Pelta zajistil největší smlouvu pro český sport. A to s Fortunou

Praha - Zpráva o tom, že se Fotbalová asociace ČR (FAČR) v čele s Miroslavem Peltou dohodla na budoucí spolupráci se sázkovou společností Fortuna a že právě po této společnosti bude od sezóny 2018/2019 nazývána česká nejvyšší fotbalová soutěž, se do éteru dostala před několika měsíci krátce poté, co vyšlo najevo, že se od letošní sezóny 2016/2017 bude tuzemská fotbalová liga jmenovat dle internetového vyhledávače pojištění ePojisteni.cz. Nyní byly nejen tuzemským fotbalovým vedením přiblíženy podrobnosti této smlouvy a protože by mělo do českého fotbalu zamířit během následujících šesti let hned několik stovek milionů korun, jedná se tak o největší smlouvu v historii českého sportu.

Přidejte svůj názor

Fotbal, ilustrační fotografie
doporučujeme

Kontrakt na šest let uzavřely mezi sebou společnost Fortuna, FAČR a Ligová fotbalová asociace (LFA), které šéfuje Dušan Svoboda. Ani jedna z těchto stran však nechtěla pro média konkretizovat částku, o kterou by měl být v budoucnu český fotbal díky této smlouvě bohatší. Jasné je alespoň to, že podle společnosti se bude jmenovat nejen nejvyšší fotbalová soutěž, ale i druhá liga společně s ČFL, MSFL a divizními soutěžemi. Vedle toho bude Fortuna výrazněji podporovat i amatérský fotbal. "Z pohledu fotbalu se jedná o kontrakt, jehož parametry a výše nemají v historii obdoby," uvedl ke smlouvě s Fortunou samotný šéf českého fotbalu Miroslav Pelta, kterého následně doplnil šéf LFA Dušan Svoboda: "V šestiletém horizontu se bavíme ve stovkách milionů korun. Dovolím si tvrdit, že je to největší sponzorský kontrakt v novodobé historii českého profesionálního sportu."

Fortuna tak tedy nahradí zmiňovaný internetový vyhledávač ePojisteni.cz, kteý se stal generálním partnerem první ligy od této sezóny, smlouva mu však s FAČR vyprší po konci sezóny 2017/2018. Připomeňme, že nejprve se tuzemská nejvyšší soutěž po pivovaru Gambrinus, ten spolupracoval v roli generálního partnera s tuzemským fotbalem do jara roku 2014. Podle zákulisních informací právě Gambrinus příspíval do fotbalu 40 až 50 miliony korunami. Hned 60 milionů korun putovalo do českého fotbalu díky Synotu, který tedy převzal žezlo tiitulárního sponzora po Gambrinusu. Kolem 60 milionů korun má jít do tuzemského fotbalu i od ePojisteni.cz. Co se týče Fortuny, tak ta by měla přispívat výrazně vyššími částkami. "Chceme dále pozvednout úroveň fotbalu, aby se to odrazilo na stále lepších výsledcích českých klubů nebo reprezentace při konfrontaci na mezinárodní úrovni. To se pak projeví na zvýšeném zájmu sázkařů o fotbal. S ePojisteni.cz budeme spolupracovat. Za dva roky budeme titulárním sponzorem ligy, práce začíná v podstatě dnešním dnem," řekl k podpoře českého fotbalu David Vaněk, generální ředitel Fortuny, která se stala sponzorem i české fotbalové reprezentace.

Tato sázkařská společnost není žádným nováčkem v českém fotbale. Už v minulosti spolupracovala několik ligových klubů jakými jsou například Sparta, Slavie, Liberec nebo Plzeň. Po Fortuně navíc nese název i slovenská nejvyšší fotbalová soutěž. V současnosti je jedinou sázkovou společností, která podporuje tuzemský fotbal, je Tipsport, jenž má s FAČR podepsaný kontrakt do konce června 2018.

Co se tedy týče Fortuny, tak ta je nejstarší českou kurzovou sázkovou díky objemu přijatých sázek figuruje na tuzemském trhu na druhé příčce hned za zmiňovaným Tipsportem. Navíc je Fortuna největší sázkovou společností ve středí Evropě, nboť působí kromě Česka i na slovenském a polském území. Přestože předešlý titulární partner první ligy Synot předčasně ukončil s tuzemským fotbalem smlouvu kvůli vyššímu zdanění hazardu, od nadcházejícího Nového roku se mají podmínky loterijního zákona opět změnit. "Legislativa dává od ledna nové možnosti, situace je jiná. Pro obě strany je to přínosné, silný se spojuje se silným. Potřebujeme zvýšit kvalitu soutěží a hráčů a bez peněz to nejde. Nemůžeme čekat jen na podporu měst, krajů a státu. Tohle je významná investice privátního sektoru," řekl Pelta.

Nejvyšší boss českého fotbalu ještě prozradil, že Fortuna se stane i partnerem česko-slovenskému Superpoháru o který budou poprvé po konci této sezóny 2016/2017 hrát jak vítěz českého, tak i vítěz slovenského poháru. Zájem je jak z české, tak ze slovenské strany," sdělil Pelta.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Slavia to na Stamford Bridge po gólové smršti nevzdala. Chelsea si ale…

18.04.2019 23:56 Aktualizováno Londýn - Poté, co se pražská Slavia předvedla před týdnem v úvodním čtvrfinálovém zápase Evropské…

Jeden z nejvlivnějších muslimů apeluje: Musíme změnit přístup k ženám v…

18.04.2019 15:21 Jeho živobytím je fotbal, mezi 100 nejvlivnějších lidí časopisu TIME však Mohameda Salaha dostaly…

Šéf komise rozhodčích Chovanec dorazil na seminář. Jeho stav po infarktu…

16.04.2019 18:38 Praha - Začátkem dubna prodělal fotbalový internacionál a nynější šéf rozhodcovské komise Fotbalové…

Komplikace při utkání Sparta - Slavia: Policie zadržela několik fanoušků

14.04.2019 21:31 Několik set fanoušků fotbalové Sparty se dnes odpoledne vydalo z Letné do Vršovic, kde se od 18:00…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama