Naruší zvíře Velkou cenu Indie F1? Bookmakeři vypisují kurzy, pilotům do smíchu není

NOIDA - Vysoký kurz 100:1 vypsali bookmakeři na to, že průběh premiérové Velké ceny Indie F1 naruší pohyb psa po trati. A to navzdory faktu, že při pátečním prvním tréninku se pořadatelé s podobným problémem potýkali hned dvakrát, zprávu přinesla agentura Reuters.

Ilustrační fotografie

Britský bookmaker William Hill nabídl sázkařům na první pohled atraktivní možnost vsadit si, že průběh třetího tréninku, kvalifikace nebo závodu F1 v Indii přeruší nebo odloží přítomnost zvířete na trati. V pátek zaznamenali během tréninku psa na trati hned dvakrát, což mnohé nepřekvapilo, neboť v Indii se nejedná o neobvyklý jev.

Pro jezdce je ale živé, nebo i mrtvé zvíře na okruhu velkým problémem. Své by o tom mohl vyprávět pilot Renaultu Bruno Senna. Synovec trojnásobnému mistra světa F1 Ayrtona, jenž se zabil při závodě v Imole v roce 1994, měl štěstí, když v roce 2008 jen těsně unikl vážnému zranění poté, co během Velké ceny Turecka GP2 naboural do psa.

"Dnes jsem u vchodu na trať zahlédl psa, stál nedaleko boxů a byl to tentýž pes, který zastavil závod Formule BMW," řekl agentuře Reuters. "To mě trochu polekalo. Doufám, že organizátoři závodu ohlídají trať. Když už k nějakým problémům dojde, je lepší, když se tak stane v tréninku a ne při závodě jako třeba v Turecku. Tam se na trati objevili hned dva psy. Mám docela strach, jedná se o velký problém a doufám, že se jím nebudeme muset zabývat. Zažil jsem na vlastní kůži důsledky přítomnosti psa na trati a naštěstí jsem přežil," dodal Senna.

Bezpečnost jezdců v F1 je po uplynulých dvou tragických týdnech motoristického sportu ostře sledovanou záležitostí. Předminulý víkend se totiž při závodě série IndyCar zabil pilot Dan Wheldon a při nedělní Velké ceně Malajsie MotoGP pak zahynul italský závodník Marco Simoncelli.

Trať nedaleko Nového Dillí je jednou z nejdelších v F1 a piloti na ní jedou až okolo 315 km/h. Přitom srážka se psem i v daleko nižší rychlosti může jezdce snadno zabít, pokud ho tělo zvířete trefí do hlavy. Pilot Ferrari Fernando Alonso nicméně věří, že během závodu žádné problémy nenastanou.

"Samozřejmě, že to není dobrý pocit vidět zvíře pohybovat se po trati," uvedl dvojnásobný mistr světa v rozhovoru pro agenturu Reuters. "Pokud by se tak stalo během závodu, může to být hodně nebezpečné. Jsem si ale jistý, že pořadatelé udělají vše pro to, aby k žádnému ohrožení pilotů nedošlo a nedělní závod tak proběhne naprosto hladce," dodal.

Témata: Formule 1 | Zvířata

Závěť prince Philipa zůstane tajná a zapečetěná ještě nejméně 90 let. Proč?

17.09.2021 08:38 Závěť zesnulého prince Philipa, manžela britské panovnice Alžběty II., bude zapečetěná a tajná…

Lipovská byla odvolána z Rady ČT. Volný zničil pult šéfa Sněmovny, byl…

17.09.2021 19:09 Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) dnes odpoledne vykázal z jednacího sálu až do konce…

Pentagon: Při dronovém útoku v Kábulu zemřeli civilisté, ne teroristé

17.09.2021 21:44 Americká armáda dnes přiznala, že její poslední bojová akce v Kábulu byla chyba. USA zaútočily 29.…

Bývalý prezident Klaus opustil střešovickou nemocnici

17.09.2021 12:12 Bývalý prezident Václav Klaus dnes krátce přes 11:00 odjel z Ústřední vojenské nemocnice v Praze,…

Muž zapálil byt, v němž zemřelo 11 lidí. Dostal doživotí

17.09.2021 13:43 Pětapadesátiletý muž, který loni v srpnu založil v bohumínském panelovém domě požár, při kterém…

Související:

Právě se děje

reklama