Petříček má nově podporu Štefana, ten chce být místopředsedou ČSSD

Kandidáti na předsedu ČSSD Tomáš Petříček a Břetislav Štefan se před nadcházejícím sjezdem domluvili na společném postupu. Informovali o tom dnes v tiskové zprávě. Štefan proto bude usilovat o to, aby ho delegáti zvolili Petříčkovým statutárním místopředsedou.

Reklama

Dvojici podpořili nynější místopředseda Michal Šmarda, pardubický hejtman Martin Netolický či další kandidát do vedení vládní strany Igor Bruzl.

Petříček a Štefan uvedli, že se budou o hlasy ucházet jako tým, který kombinuje zkušenosti z vrcholné i komunální politiky. Chtějí delegátům nabídnout alternativu nynějšího týmu předsedy a vicepremiéra Jana Hamáčka, který bude funkci obhajovat. "Naše strana musí být po sjezdu jednotná. Snadněji ji tak budeme moci vrátit důvěryhodnost a najít jí opět místo na politické mapě," uvedl v tiskové zprávě Petříček.

Šéf diplomacie doplnil, že po oznámení kandidatury chtěl ještě před sjezdem představit silný tým s prokazatelnou podporou úspěšných osobností. "Věřím, že přicházíme za našimi členy se zajímavou variantou pro příští roky," uvedl. Se starostou brněnské městské části Líšeň Štefanem chtějí zvýšit intenzitu komunikace uvnitř strany i s veřejností, ale i oživit kandidátky a program.

Štefan dostal nominaci na předsedu i prvního místopředsedu a tento týden ČTK řekl, že se detailně seznámí s názorovými proudy a poté rozhodne, v jaké roli by mohl být nejužitečnější. "Po debatním kolečku uvnitř strany zastávám názor, že ČSSD teď posune nejrychleji vpřed silný tým. V případě důvěry delegátů bych si proto rád vzal z pozice prvního místopředsedy zodpovědnost za oblast komunikace s našimi členy i voliči, kterou jsme z centrální úrovně dlouhodobě nezvládali a podceňovali," řekl.

Dvojici podpořil starosta Nového Města na Moravě a kandidát na místopředsedu Šmarda. "Jde mi o silný tým, který si nenechá nic diktovat a povede sociální demokracii správným směrem," uvedl. Netolický dodal, že ve spojení zkušeného ministra a neokoukaného komunálního politika vidí pro ČSSD nejzajímavější cestu. "Oba mohou počítat s mou podporou, ČSSD právě teď potřebuje kombinaci zkušeností a nových tváří," řekl.

Tým doplňuje i bohumínský místostarosta Bruzl, kterého nominovala na místopředsedu moravskoslezská ČSSD. "Spojilo nás podobné stranické smýšlení a naladění, nikoliv zákulisní kšeftování se sháněním podpory. Jsem přesvědčen, že jsme schopni se domluvit a vystupovat jako jeden tým," uvedl.

Vedle obhajujícího Hamáčka a Petříčka usiluje o předsednický post také poslankyně a někdejší ministryně školství Kateřina Valachová. Sjezd ČSSD se koná kvůli covidu-19 on-line v pátek a sobotu.

Témata:  ČSSD EuroZprávy.cz Tomáš Petříček

Související

REVUE

Podpora růstu a dokonalého vzhledu vlasů: Vsaďte na kvalitní kolagen

PR ČLÁNEK - Krásné vlasy jsou pro nás pro všechny velmi důležité. Vždyť právě ony jsou jedním ze základních stavebních kamenů naší vizáže. Najít člověka, který by nechtěl mít krásné zdravé vlasy, by bylo přinejmenším složité. Zejména ženy usilují o co nejkrásnější vzhled svých vlasů a je jedno, zdali mají krátké, nebo naopak dlouhé. Že zrovna vaše vlasy takto nevypadají? Na vině může být spousta různých faktorů. Možná vám zrovna dvakrát nepřejí genetické predispozice. Třeba také dochází k mnohým chybám při péči o vlasy. Tak jako tak se vyplatí vsadit na jejich správnou výživu. Vlasy potřebují aminokyseliny, jež se jim musí dodávat v dostatečném množství. Právě díky nim dokáže lidské tělo vytvořit mnohem silnější vlasový keratin. A kde se takové aminokyseliny nachází? Jsou součástí kolagenu. Právě on stojí za posílením vlasů a za zpevněním pokožky. My se na jeho pozitivní účinky podíváme podrobněji právě v tomto článku. Nejprve se ale budeme věnovat problematice vypadávání vlasů.

Ze společnosti

Dara Rolins: Rozhodla se oprášit své staré já!

Dara Rolins se rozhodla nezahálet, proto i v době uzavřených sálů plánuje velkolepý koncert pro své příznivce. Dokonce kvůli němu musí oprášit své staré já. Vzpomínáte si ještě na Darinku?

Reklama

Reklama

Aktuálně se děje

před 11 minutami

Nedostatek pracovních nabídek? Naopak. Uchazeči mají nyní největší šance

Pandemie mění pracovní trh. Firmy ale navzdory současné krizi stále nabírají nové talenty. Zájem Čechů o změnu práce oproti tomu výrazně klesá. Ukazují to data platformy Welcome to the Jungle. Může za to rostoucí nejistota způsobená pandemií koronaviru. Podle Honzy Klusoně, CEO Welcome to the Jungle, teď mají uchazeči o nové zaměstnání největší šance na úspěch.

před 21 minutami

FlixBus navýší frekvence u spojů do Liberce, Karlových Varů a Mostu

FlixBus od 29. 4. navýší počty spojů v rámci České republiky. V současné době zelené autobusy zajišťují osobní linkovou dopravu z Prahy do Brna, Liberce, Českých Budějovic, Českého Krumlova, Karlových Varů, Chebu, Chomutova a Mostu a dalších měst na těchto trasách. Navýšení se aktuálně týká spojů do Liberce, Mostu a Karlových Varů. Frekvence spojů mezi Prahou a Libercem se zdvojnásobí, cestující do Karlových Varů a Mostu budou mít spojení o polovinu více. 

před 39 minutami

Dbalý se dovolal proti rozsudku, za korupci dostal sedm let

Někdejší ředitel Nemocnice Na Homolce Vladimír Dbalý podal dovolání proti rozsudku, podle nějž si má odpykat sedm let vězení za ovlivňování zakázek a přijímání úplatků. Dovolali se rovněž zbylí dva odsouzení, bývalá účetní nemocnice Emilie Bialešová a advokát David Michal. 

před 45 minutami

před 47 minutami

Robotický průzkumník Perseverance poprvé vyrobil kyslík na Marsu

Robotický průzkumník Perseverance americké vesmírné agentury NASA poprvé vyrobil na Marsu kyslík. Informovala o tom dnes agentura AFP. Vesmírnému roveru se podařilo rozštěpit oxid uhličitý odebraný z atmosféry Marsu na kyslík a uhlík. Podle NASA je to vůbec poprvé, co se něco podobného podařilo na jiné planetě než na Zemi.

před 48 minutami

Šéf světového sdružení lékařů: Koronavirus porazíme očkováním, pomáhá prevence

Klíčem k poražení pandemie nemoci covid-19 je vakcinace, ale do získání kolektivní imunity je jedinou cestou prevence, která rovněž předchází vzniku nebezpečných mutací koronaviru. V rozhovoru se zahraničními novináři to řekl šéf Světové lékařské asociace (WMA) Frank Ulrich Montgomery. Velké rozvolňování karanténních opatření očekává na podzim, do té doby ale varuje před unáhlenými kroky.

před 52 minutami

Ruská policie zadržela při protestech na podporu Navalného přes 1700 lidí

Ruská policie při středečních protestech na podporu vězněného opozičního předáka Alexeje Navalného zadržela po celé zemi více než 1700 lidí. S odvoláním na server OVD-Info, který se zaměřuje na monitorování protestů a policejní zákroky, o tom dnes informovaly agentury Reuters a AFP. Demonstrace byly nakonec menší, než organizátoři očekávali.

před 54 minutami

V Itálli uzavřeli vyšetřování zřícení mostu v Janově, souzeno může být 69 lidí

Téměř tři roky od zřícení dálničního mostu v Janově ukončila italská prokuratura vyšetřování tragédie, při které zemřelo 43 lidí. Soudní proces hrozí 69 osobám, včetně manažerů dálniční společnosti Autostrade per l´Italia (ASPI), která měla most ve správě. Panuje podezření, že most nebyl řádně udržován a trpěl dalšími nedostatky, uvedla agentura APA s odvoláním na dnešní informace italských médií.

před 58 minutami

před hodinou

před hodinou

Návrat do škol musí zůstat prioritou, vzkazuje ministerstvo

Znovuotevírání obchodů a služeb nesmí podle ministerstva školství předběhnout návrat dětí do škol, který vláda již dříve označila za svou jasnou prioritu. Za klíčové úřad považuje, aby se do lavic mohli co nejdříve vrátit žáci druhých stupňů základních škol, ostatní ročníky škol vysokých a více se otevřely školky. ČTK to dnes řekla mluvčí ministerstva Aneta Lednová. 

před hodinou

před hodinou

před hodinou

Český postup vůči Rusku je podle Babiše adekvátní. Chce narovnat počty diplomatů

Reakce Česka na kauzu Vrbětice je podle premiéra Andreje Babiše (ANO) adekvátní. Novinářům dnes řekl, že je třeba narovnat počty diplomatů v Praze a v Moskvě, doufá v podporu spojenců. K ultimátu české diplomacie, aby Rusko přijalo do dnešního poledne zpět 20 vyhoštěných českých diplomatů, uvedl, že nechce předjímat, co se stane, pokud tak ruská strana neučiní. 

před hodinou

Summit NATO bude v červnu, lídři proberou ruskou agresi

Šéfové států a vlád zemí Severoatlantické aliance se na summitu v Bruselu sejdou 14. června. Oznámil to dnes generální tajemník NATO Jens Stoltenberg, podle něhož se budou lídři zabývat mimo jiné agresivním jednáním Ruska. Summit, na němž by se s partnery měl poprvé osobně sejít americký prezident Joe Biden, bude mít na programu agendu aliance do roku 2030.

Zprávy odjinud

Více zpráv odjinud

Reklama