V rozhodcovské komisi skončila Damková. Upřednostňuje práci pro FIFA a UEFA

Praha - Na pátečním zasedání výkonného výboru Fotbalové asociace ČR vyšlo najevo, že v současné komisi rozhodčích, které nyní šéfuje bývalý šéf polského fotbalu Michal Listkiewicz, končí Dagmar Damková. Bývalá rozhodčí i šéfka předešlé komise, jež je známá také mimo jiné jako životní partnerka kontroverzního místopředsedy FAČR s estébáckou minulostí Romana Berbra, se rozhodla ukončit své působení v nynější komisi proto, že se bude nadále věnovat už jen své práci v orgánech FIFA a UEFA, která ji podle jejích slov vytěžuje. Připomeňme, že i v těchto orgánech pracuje v rozhodcovské komisi.

Přidejte svůj názor

Fotbal, ilustrační fotografie

S českou rozhodcovskou komisí měla co dočinění tato jednačtyřicetiletá funkcionářka od roku 2011, kdy nejprvee této komisi šéfovala, na jaře tohoto roku však nečekaně z této funkce odstoupila, přičemž ji nahradil Miroslav Tulinger. Od nové sezóny je tu tedy Listkiewiczova komise, která byla ustanovena především proto, aby se zlepšila již několik dlouhých let ztracenou důvěru v rozhodčí a ve které byl Damková taktéž členkou. Teď tedy nyní odchází z komise definitivně. Zajímavé je ale to, že Damková o svém úmyslu odejít nikoho z komise předem neinformovala. "Já i předseda komise Michal Listkiewicz jsme se to dozvěděli až na základě včerejšího komuniké výkonného výboru. Formálně ani neformálně jsme o tom předtím nejednali. Paní Damková se tak patrně rozhodla proto, že je vytížena na mezinárodním poli," řekl k odchodu Dagmar Damkové místopředseda rozhodcovské komise Petr Mlsna pro server deníku Sport.

Ze zákulisí českého fotbalu však bývalá eltní rozhodčí ještě jen tak neodchází. Nadále totiž zůstává jako členka komise v ženském fotbale. Co se týče jejího působení v Evropské fotbalové unii UEFA, tak v jejích řadách je Damková jednou z nejvlivnějších žen a právě na práci v této organizaci se teď bude plnohodnotně soustředit a to i proto, že by se i zde  chtěla posunuout kariérně výše. Je totiž fakt, že UEFA musí dosadit ženu do rady Mezinárodní fotbalové asociace FIFA a není vyloučeno, že by se touto ženou mohla stát právě Damková.

Kromě odchodu Dagmar Damkové se na posledním zasedání výkonného výboru FAČR potvrdilo konec Luboše Koželuha v dceřinné společnosti STES, kde byl členem představenstva. Připomeňme, že právě tato společnost má na starosti fotbalový marketing a právě Luboš Koželuh, jenž v minulosti působil i v hokejovém zákulisí, v ní působil už od roku 2013. Jak informují lidovky.cz, jeho nástupcem by se nyní mohl stát Martin Malík, jehož nyní nalezneme na postupu marketingového ředitele oddělení profesionálních soutěží.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nikoli Anglie, ale Turecko! V Ghaně mluví o přestupu Tetteha ze Sparty

20.01.2019 22:41 Praha - V minulých dnech se mluvilo o zajímavých nabídkách z Anglie a kouč pražské Sparty se…

Bílek opět reprezentačním koučem, tentokrát v Kazachstánu. Zlín tak povede…

17.01.2019 16:55 Zlín - Vzhledem ke slušným výkonům a výsledkům z podzimní části sezóny tuzemské nejvyšší fotbalové…

Konec jedné éry! Po Rosickém dává fotbalu sbohem další česká sportovní…

15.01.2019 12:52 Je konec! Fotbalový brankář Petr Čech ukončí na konci probíhající sezóny svou bohatou fotbalovou…

Spartu opouští kapitán. Bude oblékat dres tureckého Alanyasporu

12.01.2019 18:03 Praha - To, o čem se v předešlých dnech v zákulisí spíše jen spekulovalo, nyní dostává čím dál…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama