Schumacher oznámil, že po sezoně ukončí svou dlouholetou kariéru

Praha - Hvězdný pilot a legenda formule 1 Michael Schumacher po sezoně ukončí svou dlouholetou veleúspěšnou kariéru. Fenomenální „Schumi“ to oznámil v Suzuce, kde se o víkendu jede Velká cena Japonska.

Michael Schumacher

Stáj Mercedes, ve které Schumacher jezdí a kde má na sezonu 2012 platný kontrakt, minulý týden podepsala smlouvu s Lewisem Hamiltonem. Tento krok spustil vlnu spekulací, kam Schumacher zamíří? Do Ferrari? Sauberu? Nebo se zaměří na seriál závodů DTM? Ukončí snad kariéru?

Schumacher dlouho váhal a média mohla jen spekulovat, nyní se ale sedminásobný světový šampon rozhodl, že se závoděním skončí.

"I když stále dokážu soutěžit s nejlepšími jezdci, v jistou chvíli je dobré se rozloučit," vysvětloval. "Během uplynulého měsíce jsem si nebyl jistý, jestli pořád mám potřebnou motivaci a energii. Nemám ve zvyku pokračovat, pokud v tom nejsem stoprocentně. Toto rozhodnutí pro mě znamená úlevu," řekl Schumacher.

Ten měl ve formuli 1 dvě kariéry v letech 1991 až 2006 a pak 2010 až 2012. Jestli se od příštího roku bude věnovat alespoň manažerské práci u některého z týmů, zatím neoznámil.

Související:

Právě se děje

reklama