Damková proti Berbrovi. Rozkol kvůli polskému šéfovi sudích Listkiewiczovi?

Praha - Fotbalová sezóna 2016/2017 ještě sice nezačala, ovšem v českém fotbalovém zákulisí to opět vře už nyní. Důvodem je osoba nového šéfa českých rozhodčích, kterým bude bývalý předseda polského fotbalového svazu a nynější člen komise rozhodčích FIFA Michal Listkiewicz. Ten se totiž nelíbí části výkonného výboru Fotbalové asociace ČR (FAČR), která má blízko především k druhému místopředsedovi asociace Romanu Berbrovi. V pátek tak tento třináctičlenný výkonný výbor šéfovi českého fotbalu Miroslavu Peltovi schválil nového muže v čele rozhodcovské komise pouze v poměru 6:5. Alespoň tak o tomto hlasování informoval jeden anonymní zdroj portál efotbal.cz s tím, že proti Listkiewitczovi hlasovali kromě Romana Berbra i jeho životní partnerka a bývalá šéfka sudích Dagmar Damková, majitel plzeňské Viktorky Tomáš Paclík, šéf Karlovarského fotbalového svazu, jenž má velmi blízko k Romanu Berbrovi, Rostislav Votík a další Berbrův muž Josef Tancoš, jenž pro změnu šéfuje Ústeckému fotbalovému svazu a který je mimo to i velmi vlivným severočeským politikem hájící barvy ČSSD. V pondělí ale přišla zajímavá informace od dalšího anonymního zdroje o tom, že Dagmar Damková naopak hlasovala pro Lestkiewicze, což by tak znamenalo, že by hlasovala proti svému životnímu partnerovi.

Přidejte svůj názor

Fotbal, ilustrační fotografie

„Páteční hlasování výkonného výboru FAČR o novém polském předsedovi komise rozhodčích Michalu Listkiewiczovi totiž nedopadlo 6:5, ale 6:4. Chyběl plzeňský majitel Tomáš Paclík, který se v pátek na hradě Loket ženil. A Dagmar Damková na rozdíl od Romana Berbra musela z diplomatických důvodů výjimečně hlasovat proti svému životnímu partnerovi. Listkiewicz je v komisi rozhodčích FIFA, ona v komisi sudích UEFA, to by nešlo, to by vypadalo hloupě, jako kdyby hlasovala proti Collinovi. Naopak překvapil Vlastimír Hrubčík, který je dlouhodobě proti Berbrovi s Damkovou. To je ale solitér, nechtěl v čele komise Poláka, nýbrž Čecha. Zasedání výkonného výboru FAČR se kvůli dovolené neúčastnili Dušan Svoboda a Pavel Blaha, hlasovalo se se jen v deseti lidech ze třinácti," uvedl pro efotbal.cz další z anonymních zdrojů, jenž měl blízko k akutálnímu dění v českém fotbalovém zákulísí.

Ten tak tedy potvrdil i absenci Tomáše Paclíka na tomto pátečním jednání výkonného výboru, na kterém tak trochu překvapivě chyběl i předseda Ligové fotbalové asociace Dušan Svoboda a to i přesto, že se jednalo o celkem důležitém bodu, tedy předsedovi rozhodcovské komise. Proti asociačnímu přeedsedovi tak nakoec hlasovala čtveřice Roman Berbr, Vlastimír Hrubčík a dvojice Berbrových druhů Josef Tancoš a Rostislav Votík. „Kdyby tedy Dagmar Damková nemusela z politicko-diplomatických důvodů hlasovat pro, skončilo by to v pátek 5:5," připomíná anonymní zdroj, jenž navíc dodává: „Velký boj se vede i o účast bývalého mezinárodního sudího a expředsedy komise rozhodčích Václava Krondla, který má v Listkiewiczově komisi zastupovat Svobodovu LFA. Roman Berbr jej totiž údajně nechce. Byl s ním v komisi rozhodčích už v roce 2006 a tehdy byla celá ta komise po skandálním jaru rozprášena."

Druhý anonymní zdroj pak pro portál efotbal.cz uvedl, že ze strany Votíka a Tancoše tu bude co nevidět odveta. „Berbr a Votík slibují odvetu. Aby českým arbitrům šéfoval Polák, je pro ně nepřijatelné, navíc jde samozřejmě o udržení vlivu," řekl konkrétně.

Miroslav Pelta tak je nyní v nezáviděníhodné situaci. Přestože asociační šéf na tiskové konferenci po tomto výkonném výboru, jenž se konala v pražském hotelu Diplomat, mluvil o poradním hlasu a o tom, že „není kádrovák, že nemá příslušné pravomoci a kompetence", měl on sám před jednáním výkonného výboru dát jeho členům volnou ruku. Nyní bude muset s Berbrem jednat o nemalých kompromisech.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Špičkový fotbalista Sala je po smrti? Nad průlivem La Manche pátrají po…

22.01.2019 15:47 Aktualizováno V Lamanšském průlivu právě probíhá velká pátrací operace. Britské bezpečnostní složky hledají…

Ronaldo unikl vězení. Za čachry s daněmi dostal podmínku a vysokou pokutu

22.01.2019 12:42 Portugalský fotbalista Cristiano Ronaldo u soudu v Madridu přiznal vinu za daňové úniky z doby…

Nikoli Anglie, ale Turecko! V Ghaně mluví o přestupu Tetteha ze Sparty

20.01.2019 22:41 Praha - V minulých dnech se mluvilo o zajímavých nabídkách z Anglie a kouč pražské Sparty se…

Bílek opět reprezentačním koučem, tentokrát v Kazachstánu. Zlín tak povede…

17.01.2019 16:55 Zlín - Vzhledem ke slušným výkonům a výsledkům z podzimní části sezóny tuzemské nejvyšší fotbalové…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama