F1: V Británii získal pole-position Rosberg, Hamilton chyboval, propadlo Ferrari a Williams

Londýn - Druhý Vettel, třetí senzačně Button, Hamilton až šestý! Katastrofa pro Williams a Ferrari, jejich vozy nepostoupily ani do druhé části kvalifikace.

Nico Rosberg, Mercedes - GP Austrálie

V hledišti je vidět deštníky, uvidíme, zda déšť zamíchá v kvalifikaci na Velkou cenu Velké Británie pořadím jezdců. Připomeneme ještě ztrátu pěti pozic Maxe Chiltona pro výměnu převodovky a deset míst Gutiérreze za nebezpečný výjezd z boxu ve Velké ceně Rakouska.

První část kvalifikce

Jezdci mají na svých vozech intermediální pneumatiky, vozovka je sušší než ve třetím volném tréninku. Základní čas zajel Chilton - 1:48,724 min ale hned se propadá v pořadí, protože ostatní jezdci jej svým časem předčí. Aktuálně je první Gutiérrez před Bianchim a Hülkenbergem. Už to neplatí, první je Hamilton - 1:43,676 min. Za ním jsou Ricciardo, Rosberg, Vettel, Alonso, Gutiérrez, Magnussen, Bianchi.

Räikkönen se časem 1:47,350 min řadí na dvanácté místo za Péreze a před Buttona. Massa jde na páté místo - 1:45,695 min. Dlouho tam nebyl, odsunul ho Bottas - 1:45,318 min. Lotusům se nedaří zatím tak jako dopoledne, jsou až na šestnáctém a sedmnáctém místě. Kvjat také polevil, je osmnáctý. Mezitím je na třetím místě Rosberg,na Hamiltona ztrácí 1,217 sekundy.

Button jede rychle na středně tvrdé směsi pneumatik - 1:39,791 min a je první. Za ním jsou Bianchi, Sutil, Gutiérrez. Ostatní zřejmě přezují své pneumatiky také a pořadí se bude měnit. AKtuálně je první Kvjat před Bianchim a Chiltonem... Grosjean jde na osmé místo, Maldonado na dvanácté. V štěrku uvízl Sutil a končí. V úseku platí žluté vlajky. Bude to zajímavé...

Pořadí po první části kvalifikace: Rosberg, Kvjat, Hamilton, Bianchi, Hülkenberg, Chilton, Pérez, Magnussen, Sutil, Vergne, Grosjean, Gutiérrez, Maldonado, Button, Ricciardo, Vettel

Do druhé části nepostupují: Bottas, Massa, Alonso, Räikkönen, Ericsson, Kobajaši

Druhá část kvalifikace

Jezdci jsou stále na intermediálkách, na čele se usadil Vergne, druhý je Maldonado, jde před něj Magnussen. Za niím je Ricciardo. Rosberg je už první - 1:45,292 min. Hamilton jde před svého týmového kolegu s časem 1:44,639 min. Vettel je nejrychlejší - 1:44,085 min.

Hamilton přezouvá na středně tvrdou směs, Ricciardo se posouvá na třetí místo - 1:44,826 min. Kvjat je čtvrtý. Vettelův čas je zrušen, opustil trať všemi čtyřmi koly, je až čtrnáctý. Zbývá pět minut.

Rosberg jde do čela - 1:42,730 min, Gutiérrez jde před něj, Bianchi je teď první. Hamilton se nevešel do první zatáčky, pokračuje dál. Už je první Vergne před Vettelem. Rosberg je nejrychljší, Ricciardo jde za něj na druhé místo. Ale nejrychlejším jezdcem je aktuálně Lewis Hamilton - 1:35,000 min. Druhý je Rosberg, třetí Vettel, čtvrtý Button.

Po Sutilovi končí i druhý jezdec Sauberu Gutiérrez...

Pořadí po druhé části kvalifikace: Hamilton, Rosberg, Vettel, Button, Kvjat, Hülkenberg, Pérez, Magnussen, Vergne, Ricciardo

Do třetí části části nepostupují: Grosjean, Bianchi, Chilton, Gutiérrez, Maldonado, Sutil

Třetí část kvalifikace

Na středně tvrdé směsi pneumatik je první Kvjat, jde před něj Pérez - 1:40,457 min. Na druhé místo jde Ricciardo, zdá se, že začíná pršet... Hamilton jde na první místo - 1:39,232 min, Rosberg je druhý. Za ním následují Pérez, Ricciardo, Kvjat, Vergne, Button, Hülkenberg a Magnussen.

Čas plyne a Vettel ještě nemá zajeto měřené kolo. Zbývá čtyři a půl minuty.

Dvě minuty před koncem to zkusí Button na středně tvrdé směsi, na okruhu je i Vettel. Ricciardo to už vzdal, podobně Kvjat a Vergne. Vettel je první, Hülkenberg druhý! Rosberg jde před ně - 1:35,766 min. Je to jeho osmá pole-position v kariéře, Hamilton až šestý. Button jde na poslední chvíli na třetí místo!

Výsledky kvalifikace na GP Velké Británie zde

Za pátek přibylo více než 500 nově nakažených

25.09.2021 09:42 V pátek v Česku přibylo 502 případů nemoci covid-19, což je o 64 více než před týdnem. Počet…

Co se děje ve Facebooku? Uniklé dokumenty odhalily znepokojivé praktiky

25.09.2021 08:32 Společnost Facebook tento týden čelí řadě obvinění ohledně svého vnitřního fungování. Jejich…

Kanárské ostrovy: Sopka na La Palmě může chrlit lávu i čtvrt roku

22.09.2021 11:28 Na španělském ostrově La Palma může magma po nedělní erupci sopky podle odhadu expertů vytékat tři…

Léto se loučí? Předpověď počasí hlásí citelné ochlazení

24.09.2021 06:30 Nadcházejících sedm dní bude teplotně proměnlivých. Zatímco víkend si ještě užijeme teplý, příští…

Volby v Německu mohou trhnout nový rekord v počtu poslanců

25.09.2021 11:15 Německý Spolkový sněm by mohl mít po nedělních parlamentních volbách více než 900 poslanců. Vyplývá…

Související:

Právě se děje

reklama