Gólman Zlámal zničehonic opustil Ďolíček. Koubek musí urychleně najít náhradu

Praha - Ještě minulý víkend nic nenaznačovalo, že by snad měl prvoligovou Bohemians 1905 opustit gólman Zdeněk Zlámal. Zvlášť tehdy, kdy před týdnem ještě nastoupil v přípravném zápase proti německému Braunschweigu. Nyní se situace v klubu z Ďolíčku otočila rovnou o 360 stupňů. Na klubovém twitterovém účtu se totiž v sobotu objevila nečekaná zpráva: „Zlámal přerušil přípravu a proti vůli klubu odcestoval do Turecka. Podle svého názoru je k tomu oprávněn na základě klauzule ve smlouvě.“ Trenér Miroslav Koubek, jenž se stal lodivodem tohoto vršovického klubu teprve ke konci května, tak nyní musí týden před startem ligy urychleně najít náhradu za dosud tradiční jedničku Klokanů.

Přidejte svůj názor

Bohemians Praha

O tom, že by se snad měl brankář Zdeněk Zlámal měnit své působiště, se začalo mluvit už v pátek, kdy se první spekulace objevovaly na diskusním fóru na klubových webových stránkách. Právě tam se mluvilo o možném Zlámalově odchodu do polského Ruchu Chorzów. Vedení vršovického klubu ale veškeré tyto spekulace vyvracovalo. Nyní už ale přineslo nečekanou zprávu o tom, že dosavadní jednička Pražanů už v klubu není. Kam však přesně Zlámal zamířil, tak s tím zatímm veřejnost nebyla seznámena.

V dresu Bohemians 1905 strávil Zdeněk Zlámal celkem rok a půl a právě během této doby odchytal dohromady 41 ligových zápasů, během kterých se mu podařilo vstřelit i jednu branku hlavou, když se v uplynulé sezóně na podzim dokázal trefit hlavou po rohovém kopu proti Dukle a díky tomu tak toto malé pražské derby skončilo remízou 2:2. Nejen díky tomu se tak stal Zdeněk Zlámal pro fanoušky oblíbenou personou zelenobílého celku. I proto se jim nyní vůbec nezdá způsob, jakým se s pražským klubem v těchto dnech rozloučil. „Bude mít téměř o nulu víc na výplatě, tak se dá pochopit snaha o přestup. Ovšem ten způsob je nechutnej," uvedl jeden z diskutéru na zmiňovaném fóru na klubových stránkách a dodává: „Mám ještě v lednici pár plechovek s jeho ksichtem, až je vypiju, tak asi potrénuju střelbu prakem. Tričkem s jeho podpisem jsem už vytřel kočičí záchod a poslal ho do konťasu i s použitými granulemi..."

Že se jedná skutečně o nečekaný konec sppolupráce mezi klubem a Zdeňkem Zlámalem, značí i reakce kouče Miroslava Koubka. "Zaskočilo nás to. Byli jsme nemile překvapeni," řekl a pokračoval: „Takový způsob jednání týden před startem ligy odsuzuji. Jsem velmi zklamaný."

Tento vršovický stratég, jenž do Ďolíčku přišel před pár měsíci poté, co jeho předchůdce Roman Pivarník odešel do Plzně, nyní musí hledat náhradu, podle posledních zpráv se ale už nebude zřejmě jednat o nějakém novém příchodu do Ďolíčku, ve hře ale může být ještě dohoda s pražskou Spartou, která má jako již tradičně na gólmanské pozici přetlak. „Situace na brankářském postu je nebezpečná, tudíž hledáme variantu pro doplnění kádru," uvedl pouze Koubek na toto téma.

Přímo v Bohemians 1905 pak působí osmadvacetiletý gólman Tomáš Fryšták. Ten však doposud zaznamenal pouze čtyři starty. Dále pak v kádru můžeme nalézt ještě mladé gólmany bez větších zkušeností, tedy dvacetiletý Petr Dočekal (ten je v současnosti zraněn) a teprvesedmnáctiletý Jan Fiala.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nikoli Anglie, ale Turecko! V Ghaně mluví o přestupu Tetteha ze Sparty

20.01.2019 22:41 Praha - V minulých dnech se mluvilo o zajímavých nabídkách z Anglie a kouč pražské Sparty se…

Bílek opět reprezentačním koučem, tentokrát v Kazachstánu. Zlín tak povede…

17.01.2019 16:55 Zlín - Vzhledem ke slušným výkonům a výsledkům z podzimní části sezóny tuzemské nejvyšší fotbalové…

Konec jedné éry! Po Rosickém dává fotbalu sbohem další česká sportovní…

15.01.2019 12:52 Je konec! Fotbalový brankář Petr Čech ukončí na konci probíhající sezóny svou bohatou fotbalovou…

Spartu opouští kapitán. Bude oblékat dres tureckého Alanyasporu

12.01.2019 18:03 Praha - To, o čem se v předešlých dnech v zákulisí spíše jen spekulovalo, nyní dostává čím dál…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama