Vettel suverénně triumfoval v Koreji, je v čele MS, Alonso ztrácí šest bodů

Jeongam - Red Bull a Vettel byli neporazitelní i přes strach o pneumatiku. Ferrari bylo rychlé, ale až druhé. McLaren doplatil na Kobajašiho a koberec. Informuje server F1news.cz

371

Startovní pole se rozjelo do zahřívacího kola. Prvních deset jezdců startuje na super měkkých pneumatikách, během závodu budou muset použít ještě měkkou směs. Pirelli předpokládá dvě zastávky, nevylučuje však jedinou.

Vettel odstartoval perfektně a jde před Webbera. Ten se mu v dalších zatáčkách snaží útok vrátit, ale marně. Dobrý rozjezd měl i Alonso, ale nemá kudy předjet své soupeře. Hamilton musí po několik zatáček pozici hájit před Räikkönenem, až jej nakonec vytlačí mimo trať a Räikkönen se tím propadne za Massu.

Button a Rosberg byli torpédováni Kobajašim a odstupují ze závodu. Kobajaši jede s prasklou pneumatikou do boxů. Perez šel po startu pozdě na brzdy a poškodil si křídlo o Hülkenbergovo zadní kolo.

Pořadí na konci 5. kola: Vettel, Webber, Alonso, Hamilton, Massa, Räikkönen, Hülkenberg, Grosjean, Perez, Schumacher, Di Resta, Senna, Maldonado, Vergne, Ricciardo, Kovalainen, Petrov, Glock, de la Rosa, Pic, Karthikeyan, Kobajaši.

Vettel mírně poodjel Webberovi, větší ztrátu (2,5s) má Alonso. Ve 13. kole otevírají zastávky v boxech Hamilton, Hülkenberg, Grosjean, Schumacher a další. Vettel a Alonso přezouvají v 15. kole. Alonso po výjezdu z pit-lane bojuje s Perezem. Pozici uhájil a Pereze přenechal Hemiltonovi, který si s ním na čerstvých pneumatikách rychle poradil.

V první desítce už čeká zastávka pouze Pereze a Maldonada, na konci 17. kola máme pořadí: Vettel, Webber, Alonso, Hamilton, Perez, Massa, Räikkönen, Maldonado, Hülkenberg, Grosjean, Schumacher, Ricciardo, Di Resta, Vergne, Senna, Kovalainen, Pic, Petrov, Glock, de la Rosa, Karthikeyan, Kobajaši.

De la Rosa a Kobajaši v garáži odstupují ze závodu. Maldonado na původní sadě pneumatik už jede hodně pomalu. Předjíždí ho Hülkenberg a po delším souboji i Grosjean. Massa je na měkkých pneumatikách rychlý a předjíždí Hamiltona. A k Hamiltonovi se přibližuje i Räikkönen.

Räikkönen zkouší první útok, ale Hamilton jej opět tlačí na vnější obrubník. Hamiltonovi se stále častěji kouří od pneumatik. Ve 24. kole je Räikkönen konečně před Hamiltonem, ale ten se opět dostává vedle Räikkönena a znovu jej tlačí na obrubník.

Hamilton za sebou udržel Räikönena až do 26. kola, kdy zajel do boxů. Vettel v té době vede 9s před Webberem, ale Alonso na Webbera ztrácí jen 2s. Massa je stále velmi rychlý - příblížil se k Alonsovi už jen na 3s. Grosjean nadále bojuje s Hülkenbergem.

Webber a Grosjean jedou podruhé bo boxů, o kolo později i Alonso. Vettel probrzdil zatáčku - pneumatiky už zlobí, i Vettel už jede do boxů. V dalším kole přezouvají Massa a Räikkönen. Massa už je znovu těsně za Alonsem. Hamilton už musí pozici hájit i před Grosjeanem a toho využívá Hülkenberg a předjíždí oba jezdce, přestože i on musel vedle Hamiltona jet mimo asfalt.

Druhou zastávku už odkládá pouze Maldonado, ve 42. kole máme pořadí: Vettel, Webber, Alonso, Massa, Räikkönen, Hülkenberg, Hamilton, Grosjean, Ricciardo, Vergne, Di Resta, Schumacher, Perez, Maldonado, Senna, Petrov, Kovalainen, Glock, Pic, Karthikeyan.

Hamilton musel potřetí do boxů a po návratu na trať předvádí pěkný souboj o 9. místo s Vergnem. Vergne však nedělá žádnou chybu a v 52. kole i přes neustále defenzivní jízdu předjíždí týmového kolegu Ricciarda. Pod Hamiltonův vůz se zachytil kus utrženého koberce, který poletoval po trati už delší dobu, a Hamilton už není schopen s vozy Toro Rosso bojovat.

Tým Red Bull neustále varuje Vettela, že jeho pravá přední pneumatika je ve velmi špatném stavu, ale Vettel je v posledním kole a nakonec přijíždí do cíle, Red Bull má double. Ferrari je druhé, Massa dnes držel Alonsovo tempo. Grosjean se před Hülkenberga nedostal, Hamilton s kobercem uhájil bod před Perezem.

Kompletní výsledky závodu ZDE

Témata: Formule 1

Kanárské ostrovy: Sopka na La Palmě může chrlit lávu i čtvrt roku

22.09.2021 11:28 Na španělském ostrově La Palma může magma po nedělní erupci sopky podle odhadu expertů vytékat tři…

Předpověď počasí do konce září ukazuje, jaké nás čekají průměrné teploty

22.09.2021 06:30 Do konce září nás čekají průměrně teplé dny, s maximy kolem 18 stupňů Celsia. Nebude však příliš…

Navýšení platů státních zaměstnanců o inflaci je maximum, tvrdí Zeman

22.09.2021 15:25 Navýšení platů státních zaměstnanců o inflaci je v rámci rozpočtu na příští rok podle prezidenta…

Kauza Čapí hnízdo: Šaroch pochybil, nereagoval na nové informace, tvrdí…

23.09.2021 11:42 Dozorující státní zástupce Jaroslav Šaroch pochybil, když bezodkladně nereagoval na nové informace…

Svět blíží k bodu zlomu, státy musí převzít odpovědnost za ničení planety,…

23.09.2021 08:12 Britský premiér Boris Johnson v projevu na zasedání Valného shromáždění OSN v New Yorku vyzval…

Související:

Právě se děje

reklama