Formule 1: Deštěm ovlivněnou kvalifikaci vyhrál Vettel

Kuala Lumpur - Kvalifikaci v Sepangu ovlivnil déšť, který se dostavil na konci prostřední části. Nejrychlejší byl v proměnlivých podmínkách Vettel.

Kimi Räikkönen, Lotus

Q1:

Zelené světlo svítí na konci boxové uličky a jako první vyjíždí obě Marussie. První čas si připisuje Chilton, ale v zápětí ho překonává týmový kolega Bianchi a několik dalších jezdců. Na čele se zatím usazuje Rosberg následovám Alonsem a Hamiltonem.

Po deseti minutách má měřené kolo na kontě šestnáct jezdců. Red Bully jsou stále v garáži. Po chvíli překonává Rosberga Sutil. Necelých 8 minut před koncem se na trať vydává Webber. Vettel ho po chvilce následuje. Obě Marussie jsou zatím před oběma Caterhamy.

4 minuty do konce a připravují se druhé pokusy. Vettel konečně zajíždí měřený čas a je na 11. místě. Webber udělal ve svém kole chybu a kolo vzdal. Oba Red Bully dostaly příkaz zůstat na trati a ještě zatlačit. Spolu s jezdci Caterhamu a Marussie jsou mimo postup také Bottas a Vergne.

Prvních 10 jezdců je již v boxech. Webber se zlepšil a poskočil na 9. místo. Bottas svůj pokus vzdal a Vergne zůstal také mimo postup. Velmi dobré kolo zajel Bianchi, který ztratil na Bottase pouze 2 desetiny.

Nepostoupili: Vergne, Bottas, Bianchi, Pic, Chilton, Van der Garde.

Q2:

Jako první se na trati objevuje di Resta. Brzy vyjíždí také Gutierréz, Grosjean,Sutil a oba Mercedesy. Di Resta nenajíždí do měřeného kola a vrací se do boxů. Do čela jde Sutil, kterého překonávají oba Mercedesy.

10 minut do konce a di Resta dostává do sluchátkem zprávu o možném blížícím se dešti. Na trati jsou téměř všichni jezdci a na druhé místo poskočil Webber. Hamilton hlásí do rádia déšť v zatáčkách 5 a 6. Maldonado zatím nezajel žádný čas. Di Resta je na trati zpět a dělá v měřeném kole chybu. V zatáčkách 5 a 6 je již vlhko, které způsobilo chybu di Resty.

V zatáčkách 5 a 6 je již celkem mokro. To se stalo osudné di Restovi, který dostává hodiny. Pršet začíná stále více a nikdo již na trať nevyjíždí. Pořadí tedy zůstává. Další pokus už nestihl také Grosjean a zůstává mimo postup. Oba McLareny se prosadily do Q3.

Nepostoupili: Grosjean, Hülkenberg, Ricciardo, Gutierréz, di Resta, Maldonado

Q3:

Nad tratí opět svítí sluníčko, ale stále prší. Na konci boxové uličky čeká na zelenou už řada jezdců. Všichni jsou na přechodných pneumatikách. První na trati je Sutil následován Pérezem a Webberem. DRS je zakázáno.

Na trať vyjíždí postupně všichni jezdci. Vettel vyskakuje po prvních měřených kolech s vteřinovým náskokem do čela, následován Rosbergem a jezdci Ferrari. Na hladké pneumatiky to zatím nevypadá. Vettel si říká o další sadu přechodných gum.

Webber poskočil na druhé místo. Sutil, Räikkönen, Alonso přezouvají také na novou sadu přechodných gum. Do čela se dostává Webber a v zápětí ho překonává Hamilton. Räikkönen stihne již jen jedno ostré kolo. Kimi se zlepšuje a je čtvrtý. Alonso jde do čela a po chvíli ho překonává Vettel. Massa poráží Alonsa. Hamilton se již nezlepšil a pořadí zůstává.

Konečné pořadí: Vettel, Massa, Alonso, Hamilton, Webber, Rosberg, Räikkönen, Button, Sutil, Pérez.

Výsledky kvalifikace GP Malajsie

Témata: Formule 1

Související:

Právě se děje