Do Plzně přichází Egon Vůch. Další posila z Teplic

Plzeň - Viktoria Plzeň zaznamená příchod další nové posily. V pátek přišel na západ Čech z Teplic Bosňan Aidin Mahmutovič, nyní se domluvili plzeňští s dalším hráčem z Teplic Egon Vůch. Tento plzeňský rodák bude na rozdíl od kolegy Mahmutoviče na západě Čech hrát až od začátku příští sezóny. V poslední době se také objevovala spekulace, že by plzeňské vedení jednalo s tím jabloneckým o Janu Kopicovi, to ovšem západočeští funkcionáři odmítají.

Fotbal, ilustrační fotografie
doporučujeme

Adolf Šádek, generální manažer plzeňské Viktorky okomentoval tento přestup mladého třiadvacetiletého hráče následujícími slovy: „Egon Vůch je perspektivním fotbalistou, který však již naplno prokázal své kvality. Jedná se o rychlostní typ fotbalisty s vynikající kopací technikou, podobných hráčů je na českém fotbalovém trhu velký nedostatek. Jsme velmi rádi, že jsme se s hráčem i Teplicemi dohodli na podmínkách transferu. Jarní hostování v Teplicích bude ideální variantou pro všechny strany, pevně věříme, že Egon v dresu Teplic naváže na skvělé podzimní výkony a v plné síle se zapojí do letní přípravy Viktorie."

Proč se Egon Vůch vůbec rozhodl přestoupit právě do tohoto celku, který po letošním podzimu půlmistrem tohoto ročníku Synot ligy a který chce letos získat ligový titul, to řekl samotný hráč novinářům po podpisu kontraktu: „Vracím se domů. V Plzni jsem vyrostl, hrát za Viktorku bylo mým dětským snem. Ten se mi od léta splní a udělám vše pro to, abych byl úspěšný já i klub. Teplicím budu vždy vděčný za to, že mi umožnily nakouknout do velkého fotbalu. Zároveň děkuji vedení teplického klubu za vstřícnost během jednání s Viktorií, netajil jsem se přáním vrátit se na západ Čech. Teplicím se budu chtít odvděčit během jara stoprocentními výkony, soustředím se v tuto chvíli pouze na zimní přípravu a jarní část sezóny. Mohu slíbit, že na angažmá ve Viktorii začnu myslet znovu až po odehrání 30. ligového kola."

Poté, co tedy na západ Čech přišel útočník Aidin Mahmutovič, je tak Vůch dalším, který - sice až příští sezónu, ale i tak - posílí ne příliš produktivní ofenzivu plzeňské Viktorky. „Těší nás, že jsme se s Teplicemi a oběma hráči dohodli ještě před vánočními svátky. Je pravděpodobné, že kádr Viktorie v následujících týdnech dozná změn, nicméně nebude se jednat o žádnou masovou záležitost. Mimo jiné můžeme vyloučit spekulace směrem k zájmu Viktorie o Jana Kopice z Jablonce, jednání o tomto hráči jsme nevedli ani vést nebudeme," uvedl novinářům Šádek.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Patrik Schick a gól, který ohromil svět. Práskl jsem to tam, vypověděl…

15.06.2021 10:20 Český fotbal opět přispěchal s geniálním momentem, který se zapíše do historie evropských…

Slováci po výhře nad Polskem vedou skupinu E. Španělé marně dobývali…

14.06.2021 23:52 Kromě zápasu Česka se Skotskem v rámci skupiny D byly v pondělí na programu v rámci evropského…

Češi vstoupili do Eura výhrou nad Skotskem. Schick ohromil svět krásným…

14.06.2021 22:00 Aktualizováno Český národní tým dnes vstoupil do o rok odloženého mistrovství Evropy ve fotbale, které se…

Ukrajina zdramatizovala duel s Nizozemci, nakonec prohrála. Rakušani si…

13.06.2021 23:38 V rámci třetího soutěžního dne letošního mistrovství Evropy se poprvé představili účastnící další…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama