Nový šéf F1: Každý závod by měl být jako Super Bowl

New York - Formule 1 prochází velkými změnami. Nový vlastník Liberty Media sesadil z vedoucí funkce Bernieho Ecclestona, který sportu vládl 40 let, a nahradil ho Chasem Careym.

Lewis Hamilton při tréninku na Velkou cenu Bahrajnu

Ecclestone řídil F1 od začátku 70. let minulého století a ze značky vybudoval celosvětový pojem. Nicméně jeho éra skončila s příchodem mediálního koncernu Liberty Media. Americká společnost začátkem tohoto týdne dokončila odkup všech podílů Formula One Group.

Liberta Media na post výkonného ředitele formule 1 dosadila Chase Careyho, bývalého prezidenta mediální korporace 21st Century Fox. Velkou zodpovědnost bude mít i starý známý Ross Brown, stal se ředitelem pro oblast motorsportu. Trojlístek vedoucích činitelů potom doplňuje Sean Bratches, ředitel pro obchodní záležitosti. Bernie Ecclestone degradoval do role čestného předsedy.

Dvaašedesátiletý Carey nastínil budoucnost královské motoristické třídy ve svém prvním rozhovoru: "V programu je 21 závodů, z těch bychom měli udělat 21 Super Bowlů. Tím myslím jeden týden plný zábavy, která pohltí celé město. Zároveň ale chceme v F1 zachovat její tradice. Další stránkou je marketing. V posledních čtyřech, pěti letech se mrhalo potenciálem. Disponujeme hvězdami jako Lewis Hamilton a Max Verstappen, musíme je více přiblížit fanouškům."

Pro formuli 1 je nejvýznamnějším trhem Evropa. Carey však hodlá expandovat do Spojených států amerických. Závody by rád organizoval v New Yorku, Miami, Los Angeles nebo Las Vegas.

Související:

Právě se děje