Vettel na voze Red Bull vyhrál kvalifikaci na Velkou cenu Koreje F1

Jeongam - Němec Sebastian Vettel na voze Red Bull vyhrál v sobotu na novém okruhu v Jeongamu kvalifikaci a do Velké ceny Koreje F1 odstartuje z pole position. Druhý skončil jeho stájový kolega a lídr mistrovství světa Mark Webber z Austrálie, třetí místo obsadil Španěl Fernando Alonso na Ferrari.

Sebastian Vettel

Vyrovnanost letošního šampionátu potvrdil čtvrtým časem Brit Lewis Hamilton na McLarenu, který je v průběžném pořadí MS čtvrtý. Pátý z kandidátů na titul, obhájce prvenství Jenson Button, který se v kvalifikaci potýkal s technickými problémy svého McLarenu, obsadil sedmé místo.

V závěrečné části kvalifikace měl štěstí Hamilton, který u kontroverzního vjezdu do boxů dostal smyk a vyjel z trati, dokázal však svůj monopost uchránit od pohromy. Výletů mimo trať se nevyvarovali ani další jezdci včetně Webbera.

Hamilton vyhrál úvodní část kvalifikace, Webber byl nejrychlejší v prostředním pokračování.

V první části zůstal kromě jezdců tří nových týmů také Ital Vitantonio Liuzzi na voze Force India. Souboj Lotusu a Virginu vyhrál první jmenovaný, nejrychlejší z nových stájí byl devatenáctým časem Jarno Trulli na Lotusu.

Velká cena Koreje F1 - kvalifikace:

1. Vettel (Něm./Red Bull) 1:35,585, 2. Webber (Aust./Red Bull) 1:35,659, 3. Alonso (Šp./Ferrari) 1:35,766, 4. Hamilton (Brit./McLaren) 1:36,062, 5. Rosberg (Něm./Mercedes) 1:36,535, 6. Massa (Braz./Ferrari) 1:36,571, 7. Button (Brit./McLaren) 1:36,731, 8. Kubica (Pol./Renault) 1:36,824, 9. Schumacher (Něm./Mercedes) 1:36,950,10. Barrichello (Braz./Williams) 1:36,998.