Český fotbal získal nového partnera, s Fortunou uzavřel největší kontrakt ve své historii

Praha - Sázková kancelář Fortuna se stala partnerem českého fotbalu. Po podpisu smlouvy bude sponzorovat reprezentaci, domácí pohár MOL Cup, Superpohár, druhou ligu a nižší soutěže. Titulárním sponzorem první ligy bude od sezóny 2018/19, tehdy skončí kontrakt s aktuálním partnerem ePojisteni.cz.

Přidejte svůj názor

Fotbal, ilustrační fotografie
doporučujeme

Fortuna uzavřela dohodu s Fotbalovou asociací ČR (FAČR) a Ligovou fotbalovou asociací (LFA) na šest let. Zmíněné soutěže budou čerpat finanční prostředky ode dne podpisu smlouvy a navíc druhá fotbalová liga, ČFL, MSFL a divizní soutěže ponesou jméno Fortuna v názvu. První liga se dočká stejného přejmenování za další dva roky.

Ačkoliv ani jedna strana výši finančních podmínek nezveřejnila, podle Miroslava Pelty, předsedy FAČR, byl zpečetěn jedinečný počin. "Z pohledu fotbalu se jedná o kontrakt, jehož parametry a výše nemají obdoby. Ve společnosti Fortuna jsme našli silného partnera, který se tímto dnem stal klíčovým spojencem v budování budoucnosti české kopané. Věřím, že tento svazek bude pevný a dlouholetý." Od července dotuje první ligu internetový vyhledavač pojištění ePojisteni.cz, za poslední dva roky je po pivovaru Gambrinus a společnosti Synot třetím sponzorem české nejvyšší soutěže. Podle zákulisních spekulací ePojisteni.cz poskytuje lize 60 milionů korun ročně.

Miroslav Pelta tak splnil cíl, vytyčený už při nástupu do funkce předsedy v roce 2011, našel silného partnera pro český fotbal. David Vaněk, generální ředitel Fortuny, toto tvrzení prohlášením jenom potvrdil: "Jméno Fortuny je řadu let spojeno fotbalem a v posledním roce jsme hledali způsob, jak náš fotbalový projekt dále posunout a směřovat. Naším strategickým cílem je, aby se Fortuna stala doslova fotbalovým synonymem, proto jsme se rozhodli uzavřít opravdu mimořádný kontrakt, který v oblasti sponzoringu nemá obdoby."

Fortuna, nejstarší sázkové kancelář v tuzemsku, má bohaté zkušenosti s financováním na fotbalové scéně. V minulosti sjednala partnerství s českými kluby Spartou, Slavií, Plzní nebo Libercem, její název nese druhým rokem nejvyšší slovenská liga a působí i v Polsku, kde podporuje aktuálního mistra Legii Varšavu. Na českém trhu zaujímá v objemu sázek druhé místo za konkurenčním Tipsportem, jenž patří ke klíčovým sponzorům ePojisteni.cz ligy a jeho kontrakt běží do konce ročníku 2017/18.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Půjde Neymar k Nedvědovi? Italská média píší o bombě, kterou chystá…

18.07.2019 20:41 Ještě nedávno na sociálních sítích pózoval brazilský fotbalista Neymar s barcelonským dresem,…

Jak to bude s Ngadeuem? Vyhlédnuté zahraniční náhrady nepřijdou, mluví se…

13.07.2019 12:58 Situace kolem nigérijského obránce ve službách pražské Slavie Michaela Ngadeua je stále nejasná.…

Z Madridu do Barcelony. V katalánském klubu se nově objeví Griezmann

12.07.2019 15:47 Další transfer, o kterém se ve fotbalovém zákulisí mluvilo, skutečně proběhl. Tentokráte je řeč o…

V Bratislavě vypukla rvačka chuligánů, zdemolovali restaurace. 107…

11.07.2019 16:54 Aktualizováno V centru Bratislavy se ve středu večer poprali zahraniční fotbaloví fanoušci, kteří při potyčce…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama