GP Itálie: Rosberg vítězí před Hamiltonem, Ferrari doma na pódiu

VC ITÁLIE - ZÁVOD; Jak probíhal nedělní závod v italském chrámu rychlosti?

Přidejte svůj názor

Nico Rosberg
doporučujeme

Start probíhal celkem dramaticky, Hamilton na prvním místě neodstartoval velmi dobře a propadl se na 6. místo za Ricciarda. Do čela se dostal Rosberg a za ním se umístila obě ferrari a Bottas. Špatný start měl i Verstappen, který se propadl až na 12. místo. V prvních dvou kolech se Hamilton dostal před Ricciarda a vydal se stíhat Bottase.

Ve třetím kole měli kolizi Palmer a Nasr, Nasr po několika kolech odstoupil ze závodu a Brit musel do boxů pro nové křídlo. Hamilton se zasekl za Bottasem, ale nehodlá měnit strategii. Mercedesy jako jediné z první desítky startovaly na měkkých pneumatikách, což jim umožní jednu zastávku v boxech.

Po 8 kolech odstoupil ze závodu i Palmer. Po deseti kolech se Hamiltonovi Bottase podařilo zdolat. Verstappen se zatím propracoval na 9. místo a stíhá Massu. Pneumatiky se hlásí o slovo, ve 14. kole jsou v boxech Bottas, Verstappen a Alonso.

Valtteri Bottas po výměně pneumatik létal, v Curva Grande překonal Buttona i Sainze. V 16. kole zajel k mechanikům Räikkönen a dostal super-měkké pneumatiky. To znamená, že bude muset do boxů ještě jednou. Kolo po Finovi si jede pro super-měkkou směs i Vettel; Ricciardo dostal měkkou směs. Na výjezdu z boxů se potkala obě ferrari, ale nebudou spolu zřejmě bojovat. Mezitím se Nasr vrací do závodu s 10kolovou ztrátou.

Jezdci, kteří jeli na více zastávek, se po svých prvních zastávkách seřadili ve stejném pořadí jako před nimi. Pouze Grosjean si polepšil, protože za sebou ještě neměl zastávku u mechaniků, piloti s čerstvými pneumatikami jej ale postupně překonávají. Před polovinou závodu se největší souboj odehrával mezi Ricciardem a Bottasem o 5. místo.

V 25. kole zajel k mechanikům Rosberg z prvního místa a přezul na střední pneumatiky. Hamilton byl u mechaniků o kolo později a zařadil se až za obě ferrari na 4. místo. V polovině závodu končí Wehrlein, kterému tým zběsile hlásil do vysílačky, aby zastavil. Žluté vlajky vlají na konci cílové rovinky.

V 31. kole zahájil druhou vlnu zastávek v boxech Bottas. Přezul na měkkou sadu, na které dojede do konce závodu. V 34. kole zamířil k mechanikům Vettel a přezul na měkkou směs, s níž dojede až do konce závodu. O kolo později zajel na zastávku Räikkönen a má také žlutou měkkou sadu. O další kolo později byl v boxech Verstappen ke své poslední zastávce, zařadil se na 9. příčku za Péreze.

Nepovedená zastávka proběhla u Kvjata, který byl v boxech příliš rychlý, za což dostal 5sekundovou penalizaci. V 38. kole zajel k mechanikům Ricciardo a dostal super-měkkou sadu, ve stejném kole Kvjat odstupuje ze závodu. O tři kola později chyboval Hamilton v první zatáčce a trošku si zaskákal na retardérech. Karty jsou ale jasně rozdány, Hamilton měl ztrátu 13 sekund na týmového kolegu a jel s náskokem 13 sekund na Vettela.

Pěkný souboj předvedli piloti mclarenu, Button se v první šikaně dostal před Alonsa a chvíli se ještě kočkovali. Jedná se o souboj o 12. místo. Na konci se rýsoval ještě zajímavý souboj o Bottasovo 5. místo, Ricciardo totiž nasadil měkčí pneumatiky. A Ricciardo se také před Bottase pěkným manévrem v první zatáčce dostal.

Poslední kola se nesla v poklidném tempu, v posledním kole se ještě Button pokoušel dostat na 11. místo Grosjeana. Alonso zajel pro čerstvé pneumatiky a zajel nejrychlejší kolo závodu. Rosberg na Monze poprvé vítězí, druhý dojíždí Hamilton, za ním obě ferrari, Ricciardo a Bottas.

Výsledky GP Itálie zde

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama