Dohodnuto. Od ledna bude český fotbal testovat video

Praha - Od Nového roku bude i český fotbal testovat nový videosystém. Dohodly se na tom mezi sebou Ligová fotbalová asociace (LFA), Mezinárodní fotbalová federace FIFA a pravidlová komise IFAB a právě všechny tyto organizace spolu ve středu podepsaly smlouvu, která tedy umožní testování videa v tuzemských profesionálních soutěží. Protože tedy bude video od ledna roku 2017 pouze v testovacím režimu, nebude mít proto žádný vliv na zápasy. To se má změnit až v roce 2018, kdy by měla IFAB na základě těchto testů definitivně do fotbalu tento vidiesystém zavést.

Přidejte svůj názor

Fotbal, ilustrační fotografie

Už na začátku tohoto roku IFAB uvedla, že je pro testování videa i ve fotbale. A už tehdy o testování této technické novinky v tomto sportu měla zájem tuzemská LFA v čele s Dušanem Svobodou. Nyní je tedy potvrzeno, že se v tuzemsku opravdu bude tento videosystém testovat. "LFA patří k prvním asociacím a je vůbec první východoevropskou zemí, které se k tomu přihlásily," uvedl k tomuto faktu samtný šéf LFA Svoboda na středeční přednášce, která se týkala budoucnosti českého profesionálního fotbalu.

Testování videa v tuzemské prostředí má na starosti Tomáš Bárta, ředitel LFA. "Neznamená to okamžité zavedení videa, ale znamená to spolupráci na vývoji s ostatními účastníky projektu za účelem možného zavedení videorozhodčích v budoucnosti," řekl Bárta,  přičemž Dušan Svoboda ještě dodal: "Po testování IFAB s FIFA a UEFA vyhodnotí, zda bude video přínosem. Pokud se tak stane, tak bude mít česká liga výrazný náskok oproti jiným zemím, které se nepřihlásily."

Protože se video bude v tuzemských měřítkách testovat v tzv. off-line režimu, známená to, že v takovém případě nebude videorozhodčí komunikovat s hlavním sudím na trávníku. Bude se spíš jednat o sběr dat, která ak budou zkoumat v technické univerzitě v belgické Lovani a právě tam budou postupně vyhodnocovány. Videosystém bude v on-line režimu pouze v některých příípravných duelech.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Špičkový fotbalista Sala je po smrti? Nad průlivem La Manche pátrají po…

22.01.2019 15:47 Aktualizováno V Lamanšském průlivu právě probíhá velká pátrací operace. Britské bezpečnostní složky hledají…

Ronaldo unikl vězení. Za čachry s daněmi dostal podmínku a vysokou pokutu

22.01.2019 12:42 Portugalský fotbalista Cristiano Ronaldo u soudu v Madridu přiznal vinu za daňové úniky z doby…

Nikoli Anglie, ale Turecko! V Ghaně mluví o přestupu Tetteha ze Sparty

20.01.2019 22:41 Praha - V minulých dnech se mluvilo o zajímavých nabídkách z Anglie a kouč pražské Sparty se…

Bílek opět reprezentačním koučem, tentokrát v Kazachstánu. Zlín tak povede…

17.01.2019 16:55 Zlín - Vzhledem ke slušným výkonům a výsledkům z podzimní části sezóny tuzemské nejvyšší fotbalové…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama