Potvrzeno. Kadlec přestoupil z Midtjyllandu do Sparty, podepsal čtyřletý kontrakt

Praha - Krátce poté, co do pražské Sparty přestoupil reprezentant a jedna z největších českých fotbalových hvězd v současnosti Tomáš Rosický, zamířil do letenského celku další navrátilec a to útočník Václav Kadlec. Ten doposud působil v dánském Midtjyllandu a tamní média už ve středu psala o tom, že právě tento dánský klub s nabídkou pražské Sparty. Ta měla za přestup hráče, jenž se vrátil po delší době i do reprezentace, dánskému celku podle středečních informací dát 2,7 milionů eur, tedy v přepočtu zhruba 73 milionů korun. Jednalo by se tak o nejdražšího hráče v historii české ligy. Kadlec se upsal pražské Spartě na čtyři roky.

Přidejte svůj názor

Václav Kadlec

Připomeňme, že tento primát doposud držel Nizozemec Gino van Kessel, jenž během letní pauzy přišel do pražské Slavie za 32 milionů korun. Přestup Václava Kadlece do Sparty by tak tento transfer trumfl. O tom, že nějaká jednání mezi dánským Midtjyllandem a pražskou Spartou o Václavu Kadlecovi probíhají, potvdil na úterní tiskové konferenci samotný majitel pražského klubu Daniel Křetínský. "Splnili jsme, co jsme splnit mohli. Za Kadlece jsme nabídli třikrát více, než byla naše historicky nejvyšší nabídka za jakéhokoli jiného hráče. Teď je to v rukách pana Pasky (Kadlecův agent), kterému věříme, že to dotáhne," řekl tehdy klubový majitel.

Přestup se nakonec dotáhl a Václav Kadlec neskrývá radost. "Mám obrovskou radost! Vím, že zájem byl delší, a tak jsem se k variantě přestupu do Sparty docela upnul a celou dobu doufal, že to vyjde. Byla to těžká jednání, protože Dánové mě chtěli udržet. Jenže věděli o mém přání vrátit se domů, což asi také pomohlo. Moc jsem o přestup stál," uvedl Kadlec, jenž je tak rád, že se vrací domů. „Návrat je teď krok dopředu. Sparta je lepší tým. Má daleko větší kvalitu a profesionalitu než Midtjylland. Druhým důvodem byl také můj vlastní osobní život, vracím se domů," řekl konkrétně.

Nabídka ve výši 73 milionů korun ze strany pražské Sparty za Václava Kadlece však nebyla první, která do Dánska zamířila. Původní nabídku už totiž dánský klub odmítl, nynější velkorysá nabídka už je však Midtjyllandu při chuti. Dánský celek na českém útočníkovi vydělal, neboť ho koupila z Frankfurtu v lednu za 12 milionů dánských korun, tedy asi 48 milionů korun českých.

Že by se snad měl přestup Kadlece do pražské Sparty opravdu uskutečnit, tak tomu naznačuje i to, že Midtjylland sehnal za českého forvarda náhrady. Jednak do Dánska zamířilo z čínského klubu Kuang-čou brazilské křídlo Bruninho (hostování), z Gentu pak norský křídelník Gustav Mendoncu Wikheim.

Pro Václava Kadlece by to tak bylo již třetí angažmá na pražské Letné. Poprvé si oblékl rudý dres ve svých šestnácti letech, před třemi lety pak odešel do Frankfurtu, v roce 2015 se pak do Sparty vrátil na půlroční hostování, během něhož nastoupil celkem ke 13 utkáním a nastřílel v nich hned devět branek. Jeho celková bilance v české lize je následující: 124 zápasů a 41 branek.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nikoli Anglie, ale Turecko! V Ghaně mluví o přestupu Tetteha ze Sparty

20.01.2019 22:41 Praha - V minulých dnech se mluvilo o zajímavých nabídkách z Anglie a kouč pražské Sparty se…

Bílek opět reprezentačním koučem, tentokrát v Kazachstánu. Zlín tak povede…

17.01.2019 16:55 Zlín - Vzhledem ke slušným výkonům a výsledkům z podzimní části sezóny tuzemské nejvyšší fotbalové…

Konec jedné éry! Po Rosickém dává fotbalu sbohem další česká sportovní…

15.01.2019 12:52 Je konec! Fotbalový brankář Petr Čech ukončí na konci probíhající sezóny svou bohatou fotbalovou…

Spartu opouští kapitán. Bude oblékat dres tureckého Alanyasporu

12.01.2019 18:03 Praha - To, o čem se v předešlých dnech v zákulisí spíše jen spekulovalo, nyní dostává čím dál…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama