Formule 1: Kvalifikaci v Suzuce znemožnil prudký déšť

Suzuka - Sobotní kvalifikace na Velkou cenu Japonska F1 byla odložena na nedělní ráno, protože okruh v Suzuce polévá prudký a silný déšť. Zprávu přinesla agentura Reuters.

371

Pořadatelé kvalifikaci nejprve několikrát odložili, pro nepříznivou předpověď počasí a pokračující velmi špatné podmínky nakonec rozhodli o přeložení na neděli. Přesný čas dosud neoznámili, předběžně se počítá s desátou hodinou dopolední, tedy pět hodin před závodem.

Silný déšť pokazil už sobotní ranní trénink, kdy zajet čas zvládli jen dva jezdci, Španěl Jaime Alguersuari s vozem Toro Rosso a Němec Timo Glock s Virginem. Podle serveru Autosportu napršelo v Suzuce za poslední tři hodiny už 26 mm vody a předpověď počasí hovoří o dalším dešti.

Kvalifikace, která měla začít v sedm hodin našeho času, byla nejdřív dvakrát odložena o půl hodiny, za dalších osmnáct minut padlo rozhodnutí o přeložení.

V Suzuce se už jednou kvalifikace v neděli uskutečnila, bylo to v roce 2004, kdy se pořadatelé snažili vyhnout tajfunu Ma-on. Pole position si tehdy zajistil Michael Schumacher.

Vedení závodu musí zvážit i možnost, že by se kvalifikace nestihla odjet vůbec. "Mohli bychom o pořadí na startu rozhodnout podle pořadí šampionátu, to už se také stalo," navrhl šéf stáje Mercedes Ross Brawn.

Témata: Formule 1

Související:

Právě se děje