Dohodnuto. Od ledna bude český fotbal testovat video

Praha - Od Nového roku bude i český fotbal testovat nový videosystém. Dohodly se na tom mezi sebou Ligová fotbalová asociace (LFA), Mezinárodní fotbalová federace FIFA a pravidlová komise IFAB a právě všechny tyto organizace spolu ve středu podepsaly smlouvu, která tedy umožní testování videa v tuzemských profesionálních soutěží. Protože tedy bude video od ledna roku 2017 pouze v testovacím režimu, nebude mít proto žádný vliv na zápasy. To se má změnit až v roce 2018, kdy by měla IFAB na základě těchto testů definitivně do fotbalu tento vidiesystém zavést.

Přidejte svůj názor

Fotbal, ilustrační fotografie
doporučujeme

Už na začátku tohoto roku IFAB uvedla, že je pro testování videa i ve fotbale. A už tehdy o testování této technické novinky v tomto sportu měla zájem tuzemská LFA v čele s Dušanem Svobodou. Nyní je tedy potvrzeno, že se v tuzemsku opravdu bude tento videosystém testovat. "LFA patří k prvním asociacím a je vůbec první východoevropskou zemí, které se k tomu přihlásily," uvedl k tomuto faktu samtný šéf LFA Svoboda na středeční přednášce, která se týkala budoucnosti českého profesionálního fotbalu.

Testování videa v tuzemské prostředí má na starosti Tomáš Bárta, ředitel LFA. "Neznamená to okamžité zavedení videa, ale znamená to spolupráci na vývoji s ostatními účastníky projektu za účelem možného zavedení videorozhodčích v budoucnosti," řekl Bárta,  přičemž Dušan Svoboda ještě dodal: "Po testování IFAB s FIFA a UEFA vyhodnotí, zda bude video přínosem. Pokud se tak stane, tak bude mít česká liga výrazný náskok oproti jiným zemím, které se nepřihlásily."

Protože se video bude v tuzemských měřítkách testovat v tzv. off-line režimu, známená to, že v takovém případě nebude videorozhodčí komunikovat s hlavním sudím na trávníku. Bude se spíš jednat o sběr dat, která ak budou zkoumat v technické univerzitě v belgické Lovani a právě tam budou postupně vyhodnocovány. Videosystém bude v on-line režimu pouze v některých příípravných duelech.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pět porážek v řadě a konec. Fotbalisty Karviné už nevede kouč Straka

11.11.2019 16:57 Po pěti porážkách v řadě se s týmem fotbalistů Karviné loučí trenér František Straka. Aktuálně se…

Wenger zpět na fotbalové scéně? Zájem o něj má Bayern a kouč se mu nebrání

06.11.2019 22:56 V poslední době trápící se Bayern Mnichov hledá nástupce nedávno odvolaného chorvatského stratéga…

Bravo! Slavia opět zaskočila Barcelonu, na Camp Nou bezbrankově remizovala!

05.11.2019 21:49 Aktualizováno Fotbalisté pražské Slavie opět zaujali na evropské scéně, jak už tomu v jejím přpadě v poslední…

Souček ve Slavii nakonec zůstane. Klub mu zvýší výstupní klauzuli

04.11.2019 20:19 Spekulace o tom, že by snad během následující zimní pauzy opustil suverénní pražskou Slavii jejich…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama