Vrba podle všeho u reprezentace skončí. Zamíří nejspíš do Ruska

Praha - Po vyřazení z evropského fotbalového šampionátu, kde česká fotbalová reprezentace zaznamenala svůj nejhorší výsledek vůbec poté, co ve skupině D skončila na posledním místě s jedním bodem na kontě, trenér Pavel Vrba vůbec neuvažoval o tom, že by měl skončit u reprezentace. Řekl to s tím, že u reprezentace má stále smlouvu. Na nedávné tiskové konferenci ho podržel ve funkci i samotný šéf českého fotbalu Miroslav Pelta. Nyní je ale vše jinak. Objevila se zpráva, že o českého stratéga má zájem ruská Machačkala a s největší pravděpodobností právě tam zamíří.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Pavel Vrba, trenér

Ruský klub uvedl, že má zájem využít klauzuli, kteerou má Vrba ve své smlouvě s reprezentací a požádal tak o Vrbovo uvolnění z funkce kouče národního týmu. Samotný kouč se pak přidal k této žádosti. O své budoucnosti ale kouč Vrba hovořil minulý týden po vyřazení z Eura ještě jinak: „Kromě smlouvy u české reprezentace k dnešnímu dni žádnou jinou podepsanou nemám," uvedl tehdy. I před tím odmítal informace o zájmu klubu Anži Machačkala o jeho osobu. „Máte zřejmě lepší informace než já," slyšeli vždy z jeho úst novináři, kteří se ptali právě na téma ohledně zájmu z ruské strany.

Miroslav Pelta ovšem nyní potvrdil všechny předešlé spekulace. „Dnes mě oslovili zástupci Anži Machačkala s žádostí, zda by bylo možné uvolnit trenéra Vrbu pro práci v jejich klubu. Vzhledem k tomu, že kouč má ve smlouvě výstupní klauzuli a sám o její využití zájem má, souhlasil jsem se zahájením jednání. Pokud budou úspěšná, budeme okamžitě řešit alternativy na post trenéra národního týmu i dalších uvolněných pozic v realizačním týmu," uvedl konkrétně. Nyní jedná se zmiňovaným ruským celkem a to i přesto, že před týdnem mluvil jinak: „Mám absolutní zájem, aby trenér Vrba u reprezentace pokračoval. Byl jsem ve Francii u toho, tým fungoval jako kolektiv. Nezvládli jsme jen zápas s Tureckem, který rozhodoval o tom, zda budeme úspěšní, nebo ne. Ano, teď je to neúspěch, ale není důvod k panice."

Jinak mluvil i Pavel Vrba: „Stále mám motivaci dělat fotbal. I na tomto postu." Podle českého kouče před turnajem s ruským klubem vůbec nejednal, až nyní v těchto dnech jde o první kontakt s Machačkalou. "Už před evropským šampionátem jsem všechny zájemce informoval, že dříve než po skončení šampionátu o odchodu od reprezentace jednat v žádném případě nebudu. Nyní jde o první konkrétní jednání. V uplynulých dnech mě kontaktovali představitelé klubu Anži Machačkala, s jehož zástupci bych měl v nejbližších dnech absolvovat finální schůzku," řekl Vrba, který slíbil další podrobností jen v případě, že tato jednání budou nakonec úspěšná.

Dodejme, že Machačkala se v uplynulé sezóně ruské ligy zachránila díky úspěšné baráži, ve které se utkala s Volgarem Astrachaň.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Špičkový fotbalista Sala je po smrti? Nad průlivem La Manche pátrají po…

22.01.2019 15:47 Aktualizováno V Lamanšském průlivu právě probíhá velká pátrací operace. Britské bezpečnostní složky hledají…

Ronaldo unikl vězení. Za čachry s daněmi dostal podmínku a vysokou pokutu

22.01.2019 12:42 Portugalský fotbalista Cristiano Ronaldo u soudu v Madridu přiznal vinu za daňové úniky z doby…

Nikoli Anglie, ale Turecko! V Ghaně mluví o přestupu Tetteha ze Sparty

20.01.2019 22:41 Praha - V minulých dnech se mluvilo o zajímavých nabídkách z Anglie a kouč pražské Sparty se…

Bílek opět reprezentačním koučem, tentokrát v Kazachstánu. Zlín tak povede…

17.01.2019 16:55 Zlín - Vzhledem ke slušným výkonům a výsledkům z podzimní části sezóny tuzemské nejvyšší fotbalové…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama