Slavia oznámila dvě posily, klub má i nového generálního ředitele

Praha - První dvě letní posily hlásí vršovický Eden, tedy sídlo pražské Slavie. Do tohoto sešívaného klubu přichází záložník Jasmin Ščuk z Mladé Boleslavi a Michael Ngadeu Ngadjui z Kamerunu, jenž by měl posílit defenzivu celku, který v příštím ročníku bude bojovat po delší době opět na evropské scéně, jelikož se dostal umístěním na pátém místě do bojů o Evropskou ligu UEFA. Oba tito hráči uzavřeli s klubem kontrakt do června roku 2019. Není to však jediná změna, která se ve Slavii udála. Tak například novým generálním ředitelem klubu se stal Martin Krob a kouč Dušan Uhrin mladší se od nynějška bude objevovat v klubovém představenstvu, jehož předsedou je Jaroslav Tvrdík.

Přidejte svůj názor

SK Slavia Praha

Co se týče Jasmina Ščuka, tak tento pětadvacetiletý bosenský fotbalista působil v mladoboleslavském klubu už od roku 2011. V české nejvyšší fotbalové soutěži odehrál doposud 128 utkání, v nichž dohromady nastřílel 27 gólů. Představil se i v letošním finále českého poháru, kdy v duelu proti Jablonci pomohl svým gólem k výhře Mladé Boleslavi 2:0 a tím pádem tak k zisku této trofeje pro tento střeedočeský klub.

Obránci Ngadjuimu je taktéž pětadvacet let a tento Kamerunec se poprvé v Evropě představil ve vestfálském celku Kirchhörder FC, následně se ocitl v Sandhausenu a nakonec se dostal do Norimberku. Z něj pak odešel do Botosani, kde nosil i kapitánskou pásku. Tento Afričan by měl ve SSlavii nahradit jiného Afričana a to Simona Deliho, o nějž podle zákulisních informací se začalo zajímat Marseille. Dále pak bude v pražskémm klubu působit i další cizinec. Gruzinec Levan Kenia totiž prodloužil s klubem smlouvu do června příštího roku.

Změny se udály i na vysokých klubových postech. Novým generálním ředitelem sešívaného klubu se stal Martin Krob, jenž doposud šéfoval fanouškovskému sdružení. Nahrazuje tak nedávno odstoupivšího Davida Trundu. "Martin Krob je člověk, který se Slavií žije mnoho let. Je to velmi úspěšný manažer, fotbalový srdcař a ředitel odborů sportů nejen Slavie. A já jsem přesvědčen, že je to pro mě na této pozici nejdůvěryhodnější a nejrespektovanější partner, s nímž zcela sdílím představu, kam by měl fotbalový klub pod naším vedením směřovat," uvedl své k této osobě Jaroslav Tvrdík, předseda představenstva a zástupce čínského majitele klubu CEFC, který mmimochodem vlastní již 81% podíl v klubu. Zbylých 19 je pak v rukou Jiřího Šimáněho, jenž bude v klubu působit jako čestný předseda.

V klubu bude také nové představenstvo, ve kterém se ocitne podle britského modelu i samotný kouč Slavie Dušan Uhrin mladší.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Konec jedné éry! Po Rosickém dává fotbalu sbohem další česká sportovní…

15.01.2019 12:52 Je konec! Fotbalový brankář Petr Čech ukončí na konci probíhající sezóny svou bohatou fotbalovou…

Spartu opouští kapitán. Bude oblékat dres tureckého Alanyasporu

12.01.2019 18:03 Praha - To, o čem se v předešlých dnech v zákulisí spíše jen spekulovalo, nyní dostává čím dál…

Nevadská policie žádá Itálii o Ronaldovu DNA, je podezřelý ze znásilnění

11.01.2019 17:03 Nevadská policie požádala podle listu The Wall Street Journal italské úřady, aby zajistily vzorek…

Střetnou se čeští fotbalisté s Brazilií? FAČR jedná o soupeři pro…

08.01.2019 16:27 Praha - Po dlouhých 21 letech by se česká fotbalová reprezentace mohla střeřtnou s tou brazilskou.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama