V Chelsea je kvůli sporu Mourinha s lékařkou dusno. Půjde Portugalec od válu?

Londýn - Spor mezi koučem londýnské Chelsea José Mourinhem a lékařkou ve stejném klubu Evy Carneirové se pomalu dostává do grandiózních rozměrů. Podle portugalského kormidelníka týmu Blues totiž právě Carneirová může za to, že Chelsea v 1. kole anglické Premier League remizovala se Swansea 2:2. V závěru tohoto utkání totiž ležel na hřišti Eden Hazard a v tu chvíli vběhli na hřiště jak týmový fyzioterapeut, tak poté právě Eva Carneirová. Ta to nakonec od Mourinha schytala nejvíc a pár dní poté byla Mourinhem degradována a nemůže být už tak přítomna během zápasů na lavičce. Jenže, tento spor vadí podle britského listu Daily Mail už i samotnému majiteli klubu Romanu Abramovičovi.

Trenér José Mourinho
doporučujeme

Ruskému majiteli se totiž nelíbí to, že celá kauza Carneirová-Mourinho, jen poškozuje klub v očích veřejnosti. Jak píše zmiňovaný britský list, Abramovič byl viditelně rozzuřen, když se dozvěděl o tom, že Mourinho kritizoval velmi zkušenou a zodpovědnou sympatickou lékařku Evu Carneirovou. Není divu, že se to ruskému miliardáři v  žádném případě nelíbilo, neboť Eva Carneirová pak může údajně chtít po klubu omluvu a celý případ může nakonec řešit i soud, což si rozhodně Abramovič nepřeje.

Není to však první spor mezi charismatickým koučem a sympatickou brunetkou. Už během minulé sezóny (jak zjistily deníky The Guardian a The Sunday Times) se tato dvojice neshodla na léčebných metodách v momentu, kdy byl zraněn Diego Costa. Ten měl problémy s podkolenní šlachou a Mourinho měl hned jasno, kdo za to mohl. Samozřejmě, že lékařský tým v čele s Evou Carneirovou.

Za doktorku se postavili jak fanoušci, kterým pak následně na sociálních sítích poděkovala, tak i lékaři ostatních klubů Premier League. Ti vydali následující prohlášení: „Její degradace je nespravedlivá, je to nejzazší bod, který trenér udělal. V zápase proti Swansea byl lékařský tým povolán na pokyn hlavního rozhodčího. Pokud by odmítl vstoupit na hrací plochu, porušil by povinnost pečovat o pacienty."

Ke kauze kolem lékařky týmu Blues se během čtvrtka vyjádřil i lékař české fotbalové reprezentace Petr Krejčí, který dokonce Evu Carneirovou osobně zná. „Dobře ji znám. Je to příjemná holka, navíc odborně na výši. Hráči ji velmi respektují. Mourinho by jí rozhodně neměl mluvit do práce,"  řekl Krejčí o ní a pokračoval tím, že pokud jsou lékaři vyzvaní rozhodčím (jak tomu bylo i v tomto případě), tak mají vběhnout na hrací plochu ke zraněnému. V žádném případě by tomu, podle Krejčího, neměl kouč týmu bránit. „Přesně tak. V první chvíli, když zůstane nějaký fotbalista ležet na trávníku, zodpovídá za jeho zdraví rozhodčí. Proto se ležícího hráče ptá, jestli požaduje doktora, nebo ne. A pokud nedojde k přesvědčení, že jde pouze o simulování, dává pak pokyn nám, doktorům. Sudí navíc není doktor. Už několikrát se bohužel stalo, že fotbalisté přímo na trávníku zkolabovali. A než aby dál nesl odpovědnost za něco, čemu pořádně nerozumí, rozhodčí raději lékaře na hřiště přivolá."

Krejčí pak přidal i něco o  Evě Carneirové, rodačce z Gibraltaru. „Setkal jsem se s ní několikrát. Třeba před Superpohárem v Praze jsme s ní s Čechínem mluvili asi půl hodiny. Jezdí také na semináře, kam FIFA a UEFA zve lékaře národních týmů a velkých klubů. Proto moc dobře vím, že ji hráči velmi respektují. Ne proto, že je holka, ale protože je šikovná a odborně na výši. To by si měl Mourinho uvědomit," zakončil Krejčí.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zamíří rebel Hašek nakonec skutečně do Turecka? S otcem navštívil ambasádu

05.07.2020 17:53 Další angažmá již exsparťanského fotbalisty Martina Haška mladšího by mohlo být přeci jenom opravdu…

Achilovky byly proti. Milan Baroš se definitivně rozhodl ukončit svou…

03.07.2020 16:05 Svou bohatou dlouholetou hráčskou kariéru po této fotbalové sezóně 2019/20 se rozhodl ukončit Milan…

Hned sedm členů fotbalové Karviné má covid-19. Přesto chce vedení ligy…

02.07.2020 20:50 Možnost, že by po sezóně fotbalové Fortuna ligy 2019/20 ze soutěže nikdo nesestoupil, se ve čtvrtek…

Plzeň půjde do další sezóny již bez svého kapitána. Hubník se totiž vrátí…

29.06.2020 21:03 Fotbalová Viktoria Plzeň se bude muset v následující sezóně 2020/21 obejít bez svého kapitána,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy