Potvrzeno. Pavel Vrba opouští post kouče reprezentace a míří do Ruska

Praha - O čem se během tohoto týdne pouze spekulovalo, to se nyní potvrdilo. Dosavadní trenér českého fotbalového národního týmu Pavel míří do ruského Dagestánu, kde bude působit v tamním klubu Anži Machačkala a šéf českého fotbalu Miroslav Pelta tak nyní bude muset najít nového reprezentačního kouče. Že bude zmiňovaný ruský klub skutečně Vrba trénovat, to potvrdil ve čtvrtek sám na svých klubových stránkách. Kromě Vrby bude tvořit realizační tým tohoto ruského celku Dušan Fitzel (současný manažer národního týmu), trenér gólmanů plzeňské Viktorie Martin Ticháček a někdejší hráč Olomouce a v současné době trenér působící v Rusku Alexander Bokij. Vrba má podepsán s tímto ruským klubem dvouletý kontrakt.

Přidejte svůj názor

Pavel Vrba, český trenér

Ještě před samotným evropským šampionátem ve Francii se mluvilo o tom, že přicházejí z Ruska nabídky, aby tam kouč Pavel Vrba působil. Trenér, jenž přišel k reprezentaci v prosinci 2013, kdy s ní podepsal čtyřletou smlouvu s dvouletou opcí, však všechny tyto spekulace odmítal.

Ani krátce po vyřazení ź Eura, kde česká reprezentace skončila hned ve skupině, když se po prohře se Španěly (0:1), remíze s Chorvaty (2:2) a další prohře s Turky (0:2) tým umístil nakonec na posledním místě s jedním bodem na kontě. Během tohoto týdne se však situace kolem Pavla Vrby otočila o 360 stupňů a nyní je tak jasné šéf českého fotbalu Miroslav Pelta, jenž je v současné době do neděle na dovolené v Řecku, bude muset co nejdříve sehnat nástupce Pavla Vrby.

V ruské Machačkale, kam nyní tedy Vrba míří, působil v nedávné minulosti například Samuel Eto´o, jemuž na účet od kluby přistávalo hned několik miliard. V současnosti je ale situace tohoto klubu naprosto odlišná. V uplynulé sezóně se totiž zachránila až díky baráži o sestup a nyní chce pomocí nového týmu restartovat svou zářivou minulost.

Po dnešním podpisu dvouleté smlouvy s Anži Machačkala již bývalý reprezentační trenér Vrba uvedl: „Až po mistrovství Evropy jsem zvážil všechny okolnosti a nakonec se rozhodl akceptovat nabídku Anži Machačkala, s jejíž konkrétní podobou jsem byl seznámen několik dní po skončení turnaje."

Příprava Machačkaly na novou sezónu začla minulý týden v pátek, samotná sezóna má pak naplánovaný start na 29. července, kdy se Anži Machačkala utká s CSKA Moskva.

Mezi možnými kandidáty na nového reprezentačního kouče se objevují taková jména jako Karel Jarolím, Zdeněk Zeman, Jaroslav Hřebík či Vítězslav Lavička. Ve hře je i zahraniční trenér. Jméno nového lodivoda národního týmu by mohlo být známo už 8. července. „Chci ho 8. července předložit ke schválení výkonnému výboru," probluvil totiž Pelta během své dovolené k tomu, jak by rád postupoval v otázce hledání nového trenéra.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nikoli Anglie, ale Turecko! V Ghaně mluví o přestupu Tetteha ze Sparty

20.01.2019 22:41 Praha - V minulých dnech se mluvilo o zajímavých nabídkách z Anglie a kouč pražské Sparty se…

Bílek opět reprezentačním koučem, tentokrát v Kazachstánu. Zlín tak povede…

17.01.2019 16:55 Zlín - Vzhledem ke slušným výkonům a výsledkům z podzimní části sezóny tuzemské nejvyšší fotbalové…

Konec jedné éry! Po Rosickém dává fotbalu sbohem další česká sportovní…

15.01.2019 12:52 Je konec! Fotbalový brankář Petr Čech ukončí na konci probíhající sezóny svou bohatou fotbalovou…

Spartu opouští kapitán. Bude oblékat dres tureckého Alanyasporu

12.01.2019 18:03 Praha - To, o čem se v předešlých dnech v zákulisí spíše jen spekulovalo, nyní dostává čím dál…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama