ROZHOVOR: Petr Rada má jasno. FC Vysočina takto nemůže reprezentovat

Jihlava - Pohárové účinkování FC Vysočina mělo v letošním fotbalové sezóně jepičí život. Zatímco předchozí ročník přinesl stopku ve čtvrtfinále proti Plzni a před dvěma lety jihlavský tým ve IV. kole zastavila Sparta, tak dnes přišel konec už ve 2. kole. Tým kouče Petra Rady nestačil na ambiciózní druholigovou Viktorii Žižkov. Jihlavský lodivod po páté soutěžní porážce v řadě těžko hledal slova.

Petr Rada, trenér
doporučujeme

„Utkání se mi těžko komentuje. Rád bych si zápas znovu nechal projít hlavou a poté jej chci vidět na videu. Následně jeho průběh důkladně prodiskutujeme a rozebereme s hráči. Zajímal by mne jejich názor, proč došlo ve druhé půli ke zhoršení výkonu, proč hráli hůře, než proti Slovácku, proč opakovali chyby a proč polevili v koncentraci. Není možné, aby tímto způsobem reprezentovali Jihlavu, FC Vysočina a jeho fanoušky. Před námi jsou dva velmi důležité duely v Jablonci a v Českých Budějovicích, pro které musíme zmobilizovat síly a maximálně se poučit z chyb. Snad i hráči si uvědomují, že jde o hodně," věří kouč Petr Rada.

Na Slovácku tým podal dobrý výkon, ovšem na Žižkově na něj nenavázal...
Na Viktorce měla naše hra nepochybně horší parametry. S prvním poločasem ještě mohla panovat spokojenost, vstřelili jsme pěknou branku. Jenže ve druhé půli jsme polevili. Nechápu to. Když to týmu nejde fotbalově, tak přeci musí přijít ke slovu bojovnost a nasazení. Tyto aspekty jsem však u všech hráčů neviděl.

Týmu se nedaří, navíc přibývá zdravotních problémů...
Situace v tomto směru skutečně není jednoduchá. Masopust je artroskopickém zákroku na kolenu, naštípnutý palec na noze má Kliment, Sourek má zlomenou ruku a vleklé Marcinovi problémy s kotníkem si vynutily operaci. Před utkáním navíc přišel Marek, že urgentně musí na trhání zubu. I proto jsme na lavičku pozvali z juniorky záložníka Demetera a chorvatského krajního beka Mlakiće.

Kryštůfek do utkání nastoupil až v 86. minutě, ovšem dle informací musel po třech minutách s bolestivou grimasou odstoupit. Co je s ním?
To je bohužel další problém a zásah do našeho kádru. Kryštůfka totiž čeká operace s ramenem.

Zdroj: Miroslav Fuks, FC Vysočina Jihlava

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Fotbalová Slavie předčasně ukončila soustředění v Rakousku. V týmu má…

11.08.2020 21:06 Za normálních okolností by v úterý fotbalisté pražské Slavie nastoupili ke svému dalšímu…

Vicemistr z Plzně začne svou pouť do Ligy mistrů v Nizozemsku. Narazí na…

10.08.2020 19:03 Fotbalisté FC Viktoria Plzeň se jako první český klub představí v předkolech o evropské poháry v…

Do Edenu míří další nabídka z Britských ostrovů. Nováček Premier League…

09.08.2020 22:32 Vedení fotbalové Slavie čelí několikáté nabídce z Britských ostrovů. Tentokrát se zájem týká…

Ronaldinho bude brzy propuštěn z domácího vězení, zaplatí tučnou pokutu

09.08.2020 11:47 Bývalý nejlepší fotbalista světa Ronaldinho se zřejmě v nejbližší době dočká po více než pěti…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama