Rok poté: Schumacher upadl do kómatu. Od té chvíle jakoby zmizel...

Grenoble - Už je to rok. Když se 29. prosince 2013 vydal Michael Schumacher se svou rodinou na sjezdovku do Meribelu, určitě netušil, že ho čeká poslední jízda. Po fatálním incidentu, při kterém si poranil mozek, upadl do kómatu.

Michael Schumacher

Muže, kterého milovala formule 1, stihl smutný osud. Vyhnul se všem drsným nehodám na závodních okruzích, ale nakonec havaroval na lyžích. Nepomohla ni přilba a lidé po celém světe hltají každou novou zprávu o mistrovi volantu. Michael Schumacher zůstal v jejich srdcích.

Zprávy vývoji zdravotního stavu legendy světa formule 1 jsou pečlivě cenzurovány. Po roce léčby je jasné jen to, že sedminásobný mistr světa opustil kliniku v Grenoble a přes neurologické a rehabilitační oddělení se dostal do domácí péče.

Co se vlastně tehdy stalo? Schumacher jel se svými přáteli na pronajaté sjezdovce. bylo dopoledne, nikde nikdo, svah měli jen pro sebe. Jenže ve chvíli, kdy kamarádova dcerka vyjela mimo upravený svah, vydal se jí na pomoc.

Kriticky však skončil on sám. Katapultoval ho skalní výstupek, který neviděl a po 10 metrů dlouhém letu narazil hlavou na další kámen. Prý to byla kamera na jeho přilbě, která zanechala osudové zranění.

Záchranáři dostali zprávu o naléhavém případu v 11:07 a před půl dvanáctou vyletěl vrtulník. Cesta se slavným pacientem měla mezipřistání v nemocnici v Moutiers, kde však poslali Schumachera o dům dál. Na závažný zákrok nebylo prý nemocniční zařízení připravené. V univerzitní nemocnici v Granoblu pak Schumachera okamžitě operovali.

Jak to ale s Michaelem Schumacherem vypadá rok po fatální nehodě, pořád není zřejmé. Manažerka Sabine Kehmová společně s pilotovou manželkou Corinne vydávají do světa zprávy o mírném zlepšení stavu.

Mezitím proběhlo několik skandálů a dokonce se smutná story neobešla ani bez sebevraždy jednoho ze senzacechtivých fanoušků. Muž, který se zmocnil materiálů o lékařském stavu slavného pacienta a chtěl je prodat, se nakonec oběsil.

Od 10. září je slavný pilot doma, ve vile u Ženevského jezera, která se změnila v malou rehabilitační kliniku. Zda je ale slavný závodník stále upoután na lůžku, nebo sedí na invalidním vozíku, není zřejmé.

Je to přesně rok. A od té chvíle se fanoušci muže, který změnil svět formule 1 modlí, aby ho ještě někdy mohli spatřit... Aby třeba jen promluvil.

Související:

Právě se děje