Mourinho se pochlubil přátelům: Půjdu do Manchesteru United!

Manchester/Londýn - Portugalský fotbalový stratég José Mourinho je od prosince loňského roku bez angažmá, tehdy totiž předčasně skončil v londýnské Chelsea a prakticky ihned se o něm v zákulisí mluvilo jako o možném nástupci kouče Louise van Gaala v Manchesteru United. Právě tento nizozemský trenér je již několik týdnů pod palbou kritiky a to jak ze strany fanoušků, tak i ze strany médií. Schylovalo by se tak i k zajímavému souboji v příštím ročníku Premier League, kdyby Mourinho skutečně do Manchesteru United přišel. V rámci manchesterského souboje mezi Manchesterem United a Manchesterem City by se tak spolu střetly zajímavé trenérské osobnosti: José Mourinho a Pep Guardiola, jenž od příští sezóny trénuje právě Manchester City.

Trenér José Mourinho
doporučujeme

„José Mourinho se svěřil blízkým přátelům, že ohledně jeho letního příchodu do Manchesteru United ‚je hotovo'," uvedl britský deník Daily Mail s tím, že se odkazuje na vlastní zdroje. Podle posledních informací se měl o posledním víkendu sejít José Mourinho s vedením Rudých ďáblů, měly na Old Trafford spolu jednat o podmínkách spolupráce a dle všeho už je nejspíše ruka v rukávě.

Připomeňme, že Mourinho skončil v londýnské Chelsea jednak kvůli nepříznivým výsledkům, jednak kvůli neshodám s některými hráči a i kvůli problému s lékařským týmem tohoto klubu. Poté, co Portugalec ze západolondýnského celku odešel, uvedl, že chce zůstat rozhodně na britských ostrovech a nikde jinde tak trénovat nehodlá. Před několika dny se také spekulovalo o tom, že by mohl zůstat v Londýně a trénovat některý jiný londýnský klub. Zvlášť se o tom začalo mluvit tehdy, kdy sám Mourinho uvedl, že jeho rodina zůstane právě v hlavním anglickém městě.

Jak bylo již výše zmíněno, o konci Louise van Gaala, aktuálního kormidelníka Manchesteru Unitedm se mluví už dlouho a to proto, že i když si Nizozemec mohl do svého mužstva přivést hráče dle svých představ a i když si na tom zase tento manchesterský klub nestojí v ligové tabulce úplně špatně, veřejnost i samotné klubové vedení si přeje poněkud jiné prezentování týmu na hřišti, než jak se prezentuje v současné době. Van Gaal má také poslední dobou nervy na pochodu. Již několikrát se totiž během tiskovek obořil na novináře, kteří vždy kladli otázky ohledně jeho odchodu.

Jako o novém kouči Rudých ďáblů se také mluvilo o současném asistentovi a legendě tohoto manchesterského klubu Ryanu Giggsovi. O něm mluvila další legenda tohoto klubu Bryan Robson: „Jsem si jist, že by Ryan odvedl skvělou práci. Je to tichý kluk, ale jinak nevidím problém, proč by nemohl trénovat United. Vždy o všem hodně přemýšlel, tvrdě pracoval. Nebál bych se toho a zkušeností má už taky dost," řekl konkrétně pro The Sun a dodal: „Hodně se mluví o Guardiolovi, že je inteligentní a má skvělé fotbalové myšlení. Ryan se od něj ale v ničem neliší. Jen potřebuje dostat šanci ukázat, co umí. Je v klubu spoustu let, zažil práci sira Alexe Fergusona, teď je tam s Van Gaalem. Ví, co se od něj čeká."

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Další případ nakaženého koronavirem v Karviné? LFA uklidňuje, že se…

09.07.2020 20:25 Fotbalová Karviná nadále nenechává první fotbalovou ligu chladnou. Ve čtvrtek přišla totiž z zpráva…

Zamíří rebel Hašek nakonec skutečně do Turecka? S otcem navštívil ambasádu

05.07.2020 17:53 Další angažmá již exsparťanského fotbalisty Martina Haška mladšího by mohlo být přeci jenom opravdu…

Achilovky byly proti. Milan Baroš se definitivně rozhodl ukončit svou…

03.07.2020 16:05 Svou bohatou dlouholetou hráčskou kariéru po této fotbalové sezóně 2019/20 se rozhodl ukončit Milan…

Hned sedm členů fotbalové Karviné má covid-19. Přesto chce vedení ligy…

02.07.2020 20:50 Možnost, že by po sezóně fotbalové Fortuna ligy 2019/20 ze soutěže nikdo nesestoupil, se ve čtvrtek…

Související:

Právě se děje

Další zprávy