Nečekané překvapení! Fotbalisty Slavie povede kouč Jaroslav Šilhavý

Praha - Sága o hledání nového kouče fotbalové Slavie je u konce. A to celkem u dost nečekaného. Poté, co postupně odpádavaly varianty Luboš Kozel, Radoslav Látal a Zdeněk Zeman, přišlo vedení sešívaného klubu v pondělí v podvečer s nečekanou zprávou. Novým lodivodem pražské Slavie se stává Jaroslav Šilhavý, jenž před touto sezónou přišla jako nová tvář do pražské Dukly. Že tomu je skutečně tak, potvrdily v pondělí na svých webových stránkách oba pražské kluby.

Přidejte svůj názor

SK Slavia Praha
doporučujeme

Přesně týden tak byla židle pro hlavního kouče Slavie prázdná. Připomeňme, že tehdy se vedení klubu z Edenu rozloučilo po nepřesvědčivých výsledcích z úvodu sezóny s Dušanem Uhrinem mladším a od té doby Jaroslav Tvrdík a spol. hledalo za tohoto stratéga náhradu. Slavia měla na výběr hned několik možností, jednou z nich byl bývalý dlouholetý trenér pražské Dukly Luboš Kozel. Tato variana ale padla poté, co server efotbal.cz zveřejnil zprávu o tom, že byl mezi tímto koučem a klubem uzavřen kontrakt a dokonce se v této zprávě psalo i o konkrétním platu pro Kozla. Toho tato informace rozčílila a námluvy mezi těmito stranami tak rychle skončily.

Následně vedení Slavie obvinilo z tohoto úniku inforamcí Fotbalovou asociaci ČR, které navíc pohrozila, že v případě, že se prokáže, že právě FAČR za únik může, přestane čínská firma CEFC sponzorovat český fotbal. Dodejme, že firma CEFC je zároveň také partnerem pražské Slavie. Té následně odpadl i další uvažovaný kandidát na uvolněný post hlavního kouče sešívaných a to konkrétně Radoslav Látal. Ten se totiž před pár dny po krátké pauze opět vrátil do polských Gliwic, se kterými v loňském ročníku dokázal dokráčet na druhou příčku polské ligy.

Dalším kandidátem tak byl Zdeněk Zeman, o kterém se v minulosti pravidelně hovořilo i jako o možném kandidátovi na post kormidelníka české reprezentace. Český kouč se zahraničními zkušenostmi, jenž mimo jiné v minulosti trénoval jak AS Řím, tak i Lazio Řím či třeba švýcarské Lugano, však nemá dobré vztahy s vedením českého fotbalu a proto se reprezentačním koučem nikdy nestal. A nestal se nakonec ani kouče pražské Slavie a ti přesto, že klubové vedení za Zemanem odjelo i na Apeninský poloostrov, kde ho prosilo, aby nabídku přijal. Během pondělního odpoledne ovšem přišla zpráva, že ani Zeman Slavii nepovede.

Nakonec do Edenu přichází Jaroslav Šilhavý, o kterém se doposud vůbec v této souvislosti nespekulovalo. Trenér, který byl od začátku této sezóny novým kouče pražské Dukly, podepsal se Slavií smlouvu do léta roku 2018. „Trenér Šilhavý se vedení mužstva ujme v úterý. Podoba realizačního týmu se bude průběžně finalizovat," píše se na klubových stránkách. „Jaroslav Šilhavý je výborný trenér s mnoha úspěchy. Od začátku byl jedním z hlavních kandidátů na nástupce Dušana Uhrina. Chtěl bych poděkovat panu Šilhavému i Dukle za férová jednání," stojí pro změnu v prohlášení předsedy klubového představenstva Jaroslava Tvrdíka. Radost z nového angažmá pak pochopitelně neskrýval ani sám Šilhavý: „Je pro mě obrovskou ctí, že budu trénovat klub s tak velkou tradicí a ambicemi"

Čtyřiapadesátiletý kouč, jenž v minulosti hrával mimo jiné i za Slavii a jako tréner působil jednak v reprezentaci (asistent trenérů Brücknera a Rady) a jednak také Spartou (opět asistent), Jabloncem či Libercem, se kterým před čtyřmii lety dokázal získat ligový titul. A právě k podobnému úspěchu by se chtěl utrčitě přibližit i v Edenu.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Obří podvod na Limberském? Obžalovaný zřejmě napálil řadu dalších…

16.10.2019 15:22 Několika prvoligovým fotbalistům způsobil potíže a škody čtyřiatřicetiletý Čeněk Pazderka, který u…

Dva rozdílné poločasy. Ani příchod Ondráška reprezentaci proti Severním…

14.10.2019 22:09 Aktualizováno Po páteční senzační výhře z Edenu, kde česká fotbalová reprezentace nečekaně v rámci kvalifikace na…

Senzace v Edenu! Češi zaskočili Anglii, o výhře rozhodl třicetiletý…

11.10.2019 23:41 Aktualizováno Česká fotbalová reprezentace přivítala v pátek večer na stadionu v Edenu v rámci kvalifikace na…

Zavařil pražský primátor Slavii? Podle Zemana zastaví Čína financování…

10.10.2019 23:30 Jako reakci na nedávné vypovězení smlouvy o partnerství mezi Prahou a Pekingem ze strany pražského…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama