Listkiewiczova komise o fous schválena. Kdo v ní bude a který sudí bude mít problém?

Praha - Na pondělním zasedání výkonného výboru Fotbalové asociace ČR (FAČR) byla schválena nová komise rozhodčích, kterou od nadcházejícího ročníku 2016/2017 bude vést bývalý šéf polského fotbalového svazu a nynější člen komise rozhodčích Mezinárodní fotbalové federace FIFA Michal Listkiewicz. A jednalo se opět o velmi těsné hlasování stejně tak, jako tomu bylo v případě schválení samtného nového šéfa komise Listkiewicze, o kterém se jednalo předminulý týden v pátek. Nyní už je jasné, kdo všechno v nové komisi zasedne a nutno říct, že v ní nalezneme celkem zajímavá jména. Kromě bývalé šéfky českých sudí Dagmar Damkové v ní nalezneme například i bývalého rozhodčího Václava Krondla či současný náměstek ministerstva vnitra Petr Mlsna.

Přidejte svůj názor

Fotbal, ilustrační fotografie
doporučujeme

V krátké době si může šéf českého fotbalu Miroslav Pelta opět oddechnout. Nejprve si takto oddechnul poté, co mu výkonný výbor FAČR schválil samotnou osobu nového šéfa českých mužů s píšťalkou Poláka Michala Listkiewicze, podruhé pak poté, co mu v pondělí schválil nejtěsnějším možným rozdílem jednoho hlasu i členy nové rozhodcovské komise. Podle posledních informací se měli hlasování zdržet šéf Viktorie Plzeň Tomáš Paclík a také Vlastimír Hrubčík, předseda zlínského fotbalového svazu, jenž bývá jinak odpůrcem Romana Berbra. Oba dva tito členové totiž odmítli hlasovat tzv. "per rollam", tedy prostřednictvím e-mailu a chtěli tak učinit přímo na řádném zasedání výkonného výboru.

A kdo se tedy v nové komisi nakonec objeví? Kromě zmiňovaného bývalého sudího Václava Krondla, jenž byl nominován Ligovou fotbalovou asociací, Petra Mlsnu z ministerstva vnitra se zkušenostmi fotbalového rozhodčího, v této komisi zasedne i Roman Hrubeš, tedy taktéž bývalý sudí. Co se týče Dagmar Damkové a Ivo Chytila, zbývajících dvou členů této komise, tak ti už zasedali i v té komisi předešlé. Mimochodem, Ivo Chytil zastupuje Moravu.

„Zvolení nové komise rozhodčích vnímáme jako důležitý a nezbytný krok před startem nového ročníku profesionálních soutěží. Osobně věřím, že přispěje ke všeobecnému uklidnění situace okolo rozhodčích. Přeju komisi hodně úspěchů v její společné práci," uvedl konkrétně asociační šéf Miroslav Pelta poté, co vyšlo najevo, že komise je nakonec schválena.

Nyní má komise za úkol představit do zítra veřejnosti novou listinu hlavních rozhodčích, asistentů a delegátů. Ve středu je totiž naplánován tradiční předsezónní seminář sudích, který už bude pod vedením nové komise. Vzhledem k tomu, že se o jménech, které nakonec na očekáváné listině sudích budou, nijak nehlasuje, je na samotné komisi, koho na tento seznam přidá. V zákulisí se mluví, že černého Petra od Michala Listkiewicze dostanou Michal Paták, Tomáš Kocourek, Pavel Franěk či Ondřej Lerch, tedy po většinu ti, kteří v minulé sezóně měli u svého jména docela velkou kaňku.

Vedle toho se pak od komise očekává i to, že zvýší transparentnost, co se týče hodnocení sudích. A samozřejmě nejen to.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ve Španělsku odkládají El Clásico. Kvůli demonstracím v Barceloně

18.10.2019 16:07 Nejsledovanější fotbalový souboj ve Španělsku se nakonec neodehraje v původně stanoveném termínu 26…

Obří podvod na Limberském? Obžalovaný zřejmě napálil řadu dalších…

16.10.2019 15:22 Několika prvoligovým fotbalistům způsobil potíže a škody čtyřiatřicetiletý Čeněk Pazderka, který u…

Dva rozdílné poločasy. Ani příchod Ondráška reprezentaci proti Severním…

14.10.2019 22:09 Aktualizováno Po páteční senzační výhře z Edenu, kde česká fotbalová reprezentace nečekaně v rámci kvalifikace na…

Senzace v Edenu! Češi zaskočili Anglii, o výhře rozhodl třicetiletý…

11.10.2019 23:41 Aktualizováno Česká fotbalová reprezentace přivítala v pátek večer na stadionu v Edenu v rámci kvalifikace na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama