trval téměř třiadvacet let, než generál Vorobjov v červnu 1991 naposledy zasalutoval na kbelském letišti.

Zatím ale armáda z deseti miliard doposud neviděla ani korunu a v dohledné době to na žádnou změnu nevypadá. Blíží se totiž tradiční půlroční bilancování, kdy komunisté budou hodnotit, jak se jim vyplácí tolerance vlády. KSČM už naznačila, že pokud finance zamíří na účet armádě, ukončí spolupráci. A i pan premiér Babiš chce mít hezké pololetní vysvědčení jako většina žáků a studentů, které mají dostat na sklonku měsíce.

Komunisté si rovněž vydupali, že část žáků nastoupí do škol, jinak by nekývli na prodloužení nouzového stavu. A tak školáci i maturanti se půjdou vzdělávat i tehdy, pokud protiepidemický systém (PES) dosáhne nejrizikovějšího stupně číslo pět. Na zdraví přeci nezáleží. Pro vládu je prostě hlavní být s komunisty za dobře. Původně přitom Andrej Babiš rezolutně jakékoli náznaky rozvolňování striktně odmítal. Pak se ale ozvala rudá levice a vše bylo jinak. Kabinet potřeboval prodloužit nouzový stav, během něhož se snáze vládne.

Nemůžeme si nic nalhávat a musíme se podívat tvrdé realitě do očí. České republice nyní nevládne kabinet Andreje Babiše, o epidemických opatření nerozhoduje ministerstvo zdravotnictví, ale vše řídí ideologická KSČM a její lidé bez morálky a charakteru. Babiš se nestydí jít jim ve všem na ruku, i když například před schválením rozpočtu jasně prohlásil, že nikdy nedopustí, aby armáda přišla o deset miliard korun. Nakonec se podvolil, a tak je to v jeho vztahu s komunisty se vším. Co ale také čekat od premiéra, který se zapletl s StB a byl členem vražedné a zločinecké KSČ.

Volby nás snad rudého zla konečně zbaví

Naprosto utopicky nyní vyznívá scénka z televizního pořadu Možná přijde i kouzelník, v němž Jiří Lábus jako učitel vysvětluje ve scénce hodina dějepisu Oldřichu Kaiserovi, alias Karolíně Kaiserové, že komunisté jsou ti lidé, na které se minulou neděli byli dívat v přírodní rezervaci. Oba komici stejně jako demokraticky smýšlející lidé tehdy vůbec netušili, že v roce 2021 se komunisté dostano opět k moci. Tehdy lidé v divadle i u televize slzeli smíchy. Nyní většina opět slzí, ale smutkem i žalem.

Jestliže společnost zneklidnila včerejší šarvátka nezařazeného poslance Lubomíra Volného na půdě Sněmovny, měla by populace být stejně intenzivně znepokojena tím, kdo ve skutečnosti řídí stát. Draze platíme za chybu, že komunisté nebyli po Listopadu postaveni mimo zákon. Byť i někteří chartisté tvrdí, že by šlo téměř o nemožný legislativní proces, měla se tehdy nastupující garnitura o jejich zákaz postarat. Paradoxně je ale možné, že letos, kdy si strana, po jejímž bestiálním řádění se české duše ještě nezhojily, připomene sto let své existence, skončí v parlamentních volbách pod pětiprocentní hranicí. Pak by se země zbavila jednoho velkého, rudého zla, které zničilo nejeden osud jejich odpůrců.

Do parlamentních voleb ale budeme i nadále svědky ubohého patolízalství i nadbíhání komunistům, aby vláda Andreje Babiše mohla pod dozorem soudruhů prosazovat své návrhy. Babiš pro udržení své moci udělá cokoli, spolčí se i s ďáblem. A tak není zase až takovou utopií, že ministerský předseda jim klidně může kývnout i na povolání ozbrojené pěsti dělnické třídy jménem Lidové milice, pokud něco od komunistů bude zase potřebovat něco posvětit. Anebo postačí, když jim nabídne, že v hlavním vysílacím čase poběží na všech televizích propagandistický seriál 30 případů majora Zemana?

Témata:  politika Vláda ČR komentář Andrej Babiš Marta Semelová Armáda České Republiky EuroZprávy.cz KSČM Zdeněk Ondráček komunisté

Související

Nejsem vlastizrádce, na Babiše podávám žalobu, říká Zdechovský. Politici vyhlásili boj výhrůžkám DOMÁCÍ

Nejsem vlastizrádce, na Babiše podávám žalobu, říká Zdechovský. Politici vyhlásili boj výhrůžkám

Europoslanec Tomáš Zdechovský připravuje se svou rodinou žalobu na premiéra Andreje Babiše (ANO) kvůli loňskému označení vlastizrádce, neboť si v Bruselu dovolili s pirátským kolegou Mikulášem Peksou upozornit na jeho tehdy možný střet zájmů. Ministerský předseda se později za výrok oběma politikům omluvil, ale místopředseda lidovců ospravedlnění nepřijal. „Díky premiérově rétorice jsme s manželskou i dětmi čelili výhrůžkám smrti, museli jsme mít policejní ochranku. Omluva nestačí, nejsem žádný vlastizrádce. Proto na něj brzy podáme žalobu,“ říká pro EuroZprávy.cz Zdechovský, který paradoxně žene Babiše k soudu v době, kdy politici bojují s výhrůžkami od anonymů.

Zeman jmenoval nové generály. Koudelku opět ne DOMÁCÍ

Zeman jmenoval nové generály. Koudelku opět ne

Česká armáda má druhou generálku. Stala se jí dnes na Pražském hradě rektorka Univerzity obrany Zuzana Kročová. Prezident Miloš Zeman zároveň do generálské hodnosti povýšil či jmenoval 16 dalších zástupců armády, policie, hasičů, Vězeňské služby, celníků a tajných služeb včetně ředitele rozvědky, Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) Marka Šimandla nebo ředitele policejní Ochranné služby Jiřího Komorouse.

Ze společnosti

Covid pas a letní dovolená? Česko bojuje za volné cestování pro očkované!

Covid pas a letní dovolená? Česko bojuje za volné cestování pro očkované!

Česko chce mít ještě před zavedením celoevropských covidových pasů dohodu se sousedními zeměmi, aby alespoň lidé očkovaní proti covidu-19 mohli volně cestovat. Na tiskové konferenci po jednání s rakouským ministrem zahraničí Alexanderem Schallenbergem to řekl šéf české diplomacie Jakub Kulhánek (ČSSD).
Arenberger promluvil o rozvolňování: Česku hrozí další vlna covidu!

Arenberger promluvil o rozvolňování: Česku hrozí další vlna covidu!

Kolem 30 nebo 40 procent lidí v Česku může stále onemocnět covidem-19, proto je potřeba při rozvolňování vládních opatření postupovat opatrně, aby nenastala jako v minulosti další vlna epidemie. V pořadu CNN Prima NEWS Partie Terezie Tománkové to řekl ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO).
Věnce i povýšení generálů. Česko v sobotu oslavilo konec války!

Věnce i povýšení generálů. Česko v sobotu oslavilo konec války!

Česko si dnes připomnělo 76. výročí konce druhé světové války v Evropě. Politici v čele s prezidentem Milošem Zemanem položili věnce u Národního památníku v Praze na Vítkově, vzpomínkové akce se odehrály také na jiných místech. Na Hradě Zeman jmenoval nebo povýšil do generálské hodnosti 16 mužů a jednu ženu. Ředitele Bezpečnostní informační služby Michala Koudelku navrženého už pošesté vládou opět vynechal.

Reklama

Reklama

Aktuálně se děje

před 9 minutami

Netolický se zachoval k Hamáčkovi nečestně, domnívá se Maláčová

Netolický se zachoval k Hamáčkovi nečestně, domnívá se Maláčová

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický skončil v dozorčí radě České pošty, protože se zachoval nečestně k předsedovi sociální demokracie a ministru vnitra Janu Hamáčkovi a toto místo je určeno pro předsedu Asociace krajů, řekla v dnešních Otázkách Václava Moravce České televize ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (všichni ČSSD). Odvolání přišlo v pátek den poté, co se ukázalo, že Hamáček s Netolickým mluvili o ministrově plánované cestě do Moskvy.

před 14 minutami

Papež vyzval k řešení situace v Jeruzalémě

Papež vyzval k řešení situace v Jeruzalémě

Papež František dnes vyzval k nalezení k společných řešení situace v Jeruzalémě. Modlí se, aby převážila multikulturní identita města. Premiér Benjamin Netanjahu dnes uvedl, že Izrael odmítá tlaky, aby nerozšiřoval výstavbu ve východním Jeruzalémě, uvedla agentura Reuters. K zastavení útoku na Palestince vyzvalo Izrael Jordánsko, které je správcem muslimských a křesťanských náboženských míst v Jeruzalémě.

před 26 minutami

před 58 minutami

Arenberger nechce rozvolnění uspěchat, Česku hrozí další vlna

Arenberger nechce rozvolnění uspěchat, Česku hrozí další vlna

Kolem 30 nebo 40 procent lidí v Česku může stále onemocnět covidem-19, proto je potřeba při rozvolňování vládních opatření postupovat opatrně, aby nenastala jako v minulosti další vlna epidemie. V pořadu CNN Prima NEWS Partie Terezie Tománkové to řekl ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO).

před 2 hodinami

Hnutí ANO předběhli Piráti/STAN i koalice Spolu. ČSSD by se do Sněmovny nedostala

Hnutí ANO předběhli Piráti/STAN i koalice Spolu. ČSSD by se do Sněmovny nedostala

Ve volbách do Sněmovny by nyní obě koalice předstihly hnutí ANO. Piráti a STAN by získali 27 procent, koalice Spolu tvořená ODS, KDU-ČSL a TOP 09 by měla 21,5, ANO je na třetím místě s 21 procenty. Do Sněmovny by se dostalo ještě hnutí SPD a také komunisté. ČSSD by skončila pod hranicí pěti procent. Zjistil to průzkum agentury Kantar CZ pro Českou televizi (ČT). Autoři průzkumu upozorňují, že u velkých stran může být statistická chyba až tři procentní body.

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Schillerová pokládá za chybu, že Hamáček plánoval cestu do Moskvy

Schillerová pokládá za chybu, že Hamáček plánoval cestu do Moskvy

Vicepremiérka a ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) pokládá za chybu, že vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) plánoval cestu do Moskvy. Zda je jednalo o zastírací manévr, jak tvrdil, nechtěla ministryně v dnešní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS hodnotit.

před 4 hodinami

Úspěch českých tenistek v Madridu. Turnaj ve čtyřhře tam ovládly Krejčíková se Siniakovou

Úspěch českých tenistek v Madridu. Turnaj ve čtyřhře tam ovládly Krejčíková se Siniakovou

Po dvou letech se na tenisovém turnaji v Madridu z triumfu radovala nějaká česká tenistka, respektive letos hned dvě a to Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková. Ty totiž na tomto antukovém turnaji tvořily pár ve čtyřhře a právě turnaj čtyřhry tam ovládly, když v sobotním finále porazily nasazené dvojky, Kanaďanky Gabriela Dabrowská a Demi Schuursová a to výsledkem 6:4 a 6:3. Češky tak navázaly na předloňské vítězství ve čtyřhře v podání Barbory Strýcové,  která tento týden oznámila konec své hráčské kariéry.

před 4 hodinami

Potvrzeno. Neymar zůstane v klubu Paris Saint Germain až do roku 2025

Potvrzeno. Neymar zůstane v klubu Paris Saint Germain až do roku 2025

Ve fotbalovém zákulisí se už delší čas hodně spekulovalo o tom, kam po sezóně 2020/21 zamíří jedna z největších hvězd nejen francouzského celku Paris Saint Germain, ale vůbec světového fotbalu, Brazilec Neymar. Tento devětadvacetiletý útočník nakonec prodloužil smlouvu s klubem až do roku 2025.

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Za uplynulý rok výrazně stoupl prodej vína přes internet

Za uplynulý rok výrazně stoupl prodej vína přes internet

Pandemií vynucené uzavření restaurací, hotelů, vináren a dalších míst, kde lidé obvykle popíjejí víno, přimělo většinu vinařství začít k prodeji využívat z větší části internet. Čím více vinařů své víno na internetu nabízí, tím víc roste důvěra zákazníků v tento způsob nákupu. Zjistila to Vinařská unie ČR mezi svými členy a informovala o tom v tiskové zprávě.

před 5 hodinami

Sadiq Khan byl znovuzvolen starostou Londýna

Sadiq Khan byl znovuzvolen starostou Londýna

Starostou Londýna byl znovuzvolen labourista Sadiq Khan, britské hlavní město tak povede i příští čtyři roky. Podle oficiálních výsledků získal přes 55 procent hlasů a porazil svého konzervativního soupeře Shauna Baileyho, informovala v sobotu britská média. Khan se stal v roce 2016 prvním muslimem, který kdy stanul v čele západní metropole.

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Svět nemá vyhráno. Neúspěšný boj Indie s virem vyvolává obavy

Svět nemá vyhráno. Neúspěšný boj Indie s virem vyvolává obavy

Řada zemí světa, které bojují s rostoucím počtem případů nákazy koronavirem, v obavách hledí na katastrofu, jež teď ničí Indii. Tyto země přitom čelí podobným rizikům - mají velké množství obyvatel, kteří často nedodržují opatření proti šíření viru, a křehký zdravotnický systém, píše agentura AP.

Zprávy odjinud

Více zpráv odjinud

Reklama