"Červená bestie" prý už má to nejlepší za sebou. Odejde Del Bosque?

Madrid - I na Pyrenejském poloostrově se v těchto dnech řeší, budoucnost jednoho fotbalového trenéra. Tentokrát se mluví o tom, zda by neměl skončit kouč španělského národního týmu Vincente del Bosque. Podle španělského deníku AS sice tento stratég dokázal dovést "Červenou bestii", jak se španělské reprezentaci nazývá, k zlatu jak na světovém šampionátu roku 2010, tak i na evropském šampionátu roku 2012. Na brazilském mistrovství světa ale Del Bosqueho výběr skončil hned ve skupině a na právě probíhajícím Euru ve Francii byl vyřazen v osmifinále Itálií. „Čtyři roky byly úspěšné, čtyři špatné,“ napsal konkrétně deník.

Přidejte svůj názor

Euro 2016

Samotný španělský kouč Del Bosque krátce po neúspěšném osmifinále s Itálií, se kterou jeho svěřenci prohráli 0:2, uvedl následující: „Nebudu jednat v emocích a pod tlakem. Zatím nejsem rozhodnutý, zda zůstanu, nebo odejdu. Především si o tom promluvím s prezidentem asociace." Ángel María Villar Llona, jenž je právě šéfem španělského fotbalu, ho ve funkci hlavního trenéra podržel. „Bylo by ode mě zbabělé hned utéct. Mužstvo má potenciál, aby se znovu vrátilo na vrchol," dodal zkušený kouč.

Jenže s tím nesouhlasí španělská média. Například list Marca připomněl, že to samé říkal už po posledním mistrovství světa: „Říkal to už po brazilském fiasku a kde nic tu nic." Tento deník pak dodal, že mužstva, která pomýšlejí v tutnaji na příčky nejvyšší a nyní jsou ve čtvrtfinále hrají daleko lépe, než současný španělský národní tým. „Porazit Čechy a Turky byla povinnost. S Chorvaty jsme prohráli, ale ti už jsou také doma. Nehráli jsme ve skupině smrti, byl to pouhý strašák a bublina pro alibi," napsal konkrétně.

Novináři pak mluví o tom, že v nejbližší budoucnosti bude veřejnost svědkem hned několika konců v reprezentaci. Nejvíce v tomto směru mluví o gólmanovi Ikeru Casillasovi. Ten byl sice ve Francii přítomen, mezi tři tyče se ale ani v jednom duelu neukázal. Svou reprezentační kariéru nejspíše ukončí i Ramos s Iniestou. „Ke změnám v mužstvu musí dojít. Španělsko má dobré fotbalisty, ale ve Francii nefungovali v kritické chvíli jako dobrý tým," přiznal Sergio Ramos, jenž nosil na turnaji kapitánskou pásku. Prakticky ve stejném duchu pokračoval jeho spoluhráč Gerard Piqué: „Tohle mužstvo nedosahuje úrovně týmů z let 2010 a 2012. Přišli noví hráči, ale ty, kteří skončili, nedokázali nahradit, natož tým ještě zvednout. Něco se musí změnit, ale citlivě. Není důvod hledat chyby jen v trenérovi," řekl.

Jakk píše deník AS, právě Pigué by se měl stát vůdcem nového národního týmu v případě, že by se předpoklady o odchodu jak Ramose, tak i Iniesty naplnily. „Na šampionátu se usmířili a nyní by mohli společně táhnout reprezentaci směrem ke světovému šampionátu v Rusku," píše El País pod fotkou, na které je vidět, jak se celkem vřele objímá se svým parťákem ze stoperké  dvojice národního týmu, ale jinak velkých rivalem Ramosem (Piqué hraje za Barcelonu, Ramos za Real Madrid). Nikdo ze zmiňovaných hráčů uvažujících o konci reprezentační kariéry ale zatím nic bližšího ke své budoucnosti neuvedli. „Všichni mlčí, zřejmě čekají i na rozhodnutí kouče," uvádí španělská média.

Ta pak odmítají mínění zahraničního tisku, že španělský národní tým má už ty nejlepší léta za sebou. „Ve finále evropských pohárů jsme měli tři týmy a obě trofeje vyhráli. Kde jsou Premier League, Serie A a Bundesliga... Španělský fotbal znovu ukáže sílu i na poli národních týmů," věří například deník Marca.

Témata: fotbal ME | Euro 2016
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bílek opět reprezentačním koučem, tentokrát v Kazachstánu. Zlín tak povede…

17.01.2019 16:55 Zlín - Vzhledem ke slušným výkonům a výsledkům z podzimní části sezóny tuzemské nejvyšší fotbalové…

Konec jedné éry! Po Rosickém dává fotbalu sbohem další česká sportovní…

15.01.2019 12:52 Je konec! Fotbalový brankář Petr Čech ukončí na konci probíhající sezóny svou bohatou fotbalovou…

Spartu opouští kapitán. Bude oblékat dres tureckého Alanyasporu

12.01.2019 18:03 Praha - To, o čem se v předešlých dnech v zákulisí spíše jen spekulovalo, nyní dostává čím dál…

Nevadská policie žádá Itálii o Ronaldovu DNA, je podezřelý ze znásilnění

11.01.2019 17:03 Nevadská policie požádala podle listu The Wall Street Journal italské úřady, aby zajistily vzorek…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama