Nečekané překvapení! Fotbalisty Slavie povede kouč Jaroslav Šilhavý

Praha - Sága o hledání nového kouče fotbalové Slavie je u konce. A to celkem u dost nečekaného. Poté, co postupně odpádavaly varianty Luboš Kozel, Radoslav Látal a Zdeněk Zeman, přišlo vedení sešívaného klubu v pondělí v podvečer s nečekanou zprávou. Novým lodivodem pražské Slavie se stává Jaroslav Šilhavý, jenž před touto sezónou přišla jako nová tvář do pražské Dukly. Že tomu je skutečně tak, potvrdily v pondělí na svých webových stránkách oba pražské kluby.

Přidejte svůj názor

SK Slavia Praha

Přesně týden tak byla židle pro hlavního kouče Slavie prázdná. Připomeňme, že tehdy se vedení klubu z Edenu rozloučilo po nepřesvědčivých výsledcích z úvodu sezóny s Dušanem Uhrinem mladším a od té doby Jaroslav Tvrdík a spol. hledalo za tohoto stratéga náhradu. Slavia měla na výběr hned několik možností, jednou z nich byl bývalý dlouholetý trenér pražské Dukly Luboš Kozel. Tato variana ale padla poté, co server efotbal.cz zveřejnil zprávu o tom, že byl mezi tímto koučem a klubem uzavřen kontrakt a dokonce se v této zprávě psalo i o konkrétním platu pro Kozla. Toho tato informace rozčílila a námluvy mezi těmito stranami tak rychle skončily.

Následně vedení Slavie obvinilo z tohoto úniku inforamcí Fotbalovou asociaci ČR, které navíc pohrozila, že v případě, že se prokáže, že právě FAČR za únik může, přestane čínská firma CEFC sponzorovat český fotbal. Dodejme, že firma CEFC je zároveň také partnerem pražské Slavie. Té následně odpadl i další uvažovaný kandidát na uvolněný post hlavního kouče sešívaných a to konkrétně Radoslav Látal. Ten se totiž před pár dny po krátké pauze opět vrátil do polských Gliwic, se kterými v loňském ročníku dokázal dokráčet na druhou příčku polské ligy.

Dalším kandidátem tak byl Zdeněk Zeman, o kterém se v minulosti pravidelně hovořilo i jako o možném kandidátovi na post kormidelníka české reprezentace. Český kouč se zahraničními zkušenostmi, jenž mimo jiné v minulosti trénoval jak AS Řím, tak i Lazio Řím či třeba švýcarské Lugano, však nemá dobré vztahy s vedením českého fotbalu a proto se reprezentačním koučem nikdy nestal. A nestal se nakonec ani kouče pražské Slavie a ti přesto, že klubové vedení za Zemanem odjelo i na Apeninský poloostrov, kde ho prosilo, aby nabídku přijal. Během pondělního odpoledne ovšem přišla zpráva, že ani Zeman Slavii nepovede.

Nakonec do Edenu přichází Jaroslav Šilhavý, o kterém se doposud vůbec v této souvislosti nespekulovalo. Trenér, který byl od začátku této sezóny novým kouče pražské Dukly, podepsal se Slavií smlouvu do léta roku 2018. „Trenér Šilhavý se vedení mužstva ujme v úterý. Podoba realizačního týmu se bude průběžně finalizovat," píše se na klubových stránkách. „Jaroslav Šilhavý je výborný trenér s mnoha úspěchy. Od začátku byl jedním z hlavních kandidátů na nástupce Dušana Uhrina. Chtěl bych poděkovat panu Šilhavému i Dukle za férová jednání," stojí pro změnu v prohlášení předsedy klubového představenstva Jaroslava Tvrdíka. Radost z nového angažmá pak pochopitelně neskrýval ani sám Šilhavý: „Je pro mě obrovskou ctí, že budu trénovat klub s tak velkou tradicí a ambicemi"

Čtyřiapadesátiletý kouč, jenž v minulosti hrával mimo jiné i za Slavii a jako tréner působil jednak v reprezentaci (asistent trenérů Brücknera a Rady) a jednak také Spartou (opět asistent), Jabloncem či Libercem, se kterým před čtyřmii lety dokázal získat ligový titul. A právě k podobnému úspěchu by se chtěl utrčitě přibližit i v Edenu.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bílek opět reprezentačním koučem, tentokrát v Kazachstánu. Zlín tak povede…

17.01.2019 16:55 Zlín - Vzhledem ke slušným výkonům a výsledkům z podzimní části sezóny tuzemské nejvyšší fotbalové…

Konec jedné éry! Po Rosickém dává fotbalu sbohem další česká sportovní…

15.01.2019 12:52 Je konec! Fotbalový brankář Petr Čech ukončí na konci probíhající sezóny svou bohatou fotbalovou…

Spartu opouští kapitán. Bude oblékat dres tureckého Alanyasporu

12.01.2019 18:03 Praha - To, o čem se v předešlých dnech v zákulisí spíše jen spekulovalo, nyní dostává čím dál…

Nevadská policie žádá Itálii o Ronaldovu DNA, je podezřelý ze znásilnění

11.01.2019 17:03 Nevadská policie požádala podle listu The Wall Street Journal italské úřady, aby zajistily vzorek…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama