Mourinhova budoucnost? Nejspíše Manchester United

Londýn - Teprve ve čtvrtek byl odvolán portugalský kouč José Mourinho z lavičky londýnské Chelsea, jelikož se mu zde nedařilo a s úřadujícím mistrem figuroval na 16. příčce bod od sestupu. Už nyní se ale mluví o budoucích krocích tohoto charismatického stratéga. V médiích se totiž nejvíce spekuluje o tom, že by mohl během vánočních svátků vystřídat na lavičce Manchesteru United Nizozemce Louise van Gaala.

Trenér José Mourinho
doporučujeme

Právě tomuto nizozemskému trenérovi se v současnosti v klubu, jenž své domácí zápasy hraje na Old Trafford, příliš výsledkově nedaří. Konkrétně tomu je v současnosti tak, že hned šest utkání čekají jeho svěřenci na výhru. A to všechno se u Rudých ďáblů děje v době, kdy se tomuto věhlasnému klubu opravdu vůbec nedaří. V nejprestižnější evropské klubové soutěži Lize mistrů UEFA nedokázali postoupit ze skupiny do vysněné jarní vyřazovací fáze a jeikož se ve své skupině nakonec umístili na třetí příčce, budou se muset spokojit "pouze" s Evropskou ligou. Klubu se nyní nedaří ani na domácí scéně. Ještě v polovině prosince mohli v klidu pomýšlet i na příčku nejvyšší v anglické Premier League, teď krátce před Vánocemi ztrácí na nečekaného lídra ligové tabulky Leicester hned devět bodů. A aby těch neúspěchů nebylo málo, Rooney a spol. navíc ještě vypadli z Ligového poháru, když nečekaně nestačili na druholigový Middlesbrough.

A nejen to nahrává tomu, že by se odehrála těsně před koncem tohoto kalendářního roku další trenérská výměna na britských ostrovech. Manchesterský klub, především pak jeho fanoušci čekají na nějaký veliký úspěch, na nějaký pohár už dva a půl roku a ani v této sezóně to nevypadá na to, že by nějaká trofej přibyla k těm předešlým.

Trochu se čekalo, že na Old Trafford přijde Pep Guardiola, tedy španělský kouč, jenž v těchto dnech oznámil svůj konec v Bayernu Mnichov, kde ho nahradí Carlo Ancelotti. Nyní to však vypadá, že tento Španěl bude spíše od příští sezóny trténovat jiný manchesterský celek a to Manchester City. Proslýchá se totiž, že námluvy mezi Guardiolou a šejky vlastnící klub hrající své zápasy na Etihad Stadium, již začaly.

José Mourinho má v Británii dost nepřátel, mezi kterými nalezneme například kouče londýnského Arsenalu Arséna Wengera, s nímž vždy vedl hned několik slovních přestřelek. Mezi těmito nepřáteli však nenalezneme někdejšího dlouhodobého kouče Manchesteru United Sira Alexe Fergusona, jenž má v současnosti své místo ve vedení manchesterského klubu z Old Trafford. Oba tito zkušení stratégové se totiž navzájem vždy respektovali a i to může výrazně pomoci k tomu, aby se Mourinho v nejbližší době stal lodivodem Manchesteru United.

Ostrovní média spekulují o tom, co stálo za konec Mourinha v Chelsea. Mluví se především o neshodách s některými hráči, například s Hazardem, Costou a Fábregasem. V sobotu, kdy Chelsea hrála se Sunderlandem, však Mourinho dostal ze strany fanoušků týmu Blues podporu. Na otázku, zda bude nyní Mourinho usilovat o další angažmá, či jestli si místo toho neodpočine, agentura zastupující dvaapadesátiletého Portugalce odpověděla následujícími slovy: "José se během své kariéry několikrát rozhodl, že ten který klub opustí. Jen v Chelsea bylo rozhodnuto, že musí odejít. Nebude si proto brát volno, nepotřebuje ho, protože není unavený."

Uvidíme tedy, jak to o vánočních svátcích nakonec dopadne.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zamíří rebel Hašek nakonec skutečně do Turecka? S otcem navštívil ambasádu

05.07.2020 17:53 Další angažmá již exsparťanského fotbalisty Martina Haška mladšího by mohlo být přeci jenom opravdu…

Achilovky byly proti. Milan Baroš se definitivně rozhodl ukončit svou…

03.07.2020 16:05 Svou bohatou dlouholetou hráčskou kariéru po této fotbalové sezóně 2019/20 se rozhodl ukončit Milan…

Hned sedm členů fotbalové Karviné má covid-19. Přesto chce vedení ligy…

02.07.2020 20:50 Možnost, že by po sezóně fotbalové Fortuna ligy 2019/20 ze soutěže nikdo nesestoupil, se ve čtvrtek…

Plzeň půjde do další sezóny již bez svého kapitána. Hubník se totiž vrátí…

29.06.2020 21:03 Fotbalová Viktoria Plzeň se bude muset v následující sezóně 2020/21 obejít bez svého kapitána,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy