Na Letné byl jmenován nový sportovní ředitel. Nového kouče bude hledat Požár

Praha - Změnám na pražské Letné nebylo po přesunu Davida Holoubka z juniorky k áčku, kde bude působit jako prozatímní trenér do konce podzimu, zdaleka konec. Další změna se ve sparťanském klubu udála v pondělí a to ve vedení klubu, kde se novým sportovním ředitelem stal dosavadní šéf skautingu Tomáš Požár. Právě on tak bude mít nově na starost hledání nového kouče letenských. Ten se hledá poté, co před dvěma týdny Pražany po nepřesvědčivých výkonech a výsledcích musel opustit Zdeněk Ščasný. Po něm mužstvo dočasně převzal jeho dosavadní asistent David Holoubek, jenž až do posledního víkendu působil i jako trenér sparťanského dorostu. Přestože se bude Požár plnohodnotně věnovat své nové funkci až od zimní pauzy, už nyní bude mít tedy za úkol najít nového letenského kormidelníka.

Přidejte svůj názor

AC Sparta Praha

O změně ve vedení klubu informoval veřejnost sám klub, konkrétně generální ředitel Adam Kotalík, a to na klubových stránkách. "Za Spartu hrál, je odborně na vysoké úrovni, má respekt ve fotbalovém prostředí, zkušenosti jak s trénováním, tak s pozicí sportovního ředitele a poté i ředitele prvoligového klubu," uvedl. Tomáš Požár tak na postu sportovního ředitele Jakuba Otavu, jenž je zároveň i jedním z členů klubového představenstva. "Navíc i vzhledem k současné pozici šéfa skautingu má (Požár) velký přehled o hráčích v domácí lize i v zahraničí. Má všechny předpoklady, aby v této pozici uspěl," pokračoval o osobě Tomáše Pořára Kotalík.

Připomeňme, že Požár působil v letenském klubu jako šéf tamního skautingu od loňského léta, před tím ve stejné pozici figuroval v Bohemians Praha 1905. Před tím pobíhal na ligových trávních i jako hráč a to konkrétně Jablonec, Teplice a pražskou Spartu, se kterou dokonce v roce 1995 dokázal získat ligový titul. Celkem v rámci své hráčské kariéry nastoupil k 61 duelům.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Slávisté poletí k odvetě s Genkem speciálně polepeným letadlem

18.02.2019 19:38 Fotbalová Slavia poletí v úterý bojovat o osmifinále Evropské ligy s Genkem poprvé letadlem v…

Tak už jen podpis na Letné! Dočkal ukončil smlouvu s čínským klubem

17.02.2019 16:35 Praha - V předešlých dnech vyšlo najevo, že se čínský klub Che-nan Ťien-jie s pražskou Spartou…

Z Anglie zpátky do Mladé Boleslavi? Ke Středočechům by se mohl připojit…

15.02.2019 18:46 Mladá Boleslav - V anglickém Millwallu se mu dlouhou dobu nedaří dostat se do základní sestavy a…

Potvrzeno! Sparta je opravdu blízko k získání Dočkala

12.02.2019 18:30 Praha - To, o čem se v pondělí šuškalo v tuzemském fotbalovém zákulisí, se nyní v úterý nakonec…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama