Nový šéf sudích odhalil radikální změny: Takhle chce získat důvěru

Praha - Komise rozhodčích v čele s novým šéfem Polákem Michalem Listkiewiczem chce být otevřenější než za vlády Dagmar Damkové. Jeho příchod má nastartovat poměrně radikální změny. Jaký má plán? Naznačil kroky, kterými chce rychle získat důvěru. K té má přispět i výrazně obměněná listina arbitrů.

Přidejte svůj názor

Fotbal, ilustrační fotografie

"Vím, že u vás byly problémy s rozhodčími. U nás v Polsku jsme je také měly, možná ještě větší, ale těžkou prací se nám to po dvou třech letech podařilo změnit," prohlásil sebevědomě Listkiewicz.

K tomu by měla dopomoci i obměněná listina rozhodčích. Nejsou na ní jména arbitrů, kteří se během jarní části ligy postarali o pořádné průšvihy. Jde o Tomáše Kocourka, který daroval v nastaveném čase penaltu Spartě na Dukle, Michala Patáka, asistenty Roberta Hájka s Davidem Hockem i Ondřeje Lercha. Ten pro změnu udělil olomouckému Hálovi dvě žluté karty, ale nevyloučil ho.

Šanci naopak dostane hned osmnáct nových tváří. Důvěru chce Listkiewicz získat také zveřejňováním trestů, což v minulosti Dagmar Damková zrušila. "Mým cílem je, abychom měli důvěru fanoušků i novinářů do konce tohoto roku," přeje si nový předseda komise rozhodčích.

"Chci českým rozhodčím vrátit reputaci a kredit. Udály se tady nějaké věci, které jejich pověsti uškodily. Do minulosti se už zároveň ohlížet nechceme, hledíme vpřed. Potřebujeme nějaké tři měsíce, aby se všechno vrátilo do normálu," dodal Listkiewicz.

Členové komise budou každé pondělí hodnotit uplynulé kolo. Posuzovat se však budou i sami rozhodčí. Po každém zápase musí odevzdat krátkou analýzu svého výkonu.

Listina rozhodčích pro profesionální soutěže pro sezonu 2016/2017:

Jana Adámková, Petr Antoníček, Petr Ardeleánu, Zdeněk Arnošt, Tomáš Batík, Ondřej Berka, Petr Blažej, Valter Boček, Petr Caletka, Ondřej Černý, Zdeněk Dobrovolný, Radim Dresler, Radek Dubravský, Miroslav Fišer, Milan Flimmel, Pavel Franěk, Ondřej Ginzel, Kamil Hájek, Adam Horák, Jiří Houdek, Jakub Hrabovský, Karel Hrubeš, Jan Jílek, Pavel Julínek, Petr Kotalík, Radek Kotík, Zdeněk Koval, Ondřej Kožár, Pavel Královec, Jiří Kříž, Václav Kubec, Jaroslav Kubr, Jan Machálek, Emanuel Marek, Milan Matějček, Vít Melichar, Jan Mikyska, Tomáš Mokrusch, Jiří Moláček, Peter Mrázek, Michal Myška, Ivo Nádvorník, Martin Nenadál, Pavel Orel, Jan Paták, Ondřej Pechanec, Ondřej Pelikán, Pavel Peřina, Marek Podaný, Stanislav Pochylý, Jiří Polák, Dušan Pospíšil, Jaroslav Poživil, Zbyněk Proske, Radek Příhoda, Lucie Ratajová, Pavel Rejžek, Votějch Severýn, Jakub Šimáček, Tomáš Ulrich, Michal Urban, Jan Váňa, Petr Vít, Miloš Vitner, Pavel Vlasjuk, Matěj Vlček, Dan Vodrážka, Petr Vysloužil, Martin Wilczek, Miroslav Zelinka

Témata: Fotbal | Rozhodčí
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Los Evropské ligy: Do Prahy zamíří Sevilla s Tomášem Vaclíkem. V…

22.02.2019 13:35 Nyon - Ve čtvrtek večer dokázala pražská po 16 letech postoupit do osmifinále Evropské ligy UEFA ,…

Rvačka fotbalových chuligánů se zvrtla. Dva mrtví, další jsou v kritickém…

21.02.2019 07:41 Nejméně dva lidé zemřeli a dalších devět utrpělo různě vážná zranění při bitce, kterou v ulicích…

Řepka si má odpykat devět měsíců natvrdo, porušil podmínku

19.02.2019 15:24 Soud dnes přeměnil bývalému fotbalovému reprezentantovi Tomáši Řepkovi původní podmíněný trest za…

Slávisté poletí k odvetě s Genkem speciálně polepeným letadlem

18.02.2019 19:38 Fotbalová Slavia poletí v úterý bojovat o osmifinále Evropské ligy s Genkem poprvé letadlem v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama