Definitivní prohra Pavla Vrby: Zvolil cestu odepsaného chlapa

Praha - Pavel Vrba se odepsal. Bohužel. Chlap, kterého uznávala fotbalová republika díky senzačnímu tažení Plzně v pohárové Evropě, nejenže nezvládl vystoupení reprezentace na mistrovství Evropy. To by mu ještě fandové odpustili. Bohužel selhal jako člověk. Stal se z něj lhář.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Pavel Vrba, český fotbalový trenér, který v současnosti působí jako trenér v prvoligovém celku FC Viktoria Plzeň.

Pavel Vrba byl patent na fotbalový úspěch. Kdysi nedávno podceňovaná Viktoria Plzeň začala vládnout české lize, na poměry uspěla i v pohárové Evropě. Trenér, který se pod úspěchy podepsal, se culil. Nakonec ho šéf českého fotbalu Miroslav Pelta posadil do křesla šéfa nároďáku.

Nebylo to nelogické. Vrba byl opravdu kouč podle moderního střihu. Uměl týmu vtisknout svůj styl, povětšinou ofenzivní. Národní tým i díky jeho práci vyhrál kvalifikační skupinu, vyřadil třeba Nizozemce, předčil Island, nechal za sebou i Turecko.

Pak se ale stalo něco, co nikdo nechápe. Kdoví proč. Čert vem výsledky, vyřazení se čekalo v konkurenci Španělů a Chorvatů tak 50 na 50. Na Vrbův fotbal se jednoduše vůbec, ale vůbec nedalo koukat. Najednou byl pryč ten odvážný trenér, který tak rád hrál dopředu. Proč?

Pavla Vrbu zřejmě pomalu ale jistě ničilo české fotbalové prostředí. Zodpovídal se šéfovi, pro kterého je důležitější výsledek, než způsob, jakým se k němu dojde. Bylo zřejmé, že Miroslav Pelta svého podřízeného koučoval a Vrba pomalu ale jistě ztrácel svou jistotu i kontrolu nad týmem.

Pak přišly osudné chyby:
1) postoj ke kauze Davida Limberského, kterého naoko vyřadil z reprezentace, ale nakonec na něj znovu vsadil
2) rutinní nominace, ve které vůbec nedal šanci mladým hráčům, Češi byli třetí nejstarší tým turnaje, jejich hra pak postrádala drajv
3) zbabělá hra proti Španělsku a následně i Chorvatsku, přesto všechno byl šéf svazu Pelta spokojený a čekal na zápas s Tureckem
4) prohra s Tureckem po pohříchu nejlepším výkonu na turnaji - jenže tady už asi působila karma, Vrbův tým si jednoduše nezasloužil

Přes to všechno měl Pavel Vrba pořád ještě šanci, fanoušky si usmířit. Stačilo chlapské vystoupení po turnaji, kde se mohl omluvit a uznat chyby. Ty přece dělá každý. Vrbovi by je český fotbalový národ jistě rád prominul, vždyť ještě před pár měsíci byl spasitelem a králem.

Jenže přišla ta největší Vrbova chyba: LEŽ!

Lež je opravdu to, co fanoušek nikdy nepromine. Opravdoví chlapi nelžou. Pavel Vrba však namísto pokorného vystoupení spustil podrážděnou scénu. Nedokázal odpovídat na otázky ohledně chystaného odchodu do Ruska. Tvrdil, že chce pokračovat, snad by mu to i lidé věřili, vždyť odchod od nároďáku po takovém výprasku si snad nikdy nepředstavoval. Bylo by hezké napravit chyby a třeba dostat tým na mistrovství světa. Tu šanci Vrba měl.

Jenže pár dnů poté už předseda Fotbalové asociace Miroslav Pelta přiznal, že se opravdu jedná o podmínkách odchodu do Ruska. Naplnily se prognózy, podle nichž má ještě před časem uznávaný trenér namířeno do Anži Machačkala.

Pokud vše proběhne vše podle spekulací, dovrší se trapnost celé story. A to, že sebou vezme i asistenta Karla Krejčího, i když ten při odchodu z Plzně místopřísežně prohlásil, že se chce věnovat 100 procentně reprezentaci.

Pavel Vrba možná chtěl trénovat klub, asi mu je to bližší, jen tu cestu odchodu od repre měl zvolit jinou. Bohužel v Machačkale už nepotká ani věhlasného Samuela Eto´o nebo Jana Holendu. Tým Anži se v uplynulé sezoně zachránil až v baráži, v ruské lize je průměrným týmem.

A tak Pavel Vrba zůstane pro českého fotbalového příznivce mužem, který neunesl neúspěch a kterému nestačí půl milionu měsíčně za práci snů - být trenérem nároďáku. V Dagestánu zřejmě vydělá víc... A také zmizí z očí...

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Konec jedné éry! Po Rosickém dává fotbalu sbohem další česká sportovní…

15.01.2019 12:52 Je konec! Fotbalový brankář Petr Čech ukončí na konci probíhající sezóny svou bohatou fotbalovou…

Spartu opouští kapitán. Bude oblékat dres tureckého Alanyasporu

12.01.2019 18:03 Praha - To, o čem se v předešlých dnech v zákulisí spíše jen spekulovalo, nyní dostává čím dál…

Nevadská policie žádá Itálii o Ronaldovu DNA, je podezřelý ze znásilnění

11.01.2019 17:03 Nevadská policie požádala podle listu The Wall Street Journal italské úřady, aby zajistily vzorek…

Střetnou se čeští fotbalisté s Brazilií? FAČR jedná o soupeři pro…

08.01.2019 16:27 Praha - Po dlouhých 21 letech by se česká fotbalová reprezentace mohla střeřtnou s tou brazilskou.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama