Petr Rada jako trenér Jihlavy skončil

Jihlava - V úterý odvolalo vedení jihlavského fotbalového klubu trenéra tohoto celku z Vysočiny Petra Radu. Rozhodlo se tak po neúspěšném startu jihlavského klubu v letošní ligové sezóně. Jihlava se totiž po devíti kolech nachází na posledním místě se čtyřmi body na kontě. Společně s koučem Radou končí i jeho asistent Zdeněk Klucký. Mužstvo nyní dočasně povede dosavadní trenér mládeže v Jihlavě Roman Kučera.

Petr Rada, trenér
doporučujeme

Předseda klubového představenstva Jiří Pech nejprve poděkoval Petru Radovi za jeho činnost především v minulé sezóně. "Petr Rada a Zdeněk Klucký zaslouží velký díky za práci, kterou v FC Vysočina odvedli. Sehráli důležitou roli v našem herním a výsledkovém vzestupu v uplynulé sezóně, kdy tým dovedli od sestupových starostí až k 8. místu v nevyšší soutěži," řekl konkrétně a pokračoval: "Bohužel, vstup do aktuálního ročníku Synot ligy zůstal výrazně za naším očekáváním a my na nepříznivou situaci byli nuceni zareagovat. Uvědomujeme si, že naše současné tabulkové postavení má hlubší příčiny a není spojeno pouze s trenérským vedením mužstva. Cítíme však, že tým potřebuje okamžitý impuls, ke kterému jsme se rozhodli přistoupit."

Připomeňme, že Petr Rada přišel na trenérskou lavičku Jihlavy v listopadu loňského roku, tehdy se také klubu z Vysočiny příliš nedařilo a právě Rada ho dokázal pozvednout a sezónu s týmem zakončil na osmé příčce ligové tabulky.

Nyní tedy končí a na jeho místo přichází dosavadní kouč jihlavské mládeže Roman Kučera, jenž v tomto městě působí celých 12 let. Kromě toho je ještě bývalým koučem reprezentace hráčů do šestnácti let. Tu trénoval v letech 2010  až 2011. Předseda představenstva Pech řekl, že Roman Kučera je pouze dočasným řešením této situace. "Příchod trenéra Romana Kučery představuje dočasné řešení maximálně do konce podzimní sezóny. Vnímáme u něj zodpovědnost za další vývoj klubu a velké odhodlání pomoci FC Vysočina ve složité situaci. Zároveň tak získáváme prostor k nalezení trenérské osobnosti, která bude zárukou dlouhodobé koncepční práce s týmem," uvedl na webových stránkách jihlavského celku.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vicemistr z Plzně začne svou pouť do Ligy mistrů v Nizozemsku. Narazí na…

10.08.2020 19:03 Fotbalisté FC Viktoria Plzeň se jako první český klub představí v předkolech o evropské poháry v…

Do Edenu míří další nabídka z Britských ostrovů. Nováček Premier League…

09.08.2020 22:32 Vedení fotbalové Slavie čelí několikáté nabídce z Britských ostrovů. Tentokrát se zájem týká…

Ronaldinho bude brzy propuštěn z domácího vězení, zaplatí tučnou pokutu

09.08.2020 11:47 Bývalý nejlepší fotbalista světa Ronaldinho se zřejmě v nejbližší době dočká po více než pěti…

Juventus už ohlásil Sarriho nástupce. Stal se jím Andrea Pirlo

08.08.2020 22:08 Jen několik hodin poté, co Juventus Turín ohlásil konec Maurizia Sarriho na lavičce tohoto…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama