Porsche uvažuje o návratu do F1

Paříž - Značka Porsche chce vážně promyslet návrat do F1, nový prezident Matthias Müller to oznámil v pátek při Pařížské motoristické show. Zprávu přinesl server Autosportu.

Porsche 911

Müller očekává, že jeho společnost bude v motoristickém sportu aktivní a v blízké budoucnosti se zapojí jak do série Le Mans, tak i do mistrovství světa F1. Má tím na myslí nejen Porsche, ale i Audi, které jsou propojeny v rámci Volkswagen Group.

Müller očekává, že buď Porsche, nebo Audi se zaměří na vozy LMP1, které se používají v sériích Le Mans, zatímco druhá značka vstoupí do F1.

Audi soutěží v Le Mans od roku 1999 a nyní vyvíjí nový vůz R18 pro příští sezonu. Společnost Porsche ukončila svůj tovární program na výrobu sportovních vozů v roce 1998, ačkoli ještě potom vyráběla auta LMP2RS Spyder pro zákaznické týmy. Bylo by tedy logické, aby se do F1 poprvé od roku 1991 vrátila značka Porsche.

"Existují dvě závodní třídy a máme tady dvě značky - Audi a Porsche. Nechtěli bychom s oběma vstoupit do Le Mans, aby tam závodily proti sobě, to by nebylo dobré," řekl Müller. "Takže musíme prodiskutovat, zda dává lepší smysl, aby se jeden z těch dvou soustředil na LMP1 a druhý vstoupil do F1. Budeme o tom debatovat u kulatého stolu a probírat všechna pro a proti," dodal.

Značka Porsche by do F1 vstoupila s největší pravděpodobností spíše jako dodavatel motoru než závodní tým. Pro společnost by bylo výhodné vstoupit do seriálu v roce 2013, kdy budou zavedena nová pravidla ohledně motorů.

Témata: Formule 1

Související:

Právě se děje