Miloši, jsi ubožák, zuří Topolánek. Na Hrad poslal hodně vulgární vzkaz

Prezident Miloš Zeman se domnívá, že hranice by měly být kvůli koronakrizi zavřené jeden rok. Jeho slova vyvolala mezi politiky pořádný rozruch. Kriticky se vyjádřili především zástupci ODS, Zemana nešetří ani Miroslav Kalousek (TOP 09).

Reklama

Prezident Zeman se v rozhlasovém pořadu Press klub na Frekvenci 1 v neděli nechal slyšet, že hranice by měly být uzavřené. Lidem doporučil vychutnat krásy české krajiny. Sám má v plánu léto trávit na jeho milované Vysočině.

„Trvale zastávám názor, že by hranice měly být uzavřeny rok, nikoliv dva roky, a to proto, aby výjezd nevyvolal vlnu epidemie, což se může stát zejména, když vyjíždíte do zemí, kde ta epidemie ještě neskončila," řekl Zeman, který tak odmítl nedávná slova náměstka ministra zdravotnictví Romana Prymuly.

Představa, že by hranice byly uzavřené tak dlouho, ale opozici děsí. „Hranice musíme otevírat, jakmile to ze zdravotního hlediska půjde. Zavřené hranice už tu kdysi byly, svobody a práva nelze zbytečně omezovat. Za ODS mohu slíbit, že uděláme vše, abychom se vrátili k normálnímu životu,“ okomentoval prezidentova slova předseda ODS Petr Fiala.

„Jeho nejbližší spolupracovníci sice místo karantény jezdí do restaurace nebo pořádají zabíjačku, ale všem ostatním by Miloš Zeman na rok zavřel hranice. Ať se klidně zavře třeba do věže, ale místo nostalgie po zadrátované hranici je potřeba se postupně vracet k normálnímu životu,“ vzkázal na Hrad poslanec ODS Martin Kupka.

S hlavou státu nesouhlasí ani poslankyně STAN Věra Kovářová. „Zajímavé, z chování hradních “epidemiologů” by jeden spíše usuzoval, že současná opatření jsou přehnaně přísná a dodržovat je netřeba, tudíž otevření hranic je na spadnutí. Ale chyba lávky!“ ironicky poznamenala na twitteru.

Výrazně drsnější slova volil někdejší premiér a také bývalý prezidentský kandidát Mirek Topolánek. „Došla mi slova. Rodná valašská, malebná ostravská i trefná pražská. Ale prodýchat to nejde. Miloši, pohrdáš lidmi a vytíráš si s nimi p*del. Nikdy jsi nebyl demokrat, jsi jen ubožák a s*áč,“ vzkázal Zemanovi Topolánek na sociálních sítích,

„Nejsem z Valašska. Takové prohlášení bych proto asi formuloval pomocí jiné slovní zásoby. Smysl by to ale mělo stejný. Většina odpudivých lidských vlastností (zápasíme s nimi ve svém nitru všichni) se koncentrovala do osoby prezidenta ČR. A on se jimi ještě chlubí,“ přidal se k němu Miroslav Kalousek (TOP 09).

Témata:  Miroslav Kalousek Mirek Topolánek hranice Miloš Zeman Martin Kupka Petr Fiala EuroZprávy.cz Koronavirus Věra Kovářová

Související

Ze společnosti

Eurovize 2021: První semifinále skončilo. Sledovali jsme ŽIVĚ!

Eurovize 2021: První semifinále skončilo. Sledovali jsme ŽIVĚ!

Fanoušci největší nesportovní události na světě se konečně dočkali. Po dvou letech se na obrazovky vrátila legendární soutěž Eurovision song contest známá českým příznivcům jako Eurovize. I letos má svého tuzemského zástupce, který se ale objeví až na druhém semifinálovém kole ve čtvrtek. Jak dopadlo to první?

Reklama

Reklama

Aktuálně se děje

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

Uprchlíci, ilustrační foto

Španělsko a EU vyzvaly kvůli migrantům Maroko k přísnější ostraze hranice kolem Ceuty

Maroko dnes povolalo ke konzultacím svou velvyslankyni v Madridu. Země zároveň čelila výzvám představitelů Španělska a Evropské unie, aby lépe kontrolovala svou hranici u španělského města Ceuta, kam v posledních dvou dnech dorazily tisíce migrantů. Jejich příchod usnadnil přístup marocké policie, která polevila v ostraze hranice, uvedl dnes španělský tisk. Město navštívil premiér Pedro Sánchez, který slíbil rychlé obnovení pořádku.

před 7 hodinami

Josep Borrell

Borrell vyzval k příměří mezi Izraelem a Hamásem, prohlášení EU odmítlo Maďarsko

Ministři zahraničí zemí Evropské unie dnes vyzvali k okamžitému zastavení bojů mezi Izraelem a radikálním palestinským hnutím Hamás, které má umožnit ochranu civilistů a doručení humanitární pomoci. Neshodli se však na společném prohlášení požadujícím od Izraele "přiměřenou obranu" před útoky z Pásma Gazy. Po mimořádné videokonferenci se zástupci vlád to prohlásil šéf unijní diplomacie Josep Borrell, podle něhož společné komuniké nepodpořilo Maďarsko.

před 7 hodinami

Lidé se chrání před koronavirem, ilustrační foto

Epidemie v USA dál slábne, nakažených přibývá nejpomaleji od loňského června

Na konci března a v první polovině dubna vyvolával ve Spojených státech mírný nárůst v počtech nových infekcí koronavirem obavy ze "čtvrté vlny" epidemie. Od té doby ale růst americké statistiky nakažených stabilně zpomaluje a průměrný přírůstek z posledního týdne je nyní podle databáze listu The New York Times (NYT) na nejnižší hodnotě od 24. června loňského roku. Podobné je to s počty úmrtí, hospitalizací spojených s covidem-19 hlásí USA nejméně od nástupu první vlny nákazy.

před 8 hodinami

před 8 hodinami

Miloš Zeman

Zeman na konci roku možná navštíví Srbsko

Prezident Miloš Zeman by mohl na konci roku navštívit při otevření Českého domu v Bělehradě Srbsko. Po dnešním jednání na Pražském hradě to řekl srbský prezident Aleksandar Vučić. Představitelé obou států spolu mluvili o bilaterálních otázkách, ekonomické spolupráci nebo o pandemii.

před 8 hodinami

Barma, ilustrační foto

Po vojenském puči odešlo z Barmy do Indie přes 15.000 lidí

Od únorového vojenského puče odešlo z Barmy do Indie přes 15.000 lidí. Mezi uprchlíky jsou i bývalí členové barmského parlamentu, kterému armáda zabránila zasedat, informovala dnes agentura Reuters s odkazem na prohlášení indické vlády. Místní úřady očekávají, že vlna utečenců ještě zesílí kvůli bojům v barmských oblastech poblíž indické hranice. Tisíce lidí odešly i do dalšího sousedního státu - Thajska.

před 8 hodinami

Mateřská škola

Rozvolnění opatření pro kroužky umožní návrat do učeben a větší účast

Možnost setkávání dětí ve skupinách do deseti bez testů na covid-19 umožní od 24. května návrat kroužků z venkovních do vnitřních prostor. ČTK to dnes řekl předseda Sdružení pracovníků domů dětí a mládeže (DDM) a ředitel DDM hlavního města Praha Libor Bezděk. Podle něj se dosud do kroužků prezenčně vrátilo do 60 procent zapsaných dětí. Naprostá většina aktivit se kvůli protikoronavirovým opatřením mohla konat jen venku. Očekává, že s návratem kroužků do budov účast poroste.

před 8 hodinami

Zprávy odjinud

Více zpráv odjinud

Reklama