Lukáš Masopust přestupuje do Baumitu Jablonec

Jihlava - FC Vysočina po dvou letech opouští další skvělý produkt jihlavské mládežnické akademie. Po Theodoru Gebre Selassiem, Janu Kopicovi, Michaelu Rabušicovi, Stanislavu Teclovi či Matěji Vydrovi přerostl sportovní ambice a finanční možnosti klubu jednadvacetiletý krajní záložník Lukáš Masopust. Člen kádru reprezentace U21 se rozhodl přijmout nabídku třetího celku SYNOT ligy - FK Baumit Jablonec.

Fotbal, ilustrační fotografie

Rychlonohý křídelník s fotbalem začínal doma v Božejově, roky 1999 až 2004 strávil v Kamenici nad Lipou a v jedenácti letech odešel do Jihlavy. Postupně prošel všemi mládežnickými kategoriemi a na jaře 2012 si připsal první starty za juniorku v MSFL. O dva měsíce později už byl zařazen do letní přípravy prvoligového nováčka, kde svými výkony a přístupem zaujal trenéra Komňackého. Okamžitě se zařadil do základní sestavy FC Vysočina a nemalou měrou se podílel na stabilním působení klubu v české nejvyšší soutěži.

Nebýt zdravotních potíží s natrženým meniskem a nataženým přitahovačem v oblasti třísel, které jej pronásledovaly v kalendářním roce 2014, tak by jeho dosavadní prvoligový účet byl nepochybně vyšší, než je 55 startů a sedm gólů. Naposledy na sebe výrazně upozornil ve 14. kole, kdy svojí brankou rozhodl strhující domácí duel proti Plzni. To bylo naposledy, kdy se představil zaplněným ochozům jihlavského stadiónu. Od ledna bude svými ofenzivními výpady bavit fanoušky Jablonce a snad i reprezentace U21.

Poslední velký přestup odchovance FC Vysočina se zrodil před dvěma lety, kdy do Plzně odešel útočník Tecl. Nyní se rozhodl učinit další krok ve fotbalové kariéře Masopust, což okomentoval ředitel klubu Zdeněk Tulis: „Nejen tento aktuální přestup svědčí o výborném scoutingu a práci s mládeží v FC Vysočina. Na druhou straně nás mrzí, že stále není v našich silách udržet nejzářivější produkty naší akademie v Jihlavě. Nikdy jsme nechtěli brzdit rozvoj hráčů a jejich touhu po přestupu do ambicióznějšího a silnějšího klubu. Konkrétně u Lukáše vnímáme velkou ambici posunout se v kariéře dál, mít možnost nastupovat v evropských pohárech a zabojovat o mistrovský titul. Toto jsou cíle, které mu v FC Vysočina zatím nabídnout nemůžeme. Navíc je před Lukášem velké lákadlo v podobě červnového EURA U21, které se uskuteční v Česku. V Jablonci bude nepochybně více na očích a vzroste tak jeho šance probojovat se do kádru na tento evropský šampionát," uvedl Tulis.

„Pokud v dnešní ekonomicky složité době někdo nabídne za přestup talentovaného a ambiciózního fotbalisty adekvátní sumu, tak takovou nabídku musíme vzít v podmínkách FC Vysočina v potaz. V létě jsme enormní zájem o některé naše hráče ustáli, ovšem nyní už Masopust nebyl udržitelný. Finanční prostředky z takových významných přestupů nám umožňují stabilizovat klubovou ekonomiku, což je zásadní předpoklad pro další rozvoj klubu, abychom se jednou dostali na úroveň špičkových českých klubů," uzavřel svá slova ředitel FC Vysočina.

Zdroj: Miroslav Fuks, FC Vysočina Jihlava

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Italové kráčejí vstříc postupu do osmifinále, blízko k němu mají i Velšané

16.06.2021 23:56 Italové opět předvedli hru, na kterou se asi bude snažit najít kdokoli ve zbývajícím průběhu…

Finsko na senzační výrhu nad Dánskem nenavázalo. S Ruskem prohrálo 0:1

16.06.2021 19:26 Ve středu vstoupilo letošní fotbalové mistrovství Evropy do druhého kola základních skupin a právě…

Portugalci našli recept na maďarskou obranu až v závěru, Francie porazila…

15.06.2021 23:54 První kolo základních skupin uzavřely dva zápasy skupiny F mistrovství Evropy ve fotbale. V úterý…

Patrik Schick a gól, který ohromil svět. Práskl jsem to tam, vypověděl…

15.06.2021 22:17 Aktualizováno Český fotbal opět přispěchal s geniálním momentem, který se zapíše do historie evropských…

Slováci po výhře nad Polskem vedou skupinu E. Španělé marně dobývali…

14.06.2021 23:52 Kromě zápasu Česka se Skotskem v rámci skupiny D byly v pondělí na programu v rámci evropského…

Češi vstoupili do Eura výhrou nad Skotskem. Schick ohromil svět krásným…

14.06.2021 22:00 Aktualizováno Český národní tým dnes vstoupil do o rok odloženého mistrovství Evropy ve fotbale, které se…

Ukrajina zdramatizovala duel s Nizozemci, nakonec prohrála. Rakušani si…

13.06.2021 23:38 V rámci třetího soutěžního dne letošního mistrovství Evropy se poprvé představili účastnící další…

Anglie na úvod v "české" skupině D porazila Chorvatsko. Rozhodla trefa…

13.06.2021 17:44 Další z velkých favoritů letošního fotbalového evropského šampionátu se představili ve svém prvním…

Velšané na úvod se Švýcary měli na mále, nakonec remizovali. Belgie…

12.06.2021 23:48 V rámci druhého soutěžního dne letošního evropského fotbalového šampionátu se ještě v rámci skupiny…

Fotbal na Euru šel stranou. Dánský fotbalista Eriksen bojoval o život, už…

12.06.2021 22:51 Aktualizováno Hrůzný zážitek zažili nejen fotbalisté Dánska a Finska během jejich vzájemného sobotního zápasu v…

Související:

Právě se děje