Räikkönen vyloučil návrat do F1 s Renaultem

Helsinky - Mistr světa z roku 2007 Kimi Räikkönen, který v této sezoně závodí v rally, vyloučil, že se příští rok vrátí do F1 v barvách týmu Renault. Zprávu přinesl ve středu server Autosportu.

Kimi Räikkönen

Fin byl s francouzským týmem v kontaktu po srpnové Velké ceně Belgie a vedení stáje Renault to oznámilo s tím, že o angažování bývalého šampiona uvažuje. Dřív, než mohlo dojít k vážným jednáním, dal však Räikkönen najevo, že nemá zájem, a vyjádřil nespokojenost, že to tým zveřejnil.

"Jsem velmi zklamaný z toho, jak využili mého jména, aby se zviditelnili. Mohu potvrdit, že jsem si stoprocentně jistý, že v příští sezoně nebudu jezdit v F1 pro Renault. Nikdy jsem o tom vážně neuvažoval," řekl Räikkönen pro finský list Turun Sanomat.

Šéf týmu Renault Eric Boulier přitom tento týden promluvil o tom, jak tým těší, že Räikkönen projevil zájem. "To jen ukazuje, že práce, kterou jsme v této sezoně udělali, je vidět a že se na nás pohlíží jako na tým, který může v příští sezoně bojovat o titul," řekl Boulier pro oficiální webové strány F1.

Po Räikkönenově vyjádření je téměř jisté, že v týmu zůstane Vitalij Petrov, který toho zatím příliš neukázal, nicméně stojí za ním ruský kapitál.

Témata: Formule 1
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje