PR Články

Další články

Aktuálně se děje

včera

včera

Aktualizováno včera

Kosovo

USA trestají Kosovo kvůli zodpovědnosti za dění na severu země

USA neumožní účast Kosova v rámci vojenského cvičení Defender Europe 23. Washington tak trestá Prištinu za neuposlechnutí rad, aby zabránila zvyšování napětí na severu země, kde převážně žijí etničtí Srbové. Na místní úřady přesto byly po bojkotovaných volbách dosazeni albánští starostové. 

včera

Alois Hadamczik

MS se Čechům podle Hadamczika nepovedlo, hráči měli na víc. Čeká na Jalonenovu analýzu

Dalo se očekávat, že jeho hodnocení působení českého národního týmu na mistrovství světa nebude nijak pozitivní. Osmé místo je nejhorší v historii českého hokeje a podle šéfa Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) Aloise Hadamczika měli čeští reprezentanti ve složení, v jakém byli, na víc. Postrádal bojovnost a kreativitu. Bude tak proto nyní čekat na analýzu, kterou mu má předložit kouč Kari Jalonen a na základě ní bude výkonný výbor ČSLH řešit budoucnost trenéra u národního týmu. 

včera

včera

Senát ČR

Senát: Summit NATO by mohl nabídnout harmonogram začlenění Ukrajiny. Dlužníkům na sociálních odvodech stát odpustí penále

Červencový summit NATO v Litvě by měl podle Senátu potvrdit závazek ohledně začlenění Ukrajiny do aliance, k němuž by mělo dojít v nejbližším možném termínu. Mohl by také nabídnout harmonogram přičlenění. Vláda by měla prohlubovat integraci Ukrajiny do struktur a procesů NATO ještě před formálním zahájením procesu jejího vstupu do aliance. Senát k tomu dnes vyzval kabinet na podnět svého výboru pro zahraničí, obranu a bezpečnost.

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

Na Pardubicku havaroval vírník. (31.5.2023)

Na Pardubicku havaroval vírník, dva lidé se zranili

Leteckou nehodu řešily během středečního odpoledne složky integrovaného záchranného systému v Pardubickém kraji. Pád vírníku u obce Kunětice, která leží zhruba 6 kilometrů severovýchodně od Pardubic, odnesli zraněním dvě osoby. 

včera

včera

včera

Na Spartě se budou hrát evropské poháry.

Sparta bude startovat ve 3. předkole Ligy mistrů. Bohemians doufají v předkolo v Ďolíčku

O víkendu se odehrály zápasy posledního kola nadstavby tuzemské fotbalové Fortuna ligy, před kterými bylo jasné, že ligový titul oslaví fotbalová Sparta, další příčky za ní zaručující evropské poháry obsadí Slavia, Plzeň a senzačně i Bohemians 1905. Po víkendové výhře Interu Milán nad Atalantou v italské Serii A je navíc jasné i to, že si Sparta rozhodně na podzim evropské poháry zahraje, minimálně skupinu Evropské konferenční ligy. 

Aktualizováno včera

Josef Baxa

Pavel uspěl se všemi návrhy na ústavní soudce, budou jimi Baxa, Wintr a Zemanová

Novými ústavními soudci se stanou někdejší předseda Nejvyššího správního soudu (NSS) Josef Baxa, profesor ústavního práva Jan Wintr i bývalá prezidentka Soudcovské unie Daniela Zemanová. V tajné volbě dnes jejich nominaci schválil Senát. Prezident Petr Pavel je jmenuje v pondělí v 16:30. Prezident, předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský i premiér Petr Fiala (ODS) rozhodnutí Senátu přivítali.

včera

včera

včera

včera

včera

Lotyš Rinkévičs bude prvním prezidentem v EU, který se hlásí k homosexuální orientaci

Nynější lotyšský ministr zahraničí Edgars Rinkévičs byl ve středu zvolen prezidentem. Uspěl ve třetím kole parlamentní volby hlavy státu, v níž soupeřil se dvěma dalšími kandidáty. Současný šéf diplomacie bude v rámci EU prvním prezidentem, který se otevřeně hlásí k homosexuální orientaci. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy