Ligový titul a ideálně Liga mistrů. Na Letné se pak před sezónou řeší kromě Rosického i Kadlec č. 2

Praha - Vicemistr z minulé sezóny 2015/2016 pražská Sparta si staví vysoké cíle i před tou následující. V ní by chtěla konečně pozvednout nad hlavu ligový titul, který jí v poslední době pokaždé uniká, vedle toho by chtěla uspět na evropské scéně a konečně si tak zahrát základní skupinu Ligy mistrů UEFA. To vše bylo vyřčeno generálním ředitelem letenského celku Adamem Kotalíkem na předsezónní tiskové konferenci, která se konala ve čtvrtek na Letné i společně s koučem Zdeňkem Ščasným a kanonýrem Davidem Lafatou. Na této tiskovce se mimo jiné řešily i další možné posily, mluví se nejen o Tomáši Rosickém, ale i o Václavu Kadlecovi, o němž se nyní jedná.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

AC Sparta Praha
doporučujeme

I proto, že před pár dny opustili Spartu hned dva hráči a oba odešli do Itálie (Patrik Schick do Janova a Ladislav Krejčí do Boloně), shání vedení tohoto pražského celku nová jména. Sice se už představil v generálce proti istaanbulskému Fenerbahce navrátilec obránce Michal Kadlec, už delší dobu se jedná s Tomášem Rosickým, jenž po minulé sezóně ukončil své desetileté působení v londýnském Arsenalu a stejně tak se v současné době jedná i s útočníkem Václavem Kadlecem, který by se mohl podruhé opět na Letnou vrátit. „Oba transfery se řadí k největším v klubu za několik posledních let. Odstupné bylo mimořádné, další takový přestup ven už nepředpokládáme," vrátil se Adam Kotalík ke dvěma nedávným odchodům dvou hráčů, za které podle zákulisních informací zamířilo do klubové kasy kolem 180 milionů korun.

Ovšem mimo to také tedy vyvrátil, že by se měl konat nějaký odchod z klubu a tím pádem je tak jasné, že na Letné zůstane obránce Jakub Brabec, o kterého měl v posledních dnech vážný zájem belgický Genk. „Žádná jednání již neprobíhají, byla ukončena. Jakub zůstává ve Spartě."

Mezi největší letními posilami můžeme nalézt bývalého reprezentanta Michala Kadlece, vedle něj pak ještě hráče, které se vrátili z hostování, tedy Aleš Čermák či gólman Tomáš Koubek. Dveře pro další posily ovšem ještě nejsou uzavřeny. „Nějaká jednání ještě běží. Jsme v kontaktu s Tomášem Rosickým, u něj záleží na jeho zdravotním stavu a rozhodnutí, jestli bude pokračovat v kariéře. Dánský Midtjylland jsme pak oslovili ohledně Václava Kadlece, ale bude to složité. S ostravským Baníkem pak jednáme o Holzrovi. Máme o něj zájem, je to mladý talent s velkým potenciálem do budoucna," přibližuje současné dění v zákulisí letenského klubu Kotalík.

Co se týče Tomáše Rosického, tak tam se čeká na rozhodnutí samotného hráče. „Záleží na Tomášovi, na jeho zdraví - a jestli bude chtít dál hrát. Odcestoval do Londýna, kde se bude léčit u fyzioterapeutů, jež zná z Arsenalu. Víme, že má častěji zdravotní problémy. Viděli jste však, že po roce, kdy nehrál, byl na mistrovství Evropy o třídu lepší než jiní hráči, kteří žádné problémy neměli... O jeho přínosu se tak nemusíme vůbec bavit," říká Kotalík s tím, že Rosickému nedal žádné datum, do kdy se má konkrétně rozhodnout. „Tomáš je tak specifický hráč, že prostě počkáme," řekl ředitel, jehož následně doplnil kouč Sparty Ščasný: „Nejraději bych ho tady měl hned. Rád ho však přivítám za měsíc, za dva i za tři. Je natolik dobrý, že nám pomůže."

Nejistota pak visí nad navrátilci Shalou a Nešporem. „Shala si hledá nové angažmá, Nešpora jsme si zatím stáhli. Rád by se vrátil do Polska, kde se mu na hostování dařilo, nebo do klubu, kde by stoprocentně nastupoval. Je možnost, že odejde. Ale ještě to zvažujeme, protože Juliš není úplně zdráv," prozrazuje Ščasný.

Na tiskovce se řešil i problém s titulárním sponzorem, jenž zatím chybí na dresech, neboť během jara předešlý sponzor Synot oznámil, že končí s financováním českého fotbalu. „Jednání o generálním partnerovi probíhají, ale nejsem schopen specifikovat, kdy a jestli je dotáhneme," řekl Kotalík, který nakonec sdělil celkem tradiční cíle před nadcházející sezónou: „Postup do evropských pohárů, nejlépe Ligy mistrů, a hrát tam důstojnou roli. A pak zisk mistrovského titulu, na který budeme letos klást obzvlášť důraz."

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Obří podvod na Limberském? Obžalovaný zřejmě napálil řadu dalších…

16.10.2019 15:22 Několika prvoligovým fotbalistům způsobil potíže a škody čtyřiatřicetiletý Čeněk Pazderka, který u…

Dva rozdílné poločasy. Ani příchod Ondráška reprezentaci proti Severním…

14.10.2019 22:09 Aktualizováno Po páteční senzační výhře z Edenu, kde česká fotbalová reprezentace nečekaně v rámci kvalifikace na…

Senzace v Edenu! Češi zaskočili Anglii, o výhře rozhodl třicetiletý…

11.10.2019 23:41 Aktualizováno Česká fotbalová reprezentace přivítala v pátek večer na stadionu v Edenu v rámci kvalifikace na…

Zavařil pražský primátor Slavii? Podle Zemana zastaví Čína financování…

10.10.2019 23:30 Jako reakci na nedávné vypovězení smlouvy o partnerství mezi Prahou a Pekingem ze strany pražského…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama