Schumacher je zdráv a spokojeně se sluní. Pravda, nebo odporná lež?

Grenoble - To, co se stalo Michaelu Schumacherovi, rozesmutnělo každého a celý svět stále doufá v uzdravení šampiona. Některá média však tento příběh používají jako návnadu na čtenáře. Naposledy v Německu napsali, že je Schumi úplně zdráv a na vozíku si spokojeně sedí na sluníčku.

Michael Schumacher
doporučujeme

Zprávu přinesl web christiantoday.com s tím, že německý magazín použil na titulní stranu fotku Schumachera na vozíku, v kabátu a slunečních brýlích a k tomu přidal text. "Jaké štěstí! Už vysedává na sluníčku!" Fotka ale není aktuální, byla pořízena několik měsíců před nehodou.

Je jasné, že mnoho našich sousedů se na návnadu chytlo, ale když si pak ověřili informace, byli naštvaní. Ke kroku tohoto magazínu se pak vyjadřovala i další světová média.

The Telegraph uvedl, že ukazovat fotku s popisem, že je to první snímek po Schumacherově pádu a následném kómatu, je čisté klamání čtenáře.

Web motosport.com napsal: "Jak hluboko ještě můžeme jít? Zdá se, že to nemá žádný limit. Většina čtenářů si nevšimne datumu na fotografii, které je napsáno malým písmem."

Ve skutečnosti se Schumacher stále zotavuje a jeho manažerka Sabine Kehmová dokola opakuje, že léčba probíhá, že jsou vidět malá zlepšení atd. Deník Mirror ji citoval. "Mohu jen zopakovat, že rodina se maximálně stará o Michaelovo pohodlí. Všichni si vážíme podpory lidí z celého světa. Pozitivní energie všechny hodně povzbuzuje," uvedla Kehmová.

Schumacher podle všeho v žádném případě není uzdravený, ale tým lidí kolem něj na tom nepřetržitě pracuje. Informace o drobných pokrocích potvrdil i syn formulové legendy Mick.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama